wmaraci reklam
lidertakipci

İki Büyük Sorunumuz Var. Yardım Lütfen.

28 Mesajlar 3.627 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

elektrik elektrik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Elektrik Müh.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 5 / 14
  • Ticaret 6, (%100)
1.Sorun; Bir Aydır Domain Bulamadık
Merhaba arkadaşlar, garip bir problemimiz var. Bir müşteriden ücretin bir kısmını peşin aldık. Son anda kullanmak istediği domainden vaz geçti. Şimdi kendisine yeni bir alan adı aramakta. Bu firma böcek ilaçlama işini amatör olarak yapmakta. Fakat internetin gücünü 2013 yılında anlamış:). Şimdi oldumu güzel olsun diyor. Alan adı düşünceniz varmı?
Örnek; XXX ilaclama com

2.Sorun; Bir firmanın haksız rekabeti ÖNEMLİ !
Bu konu acayip moral bozucu. Müşteri sayesinde keşfettim. Herhangibir arama motorunda ilgili arama yaptığınızda (ilaçlama, böcek ilaçlama) ilk 5 - 8 sayfada (sırada demiyorum, sayfada!) bu adamların açtığı çok sayıda site çıkıyor. Mükemmel bir SEO altyapısı var. Bu duruma bir Allah'ın kulu çıkıpta dur dememiş. Müşteri ilaçlama işini kayıtlı yapan 300 - 350 firma var diyor. Ve en çok pastadilimini (müşteriye göre en az yıllık 3-4 milyon TL) bunlar götürüyormuş. Bu kadar insanın hakkı yenmez arkadaş. Adalet ve hak değil.

Bu konu hakkında görüşleriniz önemli. Lütfen yardımcı olun.

Benim sektrümle yakından uzaktan ilgisi yok ama sindiremedim. Bu firma ile yasal yollara başvurayım mı? Bir sonuç alabilirmiyim?

Not:15 gün önce sistemlerini keşfettim ve artık takıntı haline geldi.

wmaraci
reklam

Guneyy Guneyy se'öcü değilim.. Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 58 / 199
  • Ticaret 86, (%100)
2. si icin paravan siteler olabilir diye dusunuyorum birbirini destekleyen.

drumpoll drumpoll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 38, (%100)
Firmayı biliyorum ve inanın o kadar sağlam insanlar ile yapıyorlar ki bu işi onları alt etmeniz imkansız gibi bir şey.İşi yapan arkadaşlar çok ciddi bir altyapıya sahip bu konuda.Tavsiyem seo için para aldıysanız parayı geri iade etmeniz.İmkansız değil ilk sayfada çıkmanız ama adamlar gerçek anlamda tekeller bu işte.Şikayet etmeniz de birşeyi değiştirmeyecektir.Patronları seocularına herşeyden çok önem veriyor.Sistemlerini çözmeniz bir şeyi değiştirmeyecektir ayrıca.Belli bir geçmişleri var sonuçta bu alanda, ve adamları ne diye şikayet edeceksiniz iyi seo yaptılar diye mi ?

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Şikayet konusu çok saçma geldi bana açıkcası. Direk ilaçlama değilde (şehir ismi) ilaçlama, (ilçe isimleri) ilaçlama şeklinde çalışmıştım bir müşterimle. Genellikle 1. sırada tamamı. Alt etmek mutlaka mümkündür. Müşterinin çalıştığı şehri bilmiyorum (özel mesaj olarak yollarsan daha da yardımcı olurum şehri) ama genel olarak çalışmaktansa biraz daha spresifik çalış ve ona da müşteri çıkart. Yani kayserideki birisinin edirnede çıkmasının pek anlamı yok eğer işi çok büyütmeyecekse.
Denizgil ufukt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ufukt ufukt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Operasyon Elemanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 143 / 45
  • Ticaret 1, (%100)

