wmaraci reklam
lidertakipci

Blogger Hakkında Önemli Soru

7 Mesajlar 1.085 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

NarKo NarKo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)
Arkadaşlar wmaracida kontrol yaptığım yaptığım zaman blogger widgetleri link çıkışı olarak gözüküyor hemde dofollow

örnek link: Link: //www.blogger.com/rearrange?blogID=4464878272270707272&widgetType=HTML&widgetId=HTML5&action=editWidget§ionId=headads
Link türü: Dışarıya
Rel: Dofollow

yani bloggere ne kadr widget eklersen o kadar link çıkışı oluyor bu google tarafından link çıkışımı sayılıyor pagerank a etki edermi yada bu linkleri nofollow yapmanın bir yolu yokmu yoksa hiç widget ekiyemicez mi zararları nelerdir bu konuda hakkında kesin çözüm lazım arkdaşlar blogger kullanıcıları için önemli bir durum eğer ki zarar veriyorsa link çıkışı olarak yardımlarınıız beliyorum

Ek Olarak: kimse cevap vermeyecek mi

Kitaplardan önce kendimizi okumaya çalışalım
wmaraci
reklam

eniser eniser Çoban Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Turizmci
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Sitenizi link çöplüğüne döndürmedikten sonra ben pek zararı olacağını sanmıyorum.

Hatta http://searchengineland.com/friends-dont-let-friends-use-nofollow-77922 (ingilizce) burada yazdığına göre nofollow kullanmak sizin pagerankınıza zarar veriyor(muş).

• Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)
tşk ederim bi araştırayım ama sonucta kontrol edildiğinde link çöplüğü gibi gösteriyor siteyi 20 gadget eklersem 20 link çıkışı var gösteriyor

okanakca okanakca Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 26 / 74
  • Ticaret 1, (%100)
wmaracı link çıkışı gösterdi diye google de öyle tanıyacak diye birşey yok. ayrıca o dediğin link pagerank ına zarar vermez

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)

okanakca adlı üyeden alıntı

wmaracı link çıkışı gösterdi diye google de öyle tanıyacak diye birşey yok. ayrıca o dediğin link pagerank ına zarar vermez

haklısın hocam tşk ederim aydınlattığın için

eniser eniser Çoban Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Turizmci
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Soru: Nofollow kullanarak sitedeki Pagerank akışını değiştirmeye çalışmak kötü bir şey midir?

Google Mühendisi: Bunu tavsiye etmiyorum çünkü bu Pagerank'tan istifade etmek için etkili bir yol değildir. Genel olarak sitelerde Pagerank'ın serbestçe akışına izin verilmeli diyebilirim. Bize göre "Pagerank Kısıtlamaları"(nofollow gibi) hep 2. , 3. kademede öneriler olmuştur. İlk etapta yapmanızı tavsiye edeceğim şey sitenizin içeriğinin bağlantıları çekebilecek kadar mükemmel olması ve mimarisinin(alt yapı- üst yapı) insanlar/arama motorları için kullanılabilir/taranabilir durumda olmasıdır.

Q: Does this mean “PageRank sculpting” (trying to change how PageRank flows within your site using e.g. nofollow) is a bad idea?

Matt Cutts: I wouldn’t recommend it, because it isn’t the most effective way to utilize your PageRank. In general, I would let PageRank flow freely within your site. The notion of “PageRank sculpting” has always been a second- or third-order recommendation for us. I would recommend the first-order things to pay attention to are 1) making great content that will attract links in the first place, and 2) choosing a site architecture that makes your site usable/crawlable for humans and search engines alike.

• Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)
ben katılıyorum dikkat ettim ne kadar dofollow link çıkışlı siteler varsa pagerankları yüksek

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al