freelance iş ilanları

A dan Zye internetteki her konuya vergi geliyor...

18 Mesajlar 4.206 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

NorthKinG NorthKinG YAYGARA.NET Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 4 / 37
  • Ticaret 1, (%100)
Maliye Bakanlığı vergiyi getirirde tahsil edemez bakmayın vergi getiriyorum dediğine. Gitsin onlar milyonerlerden milyarderlerden tahsil edemediklerini alsın yiyosa. (o:
esocials

kişi bu mesajı beğendi.

MecazYazar.CoM
wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

NorthKinG adlı üyeden alıntı

Maliye Bakanlığı vergiyi getirirde tahsil edemez bakmayın vergi getiriyorum dediğine. Gitsin onlar milyonerlerden milyarderlerden tahsil edemediklerini alsın yiyosa. (o:

Valla öyle de bir tahsil ederki . Babamın 89 yılında dükkan kapanışından kalan küsürat bir miktar vergi borcu için alacağından pahalı pul yapıştırarak tebligat göndermişlerdi . Evde bir yerler de duruyordur hala. 3 binlira için 10 bin lira pul yapıştırılmış bi tebligattı rakamlar böyle bişeydi :)
esocials

kişi bu mesajı beğendi.

Drogba Drogba Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek seo
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 3, (%67)
kullandıgım kontrolu hattımdan bile her ay devlet bilmem ne vergısı adı altında 2-3 tl kesiliyor..Yakında bu ülkede ki insanlar fransada oldugu gibi baska ülkelere göç edicek..Saçmalıga bakarmısınız ınternetten alış veriş yapanlar vergı vermek zorundaymıs..sen vergıyı ınternnetten ticaret yapan adamdan al..halkın ne ticari fonksiyonu var burda..internet harici dışarıdan ürün aldıgınız zaman vergi veriyormusunuz hayır.tamam mı ıle satıcı öduyor vergıyı..web ın özelligi ne onu anlamış degilim..

Bu aralar banka hesaplarınıza dikkat edin arkadaşlar.Özellikle free sekilde iş yaparak kazanç elde eden arkadaslar emekli olan anne babalarının adına hesap açarak işlerini sürdürsünler. 2000 tl nın uzerınde her yatırılan para yada hesapta bulunan para incelemeye alınıcak ve ticari sicil numarası olmayan bir şahıstan ödeme almıssanız eger bu mebla hediye olarak geldi seklinde yorumlanıcak ve vergiye tabı tutulucak..

Aynı zamanda birikmiş sgk yada ssk borçlarınız varsa devlet size sormadan hesabınızdan para çekebilicek.

Ayrıca bugun satın almış oldugunuz bir evi 1 yıl sonra satmaya kalkarsanız eger devlet evin satışından yuzde 20 komısyon alıcak yanı aldıgınız evi 10 sene sonra satma hakkınız var..

Daha bunlar baslangıç çok acayip vergiler geliyor bu ülkeye, halk nefes alamıyacak hale geliyor
esocials

kişi bu mesajı beğendi.

esocials esocials Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

NorthKinG adlı üyeden alıntı

hocam, zaten zengin ve güçlü olanlara pek bir şey olmaz genelde, nerede güçsüz ve üç kuruş para kazanmaya çalışan varsa öncelikle onların yakasına yapışırlar.Bu önceden de böyleydi, bugünde böyle olacaktır.Can sıkıcı bir durum ama hakikaten uygulama başladığında çok insanın canı yanacak gibi gözüküyor..

wmaraci
wmaraci

NorthKinG NorthKinG YAYGARA.NET Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 4 / 37
  • Ticaret 1, (%100)
Hükümetlerin değişip durduğu düzene dikkat ederseniz oldukça çok zengin olmayan zenginler çıkıyor. Yada şöyle söyleyelim asgari ücret neden hep asgari kalıyor. Çünkü çıkar grupları çok özel sektörde hangi firma isterki artmasını işte hükümetlerinde bi halta yaramadığı güçlünün güçsüzü ezdiği bir düzenin neferleriyiz. Sözlerimde herhangi bir siyasi gurubu hedef almamakla beraber genel geçer bir kavramdır.
esocials

kişi bu mesajı beğendi.

MecazYazar.CoM

Tarifci Tarifci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 9 / 36
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar ister link satın, ister sitenize reklam alın her bir kuruşun bile vergisi olmalı diyor yasalar. Yarın bir gün cep telefonunuzdan arayıp vergi dairesine çağrılırsanız şaşmayın.

Özellikle g.g. ve sahibinden gibi sitelerde satış yapan arkadaşlar için daha önemli. İnternet ortamında yapılan ticaret (her ne olursa olsun) vergilendirmek için ekipler kuruldu sürekli takipteler benim bildiğim 3 sene oldu. Her an sıra size de gelebilir.
esocials

kişi bu mesajı beğendi.

lonely2134 lonely2134 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar vergiden ziyade ben hemen oraya backlink düşündüm :D
esocials

kişi bu mesajı beğendi.

Marka Tescil

esocials esocials Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

Tarifci adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar ister link satın, ister sitenize reklam alın her bir kuruşun bile vergisi olmalı diyor yasalar. Yarın bir gün cep telefonunuzdan arayıp vergi dairesine çağrılırsanız şaşmayın.

Özellikle g.g. ve sahibinden gibi sitelerde satış yapan arkadaşlar için daha önemli. İnternet ortamında yapılan ticaret (her ne olursa olsun) vergilendirmek için ekipler kuruldu sürekli takipteler benim bildiğim 3 sene oldu. Her an sıra size de gelebilir.

Aynen katılıyorum hocam, inşallah kimse benzer bir sıkıntı çekmez..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al