siyahgiyen adlı üyeden alıntı

Şikayet konusu çok saçma geldi bana açıkcası. Direk ilaçlama değilde (şehir ismi) ilaçlama, (ilçe isimleri) ilaçlama şeklinde çalışmıştım bir müşterimle. Genellikle 1. sırada tamamı. Alt etmek mutlaka mümkündür. Müşterinin çalıştığı şehri bilmiyorum (özel mesaj olarak yollarsan daha da yardımcı olurum şehri) ama genel olarak çalışmaktansa biraz daha spresifik çalış ve ona da müşteri çıkart. Yani kayserideki birisinin edirnede çıkmasının pek anlamı yok eğer işi çok büyütmeyecekse.

Tamamen katılıyorum , yakınımda bir firma varken gidip aynı kalitede uzaktaki firmayı tercih etmem. etiketlerde çalışma yaptığı il,ilçe,semt,mahalle vs bulundursa daha başarılı olur gibi geliyor bana.

• Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Elektrik Müh.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 5 / 14
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar, 2.sorun dediğim konuda değiştirebileceğimiz hiç bir şey yok mu? Yani bu kadarmı savunmasız bir haldeyiz. Adam farklı markalar halinde 100 civarında site açmış.

Şöyle düşünün; Web tasarım ve SEO konusunda aynı şeyi bir kurum yapıyor ve hepimiz işi kapatmak zorunda kalıyoruz. Ne hissedersiniz?

• Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)

elektrik adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar, 2.sorun dediğim konuda değiştirebileceğimiz hiç bir şey yok mu? Yani bu kadarmı savunmasız bir haldeyiz. Adam farklı markalar halinde 100 civarında site açmış.

Şöyle düşünün; Web tasarım ve SEO konusunda aynı şeyi bir kurum yapıyor ve hepimiz işi kapatmak zorunda kalıyoruz. Ne hissedersiniz?

Yaptıkları, istedikleri zaten o. Ona para harcamışlar yatırım yapmışlar. Senin müşterinin durumunu bilmiyorum ama aylık 150-200 lirayı bile SEO'ya çok görenler var. Adam kullanmış kafayı piyasayı kapatmış. Bende aynısını bir sektöre yapacağım açıkcası, 3 ay sonra bitirmiş olurum.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Google gerçekten kaliteyi istese bunlara izin vermez. Zamanla bunun da önlemini alacaktır. Yani bu işin tekelleşmesine izin vereceğini sanmıyorum. Bu sitelerin nasıl seo çalışması yaptığını çok iyi biliyorum. İlaçlamayla ilgili yurt dışındaki ünv sitelerinden hacklinkle çok fazla link alımı var. Bu sitelere incelerseniz başta nakliyat, ukash kart, film müzik indir .... bilmem ne gibi linklerle dolu olduğunu görürsünüz. Siz ne yaparsanız yapın tabiki üste çıkamıyorsunuz.

• Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Elektrik Müh.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 5 / 14
  • Ticaret 6, (%100)
Şimdi bu tarz işyerlerinin sahipleri kesin dini bütün adamlardır. Onuda geçtik, SEO cular, ya da SEO yaptığını zanneden kişilerin, eğitim ve kültür seviyesinin çok düşük olduğunu algılamaktayım. Mecidiyekoy veya Kadıköy piyasasında yetişmiş köyden yarın gelmiş adamlar.
Evet ilanlarını inceledim düşük maaş veriyorlarmış. Demek bu SEO yaptığını zannedenlar, başka hiç bir yerde barınamayan ve hiç bir yerde iş bulamayan ergenlerden oluşmuş.
Onur89TR FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)

elektrik adlı üyeden alıntı

Şimdi bu tarz işyerlerinin sahipleri kesin dini bütün adamlardır.

Bu nasıl bir mantıkdır ya? Kardeşim hacklink almışsa şikayet et, 5 kişi organize olun şikayet edin. Bunun din ile ne alakası var.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al