wmaraci reklam

Paypal Güvenli mi?

20 Mesajlar 9.496 Okunma
wmaraci reklam

Mustafa Cakmak Mustafa Cakmak Front-End & Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 60 / 71
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar, siteme reklam aldım ve parayı paypal üzerinden gönderecekler. Fakat benim paypal hesabım yok. Dün akşam paypal hesabı açayım dedim üyeliğin son aşamasında kredi kartı bilgileri istiyorlar. Bu çok saçma geldi bana ben alışveriş yapmayacağım sadece bana para göndereceklerdi. Kredi kartı istedikleri için üye olmayı iptal ettim. Paypalın SSL'si var fakat yinede güvenemedim. Bugün çok araştırdım paypal güvenli mi diye, fakat gördüm ki yazılan makaleler eskiydi. Birde sizlere sorayım, bugüne kadar hiç bir sorun yaşadınız mı paypaldan?

http://www.teknofiber.net - Teknoloji Blogu
wmaraci
reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Paypal dünyanın en güvenilir sistemidir. Kredi kartı eklemeden para kabul ede bilirsin. Ama o parayı yalnızca türk sitelerinde harcaya bilirsin. Kredi kartı eklersen paypal üzerinden işlem yaparsın ve kredi kartını sitelere girmezsin. Daha güvenli olur. En önemlisi diyelimki 1000tl para geldi paypal hesabına. Nereye çekeceksin parayı? Kredi kartı eklersen yada banka hesabı. Hesabındaki o 1000tl ni kredi kartına çekersin. 7.50tl işlem ücreti keser ve 5günde para kredi kartında olur.

prisoner prisoner blogisma Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İngilizce Öğretmeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** M**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 203 / 80
  • Ticaret 15, (%100)
Paypal son derece güvenilir bir sistemdir. Onay kısmında tereddütün varsa da sanal kartını kullan hiç bir şekilde bir sorun çıkmadı, çıkmaz da sonrasında.

• Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 60 / 71
  • Ticaret 8, (%100)

Gladiotta adlı üyeden alıntı

Paypal dünyanın en güvenilir sistemidir. Kredi kartı eklemeden para kabul ede bilirsin. Ama o parayı yalnızca türk sitelerinde harcaya bilirsin. Kredi kartı eklersen paypal üzerinden işlem yaparsın ve kredi kartını sitelere girmezsin. Daha güvenli olur. En önemlisi diyelimki 1000tl para geldi paypal hesabına. Nereye çekeceksin parayı? Kredi kartı eklersen yada banka hesabı. Hesabındaki o 1000tl ni kredi kartına çekersin. 7.50tl işlem ücreti keser ve 5günde para kredi kartında olur.

Hocam benim amacım şu aslında paypalda bir havuz gibi bir sistem oluşturacağım oradan hiç para çekmeyeceğim o para hep orada kalacak. Birikecek yani, daha sonrada hosting, reklam, domain gibi şeylerde kullanacağım. Bu kredi kartı girmeden mümkün olacak mı?

Yada diyelim ki paypaldan ing bank hesabıma para aktarmak istedim. Banka hesabı bilgilerimi girdim. Kredi kartı bilgilerini neden gireyim ki? Saçma gelmeye başladı bu bana

wmaraci
wmaraci

AliAkan AliAkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 8 / 44
  • Ticaret 19, (%100)
Paypal candır. :D

mexev9 mexev9 PDR Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Rehber Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1133
  • Beğeniler 447 / 171
  • Ticaret 20, (%100)
bu soruyu sorulmamış olarak kabul ediyorum :)

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

blogdostu adlı üyeden alıntı

Hocam benim amacım şu aslında paypalda bir havuz gibi bir sistem oluşturacağım oradan hiç para çekmeyeceğim o para hep orada kalacak. Birikecek yani, daha sonrada hosting, reklam, domain gibi şeylerde kullanacağım. Bu kredi kartı girmeden mümkün olacak mı?

Yada diyelim ki paypaldan ing bank hesabıma para aktarmak istedim. Banka hesabı bilgilerimi girdim. Kredi kartı bilgilerini neden gireyim ki? Saçma gelmeye başladı bu bana

Dediğim gibi kart eklemeden yalnızca türk sitelerinden alış veriş yaparsın. Mesela türk firmasından domain host alırsın. ama yabanci siteden bunu yapamazsın.

ama tüm dünyadaki paypal kullanicisina para göndere bilirsin.

• Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 60 / 71
  • Ticaret 8, (%100)

Gladiotta adlı üyeden alıntı

Dediğim gibi kart eklemeden yalnızca türk sitelerinden alış veriş yaparsın. Mesela türk firmasından domain host alırsın. ama yabanci siteden bunu yapamazsın.

ama tüm dünyadaki paypal kullanicisina para göndere bilirsin.

tamam alışverişi anladım peki kart eklemeden yabancı siteden yada hesaptan para alabilir miyim? Sonuçta ben burada alışveriş yapmıyorum onlar bana para gönderecekler.

Hocam siz kredi kartı bilgilerinizi girdinizmi?

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

Evet, kredi kartı eklemeden para gönderip para alabilirsin. Ancak sana tavsiyem bankanın internet işlemleri bölümünden bir sanal kart oluştur ve onunla paypalını onaylat. Böylece her hangi bir dolandırılma sorunuyla karşı karşıya gelmezsin.

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

tamam alışverişi anladım peki kart eklemeden yabancı siteden yada hesaptan para alabilir miyim? Sonuçta ben burada alışveriş yapmıyorum onlar bana para gönderecekler.

Hocam siz kredi kartı bilgilerinizi girdinizmi?

Elbette kredi kartı eklemeden para kabul ede bilirsiniz.

Tabii ki hocam. Ben paypalı uzun yıllardır kullanıyorum. Ve 3kredi kartım, bir banka hesabım ekli. Hepsinde para dolu :)

ilk defa paypalla 2004-2005 yıllarında tanışmışdım. Ebay ve benzeri yurt dışı sitelerinden alış veriş yapmak ve tüm ödemeleri göndermek ve almak için kullanıyorum. Hiç bir sıkıntısı yoktur.

Paypal gibi bir çok site vardır. Payza ve moneybookers gibi. Moneybookerside sık kullanırım. Türk destek ekibi ve türkiye ofiside vardır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al