wmaraci reklam
lidertakipci

Film Sitesi İçin Beyin Fırtınasına İhtiyacım Var.

19 Mesajlar 2.408 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

boducx boducx Doly Bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
Merhablar;
Arkadaşlar lafı uzatmadan direk konuya girmek istiyorum.
Yeni açmakta olduğumuz bir film sitesi mevcuttur. Fakat bu film sitesi normalden biraz farklı olarak bütün yayınlanan filmler kendi sunucumuzda barınacaktır, kalite ve hız için. Sunucumuz yurt dışı lokasyonlu bir sunucudur. Bu iş için yasal sorumluluk nasıl olmaktadır bunu tartışmak istiyorum ayrıca yurt dışı lokasyonlu bir sunucu olduğu için Türkiye'de ne gibi engeller çıkabilir. Mahkeme kararıyla kapatılan site haricinde. Bilgilerinize sunar, görüşlerinizi bildirmenizi rica ederim. Saygı ve hürmetler.

Doly.com.tr=>Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri | DolyBilisim.com=>Proje Bilgisayar Çözümleri
wmaraci
reklam

AliBurak AliBurak Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 45 / 184
  • Ticaret 2, (%50)
çoğu film sitesi mail adresini siteye koyar ve yayınladığı filmlerin yayınlanmasını istemeyen kişiler mail yoluyla bildirir benim bildiğim.

• Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)

Ali Burak adlı üyeden alıntı

çoğu film sitesi mail adresini siteye koyar ve yayınladığı filmlerin yayınlanmasını istemeyen kişiler mail yoluyla bildirir benim bildiğim.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Doly.com.tr=>Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri | DolyBilisim.com=>Proje Bilgisayar Çözümleri

maskedman maskedman Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 14 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Öyle hukuksal bir bilgim yok ama kendi sunucunda barındırdığın filmler için telif hakkı zorunluluğu var diye biliyorum.Öyle bi durumda hak sahibi de her türlü yasal yola gidebilir diye biliyorum. Yinede bi araştır derim anayasa bilişim suçları falan bi bak.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)

maskedman adlı üyeden alıntı

Öyle hukuksal bir bilgim yok ama kendi sunucunda barındırdığın filmler için telif hakkı zorunluluğu var diye biliyorum.Öyle bi durumda hak sahibi de her türlü yasal yola gidebilir diye biliyorum. Yinede bi araştır derim anayasa bilişim suçları falan bi bak.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
problem çıkabilir siye düşünüyorum

ibrahimTatar ibrahimTatar öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 1106
  • Beğeniler 283 / 282
  • Ticaret 35, (%100)
Çok büyük sorunlar açar başınıza hocam.Hem sunucu yönünden hemde telif hakkı yönünden.Nerden baksanız bir film 1 gb 100 film yüklediğinizi düşünün 100 gb lık bir alan kaplar.Günde bir sürü kişi film izleyecek.Telif hakkı bir yana.Bunun harcadığı trafiği karşılayamazsınız.

• Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)

Deli Ruzgar adlı üyeden alıntı

Çok büyük sorunlar açar başınıza hocam.Hem sunucu yönünden hemde telif hakkı yönünden.Nerden baksanız bir film 1 gb 100 film yüklediğinizi düşünün 100 gb lık bir alan kaplar.Günde bir sürü kişi film izleyecek.Telif hakkı bir yana.Bunun harcadığı trafiği karşılayamazsınız.

Öneriniz için teşekkürler hdd, bandwidth veya ram gibi hiçbir sorunumuz yoktur. Sadece filmler için oluşabilecek telif hakkı ve şahsa acılan mahkemeyi merak ediyoruz.

ibrahimTatar ibrahimTatar öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 1106
  • Beğeniler 283 / 282
  • Ticaret 35, (%100)

boducx adlı üyeden alıntı

Öneriniz için teşekkürler hdd, bandwidth veya ram gibi hiçbir sorunumuz yoktur. Sadece filmler için oluşabilecek telif hakkı ve şahsa acılan mahkemeyi merak ediyoruz.

Önce youtubeden film çekin hocam.Baktınız gördünüz site tutmaya başladı.Ondan sonra yükleme işlemine geçersiniz.İlk başta filmleri başka sitelerden çekin derim ben ama yinede sizin bileceğiniz iş.

• Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)

Deli Ruzgar adlı üyeden alıntı

Önce youtubeden film çekin hocam.Baktınız gördünüz site tutmaya başladı.Ondan sonra yükleme işlemine geçersiniz.İlk başta filmleri başka sitelerden çekin derim ben ama yinede sizin bileceğiniz iş.

Herkesin yaptığını yaparak bir başlangıç yapmak istemiyoruz. İlgi ve alakanıza teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al