Son günlerde TBM’lerin düşüşünden dolayı çoğumuz rahatsız olduk, kazancımız düştü ve buda canımızı bir hayli sıktı. Neredeyse 1 aydır falan TBM 0,03, 0,04, 0,05 arası seyrediyordu baktım bu böyle olmayacak bunun bir yolu olmalı mutlaka biryerlerde hata var diyordum araştırdım, uyguladım denedim ve izlenimlerimi sizlere aktarmak istedim. Adsense’i bir kaç sitede kullanıyorsunuz tüm siteleriniz için ayrı ayrı kanal oluşturun ve bu kanalları Hedeflenebilir reklamlar haline getirin işe yarayacaktır. Hedeflenebilir reklam demek sizin sitenizle alakalı reklam demektir. Buda şu anlama geliyor sitenizle alakalı reklamlar çıkacak haliyle sitenize girenler belirli kesimler olduğu için tıklama oranı artacaktır ve TBM’leriniz azda olsa artacaktır. Google böyle incik cıncığa dikkat eden bir sistem, herşeyinize bakıyor, herşeyi kontrol ediyor. Reklam yerleşiminizi iyi yapın bu konuda uzman brçok kişi var ama ücretli, ama ücretsiz fikir alışverişinde bulunabilir bu yöntemlede gelirinizi artırabilirsiniz. İnsanları rahatsız edecek şekilde gerekli gereksiz reklamları sitenizde barındırmayın, örneğin “A firması Reklamları” Şu an Google adsenseden daha fazla kazandıran bir sistem olmadığı için bu tür reklam firmalarından uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Neden ? çünkü google tek el olmaya alıştığı için bu tür olayları sevmiyor bunlar benim izlenimlerim olmakla beraber kesin ve kati konuşmuyorum siz deneyin işe yarayacaktır umarım benim söyleyeceklerim bunlardan ibaret umarım açıklayıcı, faydalı bir yazı olmuştur Hepinize bol kazançlar diliyorum.