1- Kendiniz bu işi yapıyorsanız niye kendinize rakip çıkarma eğilimindesiniz.
Herkes kendi nasibini yer, ben insanlara gelin bana yatırım yapın vs. demiyorum boş işlerler urğraşacağına bir yerlerden başlaması için yol gösteriyorum. Bunu tangayla iç giyimle sınırlu tutmayın birçok alan var.

2- 1,5 alıp 20 tl ye satmak kağıt üstünde çok şık duruyor ama reel de böylemidir?
Kağıt üstünde de böyle, reelde de böyle. Çağımız bilişim çağı insaımız neyin ne olduğunun bilincinde ürünü toptan alıyorsan çok düşük maliyete elde edebiliyorsun.

3- Dünya kadar bu işi yapan site var en üst sırayı geçtim ilk sayfada olmadıktan sonra nasıl mal satacaksınız?
Piyasada gg, sahibinden vs. varken ben site açtım onlara rakip oldum ve piyasada %000.1 pay aldım diyelim ki bunun onlara ne zararı var?

4- 850.000 sonuç çıkıyor ilk sayfada olmak adına kaç para harcayacaksınız SEO ya? maliyet değilmidir bu?
Seo'ya para harcamadan da satış yapılabilir, biraz bilgi ve tecrübe yeterlidir.

5- E-ticaret yapmak için vergi mükellefi olmak gerekmiyormu arkadaş? maliyet değilmi?
Evet, vergi mükkellefi olmak gerekiyor ben şahsi olarak mükkellef olduğum için bu doğrultuda bilgi verici nitelikte yazdım.

6- ticari ünvanı dahi olmayan yerden niye insanlar alışveriş yapsın?
İnsanlar ticari ünvar aramıyor, beğendiği ürünü sorunsuzca almak istiyor.

7- Bu kar marjının içinden k.d.v düşecek, firma olunca vergi,stopaj, kira var oğlu var

Aynen katılıyorum yinede para kazandırıyorsa bu sektör sorun yok demektir. Çünkü insanlar fanteziye AÇ.

8- Evden oturarak günde 3 tane tanga satıp para kazanan kaç kişi tanıyorsunuz?
İşi sadece tangaya dökmeyin satılabilecek bir sürü ürün var bu sadece bir örnek ve denenmiş kar getiren bir örnek.

9- 1000-2000-3000 tl si olan o kadar çok adam varki memlekette az rakip çok kazanç, çok rakip az kazanç demektir.
Bende aksini iddia etmiyorum, ne kadar insan yararlanırsa o kadar faydadır. Memlekette asgari ücretle çalışmaya boyun eğen insanlar olduğu sürece kalkınma sağlanamaz.

Ek Olarak:

SpeciaL adlı üyeden alıntı

Tema 300 TL olursa e-ticarete destek olmuş olur muyuz, ona göre tema alalım? :)))

Yorumlar vs. gayet mantıklı geldi. 1 Liradan alıp 19.99'dan satmak büyük kar. Benimde bir sorum olacak. 900 TL Adwords ayırıyoruz ya, bunun satışlara güzel bir etkisi oluyor mu acaba?

Sadece adwords olarak bakmamak gerek hocam birçok reklam kaynağı mevcuttur. Facebook daha ağır basıyor (sağdaki reklamlar) çünkü insanların cinsiyetini, yaşını, eğitim durumuna kadar herşeyini seçebiliyorsunuz.