wmaraci reklam

İphone 5 İnceleme

13 Mesajlar 3.183 Okunma
smmexpress

MrTheCold MrTheCold Arif Emre Soruk Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Telefon teknolojisinin her geçen gün gelişen sistemleri kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılayan telefonların çıkmasına sebep olmakla beraber Apple markası daha öncelerde çıkardığı İphone serilerinde çok büyük satışlar elde etmiştir.Yazın başlarında yaşattığı heyecanı son iki yıldır yazın sonları ve sonbaharın başlarında yaşatıyor.Bu telefon satışa sunulmadan önce sevenleri tarafından sayısızca söylentinin döndüğü,modellerinin çizildiği telefon kısa süre önce satışa sunuldu ve sevenlerinin ellerine geçti.Tanıtımı San Francisco kentindeki Yerba Bunea Sanat Merkezi’nde yapılan telefonun;

iphone 4s nin ekran özelliklerine benzerlik gösteriyor.
Ekran genişliği %14 artışla 4 inç oldu.
İncelik konusunda 4s den %18 inceldi.
Kalınlığı 7.6 mm ye indi.
Ağırlığı hafifleyerek 112 grama indi.
Üretiminde cam ve aliminyum kullanıldı.
A6 işlemci kullanılan telefonda diyer iphone serilerine göre 2 kat daha hızlı çalışması sağlandı.(uygulamalar daha hızlı çalışıyor)
8 megapiksel kamerası dahili kamerası ile 3264×2448 piksel resimler çekilmesine olanak sağlıyor.
Ön Kamerası HD video kaydedebiliyor 720p çözünürlüğünde.
3G üzerinden facetime desteği sunuyor.
Fotoğraf çekme hızı %40 arttı.
Panoramik çekimde farklı fotoğrafları bir araya getiriyor ve ortaya daha geniş ve büyük fotoğraflar çıkıyor.Çekilen resimlerde 28 megapiksel çözünürlüğe sahip oluyor.
Aynı anda hem video hem fotoğraf çekmeyi sağlayabiliyor.
1080p video kaydı yapabilme özelliği var.
Cihazda ses özelliğine değer verilmiş ve 3 adet mikrofon var.Mikrofonların yerleşim yerleri ise ön ve arka kameraların yanlarında 1 er tane diyeri telefonun alt kısmında yer alıyor.
Hopörlerler %20 küçüldü.
Telefon konuşmalarında noice cancelling özelliğiyle dış sesler daha az duyulmasına olanak sağlıyor bu sayede daha rahat konuşmalar ortaya çıkabiliyor.
Telefonda google maps özelliği kaldırıldı.Kendi üç boyutlu yazılımını kullanmaya başladılar.
%40 oranında küçük sim kartlar kullanılmaya başlandı.
iPhone 5′ler ile birlikte şarj kabloları da değişti. Yeni iPhone’ların şarj kablosu yüzde 80 oranında daha küçük ve dolayısıyla hafif.
Önceki modellerde standart olarak sunulan Youtube uygulaması bulunmuyor. İsteyen kullanıcılar, Youtube uygulamasını Apple Store’dan yükleyebilecek.
kaynak:http://bilgiavi.com/teknoloji/iphone-5-inceleme/

http://bilgiavi.com
wmaraci
reklam

cokbaska cokbaska WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek Serbest Meslek
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 22 / 115
  • Ticaret 9, (%100)
Telefon 2 gündür elimizde duruyor.
Özellikle kamera ekranı çok süper.

Eksikliklerine gelirsem ;
başka cihazlarla bluetooth bağlantısı yapmıyor
Rehberi kartvizit olarak gönderecektik bir türlü yapamadık :)

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
Macbook, iTunes ve diger bilimum Apple urunlerini kullanmayanlar ve cevresinde de kullanilmayanlar bayagi bi kasıntı yasiyolardir ilk zamanlar. :)

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri

• Üyelik 30.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
herkesin bütçesi iphone almaya yetmiyor başka cihazlara bluetooth bağlantısı yapmaması iyi değil bence

wmaraci
wmaraci

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
imesaj özelliğine bayılıyorum bu apple cihazların. Çevremde çok fazla iphone kullanıcısı olduğu için artık sms kullanmıyorum.

