freelance iş ilanları

Kurumsal Seo Nasıl Yapılır?

7 Mesajlar 1.275 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

lonely2134 lonely2134 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar; Bu site de olan herkes az çok SEO konusunda bilgi sahibidir. Doğru ve ya yanlış tartışılır. Ancak; Kurumsal SEO hiç tartışılmadı en azından ben görmedim.

Herkes oyun oyna kelimesinde bir şekilde üste çıkmaya çalışır. Anchor,backlink,link hawel vb. yöntemlerle.

Peki farazi olarak bir bankanın, ya da büyük bir şirketin işini yapıyorsunuz. O zaman hangi yollara başvurmak lazım. Sonuç itibarı ile ; AkBank için çalışan biri gelip bu forumda imza eklemez!!!

Madem aramızda değil o halde nerde SEO yapıyor. Ben denemek amaçlı Denizbankın bireysel kredi kelimesine çalıştım. sırf bu merakımı gidermek için... DenizBank ana sayfaya geldi. Ancak bu doğru bir yöntem değil!!! O zaman doğru yöntem nedir? Sonuç itibarı ile DenizBank benimle SEO sözleşmesi imzalarsa bu yöntem şartnamede bulunmayacaktır. Şartname gereklileri arasında sadece SEM(Sosyal Medya Optimizasyonu) yer alır.
yasinalp

kişi bu mesajı beğendi.

Marka Tescil
wmaraci
reklam

tsunami tsunami WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci web master
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 13 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
çok güzel bir soru olmuş gerçekten gerekli bir soru :)

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Sorunun pek fazla uzatacak bir cevabı, yada içerikle ilgili kriter yada geliştirme haline gelebilecek, kafa karıştıracak bir şeyi yoktur :)

Bunun cevabı çok ama çok basittir. Yazdıklarınızı bir kaç defa tekrar okuyun. Cevabı zaten içinde vermişsiniz :)

webbilgini webbilgini WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar kurumsal seo konusunda hizmet almak isteyen olursa çok geniş bir referansa sahibiz. Şuana kadar seo çalışmalarını üstlenip, başarı sağlayamadığımız hiçbir proje yok diyebilirim. Çalışmalar yapılırken an ve an her zaman çevirimiçi yada çevirimdışı olarak sizlere bilgi verilmektedir. Detaylı bilgi için, http://www.altiyuz.com/kurumsal-seo.html

Saygılarımla...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

webbilgini adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar kurumsal seo konusunda hizmet almak isteyen olursa çok geniş bir referansa sahibiz. Şuana kadar seo çalışmalarını üstlenip, başarı sağlayamadığımız hiçbir proje yok diyebilirim. Çalışmalar yapılırken an ve an her zaman çevirimiçi yada çevirimdışı olarak sizlere bilgi verilmektedir. Detaylı bilgi için, http://www.altiyuz.com/kurumsal-seo.html

Saygılarımla...

Buna sitenizdeki ücretsiz seo analizi bağlantınızı kırık link halinde olmadan düzeltirseniz temelden başlamış olacaksınız :)

Referanslarınızı muhakkak kurumsal seo hizmetinde yayınlamalısınız ;)
eyaylagul

kişi bu mesajı beğendi.

lonely2134 lonely2134 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)

Aydın Öztürk adlı üyeden alıntı

Sorunun pek fazla uzatacak bir cevabı, yada içerikle ilgili kriter yada geliştirme haline gelebilecek, kafa karıştıracak bir şeyi yoktur :)

Bunun cevabı çok ama çok basittir. Yazdıklarınızı bir kaç defa tekrar okuyun. Cevabı zaten içinde vermişsiniz :)

Güzel bir noktaya deyinmişsin hocam :) Kurumsal SEO mu yaptım ben şuan :)?

Ek Olarak:

webbilgini adlı üyeden alıntı

Saygılarımla...

Hizmet almak istemiyoruz zaten yapıyoruz gören gördü ve anladı zaten ... Aydın Öztürk'ün cevabını okumadan mı yazdın?

Marka Tescil

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

lonely2134 adlı üyeden alıntı

Güzel bir noktaya deyinmişsin hocam :) Kurumsal SEO mu yaptım ben şuan :)?

Demek istediğim sorunun cevabını zaten yazında vermişsin. Söylemeyeyim demiştim ama 1 sefer olsun...

Kurumsal firmalarda (denizbank, vakıfbank gibi) web sitelerinde site dışı çalışma asla mümkün değilse bu tür çalışmaları kendi içerinde düzenlemek gerekiyor. Buna da site içi seo diyorlar.

Site içi SEO çalışmasında hiç bir yere bağlı kalmaksızın anasayfa - içerik sayfası arasında gerekli ve yüzeysel bağlantılar ile bunu rahatlıkla yapabilir, gerektiğinde ziyaretçilerin "TIK" almasını gerektiren bağlantılar ve reklamlar ile bunu çok rahat sağlayabilirsin. Fakat bunun da belli başlı bir kuralı var. Eğer her şeyini bir bağlantıda yada birden fazla bağlantıda tanımlarsan durumlar tamamen değişebilir.

Her şeyin kararı olduğu gibi bu denli çalışmaların da belirli bir kararı vardır :)

Teşekkür ettim, şimdiden iyi çalışmalar.

Ama ben anlamam ille de cevap isterim dersen konuyla ilgili finansal web sayfaları oluştur. Bu web sayfasına dışarıdan web çalışması yapılır. Belli yere geldikten sonra elinde olan finansal web sitelerinden veya kurumsal tabanlı web sitelerinden ana sitelere genellikle banner düzeylerinde reklam çalışılır. Bu sebepten dolayı da link vs benzer bağlantı almadan en doğru yoldan karşı siteye çalışmış olursun.

Bu kurumsal SEO'nun sadece 1 koludur :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al