wmaraci reklam
lidertakipci

Sizce bu laptop nasıl ?

32 Mesajlar 5.905 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

confis confis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
ben kullanıyorum geyet kullanışlı

wmaraci
reklam

MrTheCold MrTheCold Arif Emre Soruk Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Özellikler fiyat gayet iyi ama Casper yerine başka bir marka almak daha iyi sorunlar çıkartıyor.
Ben 3 senedir Lenovo y530 kullanıyorum hala sapa sağlam

http://bilgiavi.com

donerchief donerchief Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bir tamirci abi vardı Casper bilgisayarları çok seviyorum diyordu. Neden diye sorunca en çok onlar bozuluyor demişti :)
Morbid

kişi bu mesajı beğendi.

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
PC lerde marka sorun olmuyor ama notebook ve netbooklarda hangi markayı aldığınız önemli. Casper notebook larda pek tercih edilen bir marka değil, sebebi chip ayaklarının cihaz ısındığı zaman diğerlerine nazaran daha çabuk kendini salması.

Yani oyun oynadığınızı varsayalım, cihazın ekran chip'i ısınacak ve bir süre sonra chip ayakları kendini salacak (gevşeyecek), cihaz ısındıkça görüntü gitmeye başlayacak, sonra siz bunu servise götüreceksiniz, servis anakartı ısıtıp chip'i değiştirecek, bir süre anakart ısıltığı için farklı sorunlarda ortaya çıkacak, böyle sonu gelmez bir yola çıkmış olacaksınız. Size tavsiyem cihaz alırkan markasına ve o markanın yapısına dikkat edin. MACBOOK 'ların en çok tercih edilme sebebi de bu ısınma olayıdır. Apple macbooklarda anakartı kasanın ortasına koyarki hem alttan hemde üstten soğusun diye. Kısaca apple alın o da olmuyorsa asus, o da olmazsa toshiba (ama Türkiye için üretilen modellerden değil).

wmaraci
wmaraci

cemali cemali WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sr. Front-End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Makina ve fiyat güzel, yalnız Casper değilde Toshiba, Dell, Hp ürünlerini tavsiye ederim.

LeventC LeventC WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
casper alırken bence birkez daha düşün. parçaları pahalı oluyor. Deneyimlerinden yola çıkarak Toshiba tavsiye ediyorum.

ugurkaskavalci ugurkaskavalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer , Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşım Casper'dan uzak dur aman diyim. casper i7 değil i15 gelsede bu markadan almanı pek tavsiye etmem. ısınma sorunu servis sorusu bir çok sorunu var .. Asus - Dell - Lenova bak derim

ugurcanka ugurcanka Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 112 / 90
  • Ticaret 34, (%100)
4 GB Ram deseler en kötü 4 gb ramı takıyorlar.Herşeyin en kötüsü.

Developer

okanakca okanakca Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 26 / 74
  • Ticaret 1, (%100)
arkadaşlar marka casper diye ön yargılı olmayın. ben casper kullanıyorum şuan tüm oyunları son ayarda oynuyorum. performans mükemmel. herkes asus diyor ama casper önceki bilgisayarım asus tu ana kartı yandı. şimdi o pc nin anakartı yandı diye tüm asus lara kötü diyemeyiz.

okulyolunda okulyolunda WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar yazmış gerçi ama ben yine de yazayım dedim. Özellikler mükemmel, fiyat çok iyi, Amaaaaaaaa iş markaya gelince ve bu marka casper ise 10 kez düşün derim. Birkaç yıl önce casper bir laptop aldım, 2 ay sonra mavi ekran hatası verdi, fabrikasına yolladım 15 gün bekledim ve bana yenisini yolladılar dendi, ama aslında sadece hard diski değiştirilmişti, 1 hafta sonra yine mavi ekran hatası verdi, tekrar fabrikasına yolladım ve yeniden sıfır yollandığı söylendi, Tabii 3 defa fabrikasına yolladım, Bu kez Şansıma laptopun kargoda kaybolduğu söylendi :) Ve bana yeni bir laptop seçebileceğimi söylediler. Ama aynı model olmadğı için ya üst modelini seçecektim ve üste para verecektim, ya da alt modelini seçip üste almam gereken paranın üstüne soğuk su içecektim. Allah'tan büyük bir firmadan değil de tanıdık bir bilgisayarcıdan aldığım için parayı 150 Tl eksik de olsa alabildim.
Şu an http://www8.hp.com/tr/tr/products/laptops/product-detail.html?oid=5313686 bu makinayı kullanıyorum ve inanılmaz rahatım ve bana gör perfmansı mükemmel. Çalıştıramadığım program yok ve kesinlikle kasma yapmıyor. Tek sorun Cd-Dvd sürücü yok. Ama günümüzde o da sorun değil bana göre harici sürücü 70-80 tl arası. Ve sitedeki fiyata bakma ben ailenizin bilgisayar dükkanından 1450 Tl'ye aldım. Şu an bunu kullandığım için de tavsiye ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al