wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense'den kazanmak isteyenler OKUSUN

22 Mesajlar 6.115 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

serdarr4 serdarr4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek teknoloji öğretmeni
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Adsense'den bende siz değerli arkadaşlar gibi nasıl daha fazla reklamıma tık alırımda kazanırım diye aylarca araştırdım durdum.
Bazıları dediki kah reklamı saklayacaksın, kah yazının sonuna veya link şeklinde yazının içinde. Hepsini denedim günlük 10-15 tık zor geliyordu.
Son olarak reklamı sitenin açılış sayfasına tam ortasına koydum. Tıklarım ortalama % 500 arttı. Günlük 10-15 olan tık sayısı 120-180 arası rakamlara fırladı.
Benden adsenseden kazanmak isteyen arkadaşlara tavsiye reklamlarını resim veya link şeklinde fazla fark etmez anasayfanın açılış kısmına sayfanın ortasına koysunlar.
Sonuçta biz bu işten ekmek yemek için yapıyoruz. Merak etmeyin sitenize giren ziyaretçiler reklamı görünce kaçmıyor. Site istatistiklerime baktığımda siteden çıkanların ortalama %80 nine yakını geri dönüş yapıyor.

Teknoloji ve Eğitim Donanması
wmaraci
reklam

Afsin Afsin Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 9 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Orta derken tam olarak neyi kastediyorsunuz hocam? Rica etsem sitenizi PM atmanız mümkün müdür, incelemek isterim.

sesli kitap arşivi

LeventC LeventC WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Sitenizi PM atabilir misiniz hocam. Tam olarak anlayamadım .

harddepo harddepo İlginizi çeken içerikler Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 59 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
Bence öle yapmayın ziyaretcileri rahatsız edici reklamlardan kaçının

www.kirlipanda.com
wmaraci
wmaraci

eppursimuove eppursimuove WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 119 / 26
  • Ticaret 14, (%100)
Bir ay araştırmana gerek yoktu bunu keşfetmek için. Elbette sitenin giriş sayfasının ortasına reklamı koyarsan tıklama oranı artar. Çok farklı bir yaklaşım sergilemişsiniz, iyi bir fikir ortaya atmışsınız gibi başlıklandırmayın şu konuları artık.

"Adsense'den kazanmak isteyenler OKUSUN" diye giriyor adam başlığa ve başlıktaki öneri şu: "Reklamları sitenizin giriş sayfasına ortalayın." Bu kadar düz giderseniz hiçbir şey kazanamazsınız, benden söylemesi.
YusufKISA isousluer Teknobilim

kişi bu mesajı beğendi.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Bunu keşfetmiş olmana inanamıyoruz.
isousluer Kalashnikov lodos

kişi bu mesajı beğendi.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Başlık, "Adsenseden banlanmak isteyenler okusun" olarak değiştirilmeli. Bu tarz yöntemlerle kazanırsınız ama parayı alabilir misiniz muamma :) Gereksiz yere hesabı riske atmaya gerek yok, sonuçta Adsense hesabı almak o kadar kolay değil artık ;)

Google Politikaları açısından bakacak olursak bir çok yönden kural ihlali gerçekleşiyor.

Mesela "Kullanıcıları, reklamları tıklamak ve reklam birimlerine aşırı dikkat çekmek için teşvik etme" başlığı altında yapılan açıklamalarda açıkça "Yayıncıların Google reklamlarına gereksiz veya doğal olmayan bir şekilde dikkat çekmelerine de izin verilmez." denilmektedir.
(https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=tr&answer=115985)

Splash doğal olmayan bir şekilde reklamlara aşırı dikkat çekmektedir.

Reklam davranışı başlığı altında kural ihlalleri anlatılırken "Reklamların standart davranışı, hedeflemesi ve yayını, Google tarafından açıkça izin verilmeyen hiçbir yöntemle değiştirilemez." denilmektedir.
(https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=tr&answer=48182)

Splash pencere reklamların standart davranışını değiştirmektedir.
mrkoykiran siyahgiyen Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.

serdarr4 serdarr4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek teknoloji öğretmeni
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Başlık, "Adsenseden banlanmak isteyenler okusun" olarak değiştirilmeli. Bu tarz yöntemlerle kazanırsınız ama parayı alabilir misiniz muamma :) Gereksiz yere hesabı riske atmaya gerek yok, sonuçta Adsense hesabı almak o kadar kolay değil artık ;)

Bu arkadaşa katılıyorum. Ama burada google şartlarına uymayan hiç bir kural yok. Banlanma olacağını zannetmiyorum. Sonuçta 3 aydır reklam gelirimi alıyorum. Ayriyeten google nasıl daha kazançlı çıkarım diye tavsiyeler gönderiyor.

Teknoloji ve Eğitim Donanması

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)

serdarr4 adlı üyeden alıntı

Bu arkadaşa katılıyorum. Ama burada google şartlarına uymayan hiç bir kural yok. Banlanma olacağını zannetmiyorum. Sonuçta 3 aydır reklam gelirimi alıyorum. Ayriyeten google nasıl daha kazançlı çıkarım diye tavsiyeler gönderiyor.

Gelir aldığınız banlanmayacağınız anlamına gelmiyor hocam, şikayet gelmediği veya dikkat çekici bir durum olmadığı sürece siteniz incelenmemiştir. İnceleme yapıldığında banlanmanız muhtemel, şansınız varsa uyarı alırsınız :) Adsense yönü dışında site kalitesini de olumsuz etkiliyor, para kazanacağım diye kaliteyi düşürmeye değmez.

Burada da belirtildiği gibi Ancak AdSense kodu pop-up, e-posta veya yazılım gibi uygun olmayan yerlere yerleştirilemez.

iyi.

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
300*250 Reklamın yerinde hiç bir sıkıntı yok hatta yeri Adsense tarafında önerilen bir yerdir. Adsense açısından sorun olacak nokta reklamın etrafını boş olması ve bu nedenle içeriği aşağı atmasıdır. Bu hem kötü bir görüntü vermekte hemde ziyaretçiyi rahatsız etmektedir.

Bu konuyu eleştiren arkadaşlara gelince tamam başlık biraz iddialı olmuş olabilir. Fakat bizimde başımıza gelmekte. Bir şey buluyoruz ve kimse bilmiyordur diye düşünüyoruz. İşte bu durumda çok sevinince arkadaşlarla paylaşıyoruz ve bir bakıyoruz ki millet o konuyu bile aşmış. Bu tür şeyler olabilmekte. Arkadaşların muhabbetini kaçırmayalım.:) Sonuçta paylaşımcı ruhu ile bilgi paylaşmakta. Bazılarının dediği gibi hava atma derdinde olduğunu düşünmüyorum.
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al