wmaraci reklam
lidertakipci

Alexam yükseliyor, ve kırmızı

11 Mesajlar 1.996 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Yunusemre Yunusemre Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)
Merhabalar daha önce alexamın rankı kırmızı olduğunu belirtmiştim forum üzerinden.
Şimdide alexa hergün yükseliyor, oysaki hit artışı var, ve 1 hafta önce 187K idi şimdi 217K

http://www.alexa.com/siteinfo/yunusemrecelik.blogspot.com

Sebebi nedir bu kırmızı olmasındanmı acaba?

Bir arkadaşımız 3 ay içerisinde düşüş var ise kırmızı, yükseliş var ise yeşil olur diyordu.

Blogumda hergün özgün içerik giriyorum,

ziyaretçilerin ortalama sitede durma süreleri ; 1.85dk, 2dk

Ek Olarak: Arkadaşlar sebebi nedir, 1 haftada 188kdan 219kya yükseldi, oysaki hit artışı var sitemde..

Lütfen yardım arkadaşlar, korkmaya başladım.

wmaraci
reklam

mrkoykiran mrkoykiran Mümin Köykıran Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek R & D Engineer, Developer, Mak
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 10 / 34
  • Ticaret 8, (%100)
Maaleaef bende de boyle bir sorun var benimki 4 aydir falan boyle
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

https://muminkoykiran.com.tr/

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
Hit artışına göre rakip olduğunuz siteler değişiyor. sıralama buna göre ayarlanıyor, bu yüzden alexa değeriniz olumsuz etkileniyor
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

AndroidMarket AndroidMarket WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 138 / 50
  • Ticaret 80, (%100)
Bu gidiş en kötü 500k'dan sonra duracaktır emin olun.Sadece sabredin,yükselişe tekrar geçecektir.
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
aynı durum bende de var.Yükselebilmek için daha fazla ve daha kaliteli yazılar yazıyorum evet hitim artıyor ama alexa yükseliyor.
Hocam bu arada 229k olmuş.Bu kadar geri gitmesi anormal bence çok kısa süre çünkü
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

sarkos sarkos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam sitenizi ben normalde birebir takip ediyorum. Son zamanlarda çok büyük miktarlarda backlink düşüşü yaşadınız. Büyük olasılıkla asıl sebep budur.

• Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)

sarkos adlı üyeden alıntı

Hocam sitenizi ben normalde birebir takip ediyorum. Son zamanlarda çok büyük miktarlarda backlink düşüşü yaşadınız. Büyük olasılıkla asıl sebep budur.

Ne yapmamı önerirsiniz?

sarkos sarkos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)

Yunusemre adlı üyeden alıntı

Ne yapmamı önerirsiniz?

Satın alıpta silinen linkleriniz varsa tekrar aynı yerlerden almanızı önerebilirim. Bu kadar hızlı bir düşüş Google'ında gözünden kaçmayacaktır ve sıralama düşüşleri yaşayabilirsiniz. Alexa'ya olan etkisi hakkında net birşey söyleyemem fakat 1 ay bile değil 25 gün önce 15k linkiniz varken şuan 9kya kadar gerilemiş. Bu da Google gözünden inanılmaz bir düşüş.

Açıkçası ben bir SEO'cu değilim fakat eğer siz herhangi bir şekilde link kaldırtmadıysanız birkaç link almanızı tavsiye edebilirim. Kesin düzelir mi? Bir fikrim yok ben bir SEO'cu değilim ama sizin yerinizde olsam birkaç sağlam link alıp içerik eklemeye devam ederdim. Eğer backlinklerde bu düşüş devam ederse siteniz Alexadan sonra Google'a da yakalanacaktır.

Birde şunu belirtmeliyim Alexa'yı çok takmayın. Sitenizin hitleri iyi gidiyorsa Alexa çok önemsenecek bir sistem değil. 1k hitli bir sitem vardı alexa 900k civarındaydı. Şuan 1 aydır 200lere düştü ve 1 milyonlarda. Siz ziyaretçi kazanıp mutlu edin yeterli :)
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)

sarkos adlı üyeden alıntı

Satın alıpta silinen linkleriniz varsa tekrar aynı yerlerden almanızı önerebilirim. Bu kadar hızlı bir düşüş Google'ında gözünden kaçmayacaktır ve sıralama düşüşleri yaşayabilirsiniz. Alexa'ya olan etkisi hakkında net birşey söyleyemem fakat 1 ay bile değil 25 gün önce 15k linkiniz varken şuan 9kya kadar gerilemiş. Bu da Google gözünden inanılmaz bir düşüş.

Açıkçası ben bir SEO'cu değilim fakat eğer siz herhangi bir şekilde link kaldırtmadıysanız birkaç link almanızı tavsiye edebilirim. Kesin düzelir mi? Bir fikrim yok ben bir SEO'cu değilim ama sizin yerinizde olsam birkaç sağlam link alıp içerik eklemeye devam ederdim. Eğer backlinklerde bu düşüş devam ederse siteniz Alexadan sonra Google'a da yakalanacaktır.

Birde şunu belirtmeliyim Alexa'yı çok takmayın. Sitenizin hitleri iyi gidiyorsa Alexa çok önemsenecek bir sistem değil. 1k hitli bir sitem vardı alexa 900k civarındaydı. Şuan 1 aydır 200lere düştü ve 1 milyonlarda. Siz ziyaretçi kazanıp mutlu edin yeterli :)

Teşekkürler güzel açıklama.

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
bir kaç gün içerisinde herhangi bir değişiklik oldu mu?Aynı durumu ben de yaşıyorum.Hitim az da olsa arttı.Yeni takip edenler var.İçerik aynen devam fakat hızla yükseliyorum.Sebebini de anlamış değilim!!!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al