Eksikliklerine gelince; Cihaz hafif olsun diye dandik bir alaşım kullanılmış ve yüzden sürekli çiziliyor. Koruyucu kullanmama rağmen açıkta kalan bir kaç yer ufakta olsa çiziliyor, belki ilk görüşte belli olmuyor ama dikkatimi çektiğinde hoş bir his yaratmıyor. Özellikle de daha alalı 1 hafta olmuşken. 4S imi, 5'e nazaran daha fazla kullanıyorum. 5'i cebimden çıkartmaya çekiniyorum, fazla hassas bir telefon, çizilir filan. 4S defalarca düşmesine rağmen hala taş gibi.

• Üyelik 30.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

mozkaradas adlı üyeden alıntı

imesaj özelliğine bayılıyorum bu apple cihazların. Çevremde çok fazla iphone kullanıcısı olduğu için artık sms kullanmıyorum.

Eksikliklerine gelince; Cihaz hafif olsun diye dandik bir alaşım kullanılmış ve yüzden sürekli çiziliyor. Koruyucu kullanmama rağmen açıkta kalan bir kaç yer ufakta olsa çiziliyor, belki ilk görüşte belli olmuyor ama dikkatimi çektiğinde hoş bir his yaratmıyor. Özellikle de daha alalı 1 hafta olmuşken. 4S imi, 5'e nazaran daha fazla kullanıyorum. 5'i cebimden çıkartmaya çekiniyorum, fazla hassas bir telefon, çizilir filan. 4S defalarca düşmesine rağmen hala taş gibi.

İşlemcilerin farkı belli oluyor mu sizce ? 4 ile 5 in

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)

MrTheCold adlı üyeden alıntı

Evet hemde baya belli oluyor kardeş. 5'in ne kadar hızlı olduğunu 4S kullandıktan sonra baya farkediyorsun.

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

MrTheCold adlı üyeden alıntı

Aslında çokta fark olduğunu düşünmüyorum, biraz beklenti meselesi. 4S 'i ilk elimize aldığımızda da çok hızlı diyorduk ama şimdi 5 çıktı ve 4S'i beğenmiyoruz, 6 çıkınca 5 içinde aynı şeyleri söylicez. Açıkcası ben arada çok fazla fark olduğunu zannetmiyorum. Sonuçta uçak değil ki bu, bir çekirdek artınca dünyaları yerinden oynatsın. Telefonda kullanılan işlemcinin eti ne budu ne ki ikincisi gelince aman aman bir fark olsun. Bu arada 4S e göre 5 hızlı diyenlerle bir kaç ay sonra görüşelim, 5'in işlemcileri biraz kullanılsın 4S'lerin durumuna gelecek.

hasbaly hasbaly Öğrenmek için uğraşıyor.. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 113 / 80
  • Ticaret 3, (%100)

mozkaradas adlı üyeden alıntı

Aslında çokta fark olduğunu düşünmüyorum, biraz beklenti meselesi. 4S 'i ilk elimize aldığımızda da çok hızlı diyorduk ama şimdi 5 çıktı ve 4S'i beğenmiyoruz, 6 çıkınca 5 içinde aynı şeyleri söylicez. Açıkcası ben arada çok fazla fark olduğunu zannetmiyorum. Sonuçta uçak değil ki bu, bir çekirdek artınca dünyaları yerinden oynatsın. Telefonda kullanılan işlemcinin eti ne budu ne ki ikincisi gelince aman aman bir fark olsun. Bu arada 4S e göre 5 hızlı diyenlerle bir kaç ay sonra görüşelim, 5'in işlemcileri biraz kullanılsın 4S'lerin durumuna gelecek.

Tamam doğru diyorsunuz da 5 4S'in durumuna gelince 4S'te 3GS'in durumuna geliyor yani yine 5 avantajlı :D

• Üyelik 30.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

hasbaly adlı üyeden alıntı

Tamam doğru diyorsunuz da 5 4S'in durumuna gelince 4S'te 3GS'in durumuna geliyor yani yine 5 avantajlı :D

:D yani

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al