Twitter'ın Yeni Rakibi: Heello!

19 Mesajlar 3.839 Okunma
lostyazilim
smmexpress

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

Twitpic�in kurucusu Noah Everett tam bir yıl boyunca uğraştığı ve Twitter ile yarışacak yeni sitesi Heello�u duyurdu.

Twitter�ın kendi resmi fotoğraf paylaşım uygulamasını görücüye çıkarması Twitter API�sini kullanan diğer fotoğraf paylaşım servisleri için artık bir tehdit unsuru. İşte bu tehditi kendisi için avantajlı hale getirmek isteyen Twitpic kurucusu önemli bir adım atarak fotoğraf paylaşma özelliği olan yakın zamanda da video paylaşımı ve check-in yapılabilecek kendi mikroblog sitesini duyurdu.

Heello�da yer alan güncellemeler �ping� olarak ifade ediliyor ve Twitter�daki takip edilenler (following) listesi �listening to� olarak hayat buluyor. Aynı şekilde Twitter�daki @replies �echo�; RT ise �repost� olarak adlandırılmış.

�Eğer Twitter geliştiricilerine haber vermeden rekabet edebiliyorsa, biz niye yapmayalım?� diyen Noah Everett�in yeni sitesi Heello�nun canlı akışına buradan göz atabilirsiniz.

Peki Heelo�nın Twitter�dan Ne Farkı Var?

Yakın bir gelecekte Everett ve ekibi yeni sitelerine video desteği, check-in, SMS entegrasyonu , mobil uygulamalar ve Twitter özellikleri ile ilgisi olmayan yeni bir şey başlatmayı planlıyorlar: Kanallar

Everett, kanalların kullanıcıları bir araya getirebileceğini ve kullanıcıların takip ettikleri kişilere ait bütün güncellemeleri kanallar sayesinde görebileceğini söylüyor. Örneğin köpek severler için ya da belirli bir semtteki insanlar için kanal oluşturabiliyorsunuz.

Kişisel Görüş

�İnsanlar fotoğraflarını, videolarını ve nerede olduklarını paylaşmayı çok seviyorlar ve biz bu deneyimi sorunsuz ve kolay şekilde gerçekleştirmek istiyoruz.� şeklinde konuşuan Everett, Twitter�a karşı site oluşturan ilk kişi değil. Daha önce Yahoo Meme, Identica ve Ekko siteleri de şanslarını denemişti. Ancak ben şu an bu sitelerin aktif bir şekilde etkin olduğunu göremiyorum. Bununla beraber Everett kullanıcılar için oldukça verimli olabilecek yeni özelliklere mikroblog sitesinde yer vereceğini dile getiriyor. Twitpic kullanıcılarının Heello sitesi ile Everett arasında bağlantı olduğu için siteyi kullanmaya kendilerini mecbur hissedeceklerini ise hayal etmek oldukça zor.

Twitter�ın kendi fotoğraf paylaşma hizmetini başlatması hiç şüphesiz Everett�i gafil avladı ve bu durumdan Everett�in oldukça rahatsız olduğu görülüyor. Belki de kendi sitesini lanse etmesinin nedeni de intikam almak. Kim bilir?!

Kaynak: Sosyalmedya

wmaraci
reklam

CyberDisposer CyberDisposer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 10 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında facebook varken bile Twitter kullanmak saçmalık bence. Bu girişim saçmalığın saçmalığı olmuş.

Kerpeten Kerpeten Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Profesyonel ıssız işsiz
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Fazla uzun ömürlü olmaz. Sadece geliştirilmişi. Kopya ötesi olmuş ayrıca

Mikro Mikro Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 234
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 4, (%100)
BEn insanları anlamıyorum yabancı girişimci yapıyor siteler konu kaynıyor. Awmio.com türk bir girişimcinin sitesi biraz da ona destek olalım madem böyle destek oluyoruz. Diyelim bizim insanımız yaptı övünelim yabancıların yaptıklarını tanıtcağımız yere.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

Mikro adlı üyeden alıntı

BEn insanları anlamıyorum yabancı girişimci yapıyor siteler konu kaynıyor. Awmio.com türk bir girişimcinin sitesi biraz da ona destek olalım madem böyle destek oluyoruz. Diyelim bizim insanımız yaptı övünelim yabancıların yaptıklarını tanıtcağımız yere.

Bizim Türklerinde şu huyunu anlamıyorum,madem bir türk olarak birşeyler yaptın niye adını yabancı koydun; awmio ne ya? Aslında gayet güzel olmuş fakat adının yabancı olması hiç iyi olmamış.

Mikro Mikro Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 234
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 4, (%100)

DarkGirl adlı üyeden alıntı

Bizim Türklerinde şu huyunu anlamıyorum,madem bir türk olarak birşeyler yaptın niye adını yabancı koydun; awmio ne ya? Aslında gayet güzel olmuş fakat adının yabancı olması hiç iyi olmamış.

Awnio nun türkçede ingilizcede bir anlamıyo yok Awnio kelime grupların birleşiyle oluşturulmuş bir rastgele isim diyelim. Mesala facebook türk olsaydı yapımcısı ve adını SuratKitabı koysaydı bi allahın kulu bakmazdı o şekil düşün bence.

Birde yapımcılarının amacı sadece türkler değil tüm dünyadan insanlar.

• Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

Mikro adlı üyeden alıntı

Awnio nun türkçede ingilizcede bir anlamıyo yok Awnio kelime grupların birleşiyle oluşturulmuş bir rastgele isim diyelim. Mesala facebook türk olsaydı yapımcısı ve adını SuratKitabı koysaydı bi allahın kulu bakmazdı o şekil düşün bence.

W harfi Türk alfabesinde ne zaman vardı ki? :eek:

Zent Zent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blog Yazarı ve Web Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Z**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 31 / 46
  • Ticaret 3, (%100)

CyberDisposer adlı üyeden alıntı

Aslında facebook varken bile Twitter kullanmak saçmalık bence. Bu girişim saçmalığın saçmalığı olmuş.

Galiba sen şu facebooktaki liseli istenmeyen tiplerdensin yazdığın cevaba bakılırsa :)

www.zaferzent.com - blogger

huseyintemizyurek huseyintemizyurek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 /
  • Meslek Yazılım geliştirici
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 29 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

Mikro adlı üyeden alıntı

Denemek için üye oldum da google + gibi olmuş :)

• Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

hseyin temizyurek adlı üyeden alıntı

Denemek için üye oldum da google + gibi olmuş :)

Bildiğim kadarıyla bu proje bayadır var yani google + daha olmadan önce de bu tasarım felan,filan hazırlanmıştı.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al