arkadaşlar yazmış gerçi ama ben yine de yazayım dedim. Özellikler mükemmel, fiyat çok iyi, Amaaaaaaaa iş markaya gelince ve bu marka casper ise 10 kez düşün derim. Birkaç yıl önce casper bir laptop aldım, 2 ay sonra mavi ekran hatası verdi, fabrikasına yolladım 15 gün bekledim ve bana yenisini yolladılar dendi, ama aslında sadece hard diski değiştirilmişti, 1 hafta sonra yine mavi ekran hatası verdi, tekrar fabrikasına yolladım ve yeniden sıfır yollandığı söylendi, Tabii 3 defa fabrikasına yolladım, Bu kez Şansıma laptopun kargoda kaybolduğu söylendi :) Ve bana yeni bir laptop seçebileceğimi söylediler. Ama aynı model olmadğı için ya üst modelini seçecektim ve üste para verecektim, ya da alt modelini seçip üste almam gereken paranın üstüne soğuk su içecektim. Allah'tan büyük bir firmadan değil de tanıdık bir bilgisayarcıdan aldığım için parayı 150 Tl eksik de olsa alabildim.
Şu an http://www8.hp.com/tr/tr/products/laptops/product-detail.html?oid=5313686 bu makinayı kullanıyorum ve inanılmaz rahatım ve bana gör perfmansı mükemmel. Çalıştıramadığım program yok ve kesinlikle kasma yapmıyor. Tek sorun Cd-Dvd sürücü yok. Ama günümüzde o da sorun değil bana göre harici sürücü 70-80 tl arası. Ve sitedeki fiyata bakma ben ailenizin bilgisayar dükkanından 1450 Tl'ye aldım. Şu an bunu kullandığım için de tavsiye ederim.