wmaraci reklam
lidertakipci

Sosyal Ağlara Hayran Çekimleri ve SEO

10 Mesajlar 1.214 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

blyad blyad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Facebook beğeni çekimi hakkında falan ne düşünüyorsunuz? Bana kalırsa normalde zararlı olması lazım çünkü sayfayı beğenen binlerce kişi var fakat ortada iletileri beğenen veya paylaşan yok, hakkında konuşan sayısı az. Bunu arama motorları her türlü tespit eder diye düşünüyorum.

Ben deneme amaçlı alışveriş siteme ait sayfaya 5k yabancı üye çekimi yaptırmıştım (2.5 lira idi adsfasf) şimdi rahatsız etmeye başladı iyiden iyiye. Bir de bu google'ın zebra güncellemesi daha çok sosyal ağlara yönelikmiş falan. Zaten nerede 3. dünya ülkesi varsa toplamış sayfaya.

Neyse, sayfayı kapatıp yeni sayfa mı açmalı? Tavsiyeleriniz?

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

webhost webhost WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 10.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web Tasarım - CMS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 33 / 71
  • Ticaret 1, (%100)
Tespit güzel. Haksızlık bir yere kadar.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Oradaki sayıyı ben pek önemsemiyorum. 10 tane 10 kuruşta 1 lira ediyor, 1 tane 1 lirada 1 lira ediyor. Böyle bir mantık vardı. Heleki yabancı olması cabası, işinize yaramaz. Kaliteli işler yaparsanız kullanıcılar sayfayı zaten beğenecektir. Yabancıların beğenmesi görüntü kirliliği, zaten beğenmekten de vazgeçiyorlar.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

SpeciaL adlı üyeden alıntı

Oradaki sayıyı ben pek önemsemiyorum. 10 tane 10 kuruşta 1 lira ediyor, 1 tane 1 lirada 1 lira ediyor. Böyle bir mantık vardı. Heleki yabancı olması cabası, işinize yaramaz. Kaliteli işler yaparsanız kullanıcılar sayfayı zaten beğenecektir. Yabancıların beğenmesi görüntü kirliliği, zaten beğenmekten de vazgeçiyorlar.

Benim hizmetim uluslararası olduğu için özellikle yabancı istemiştim. Ha ben ABD, Avrupa falan beklerken Kolombiya falan geldi o ayrı :)

Sizce ne yapmalıyım? Sayfam yavaş yavaş beğeniliyordu aslında ama sırf alışveriş yapmış olmak için yaptırmıştım bu çekimi açıkçası. Yeni bir sayfa açıp müşterilerime duyursam daha iyi olur sanırım. Farklı bir tavsiyeniz var mıdır?

wmaraci
wmaraci

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer dediğiniz gibiyse sosyal ağlar ile zebra güncellemesi birleştiyse ki inanmıyorum cünkü sosyal medyayı en iyi sekilde kullanyıorum yaklasık su zaman a kadar 20-30 milyona reklam atma imkanı oldu dogal yoplla tweet v.s aynı sekilde :)
ama görecez suan icin birşey diyemem ama sosyal medyanın gücüne inaıyorum hit ve reklam klonusunda seo konusunda bilmiyorum.

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

ebulfeth adlı üyeden alıntı

Eğer dediğiniz gibiyse sosyal ağlar ile zebra güncellemesi birleştiyse ki inanmıyorum cünkü sosyal medyayı en iyi sekilde kullanyıorum yaklasık su zaman a kadar 20-30 milyona reklam atma imkanı oldu dogal yoplla tweet v.s aynı sekilde :)
ama görecez suan icin birşey diyemem ama sosyal medyanın gücüne inaıyorum hit ve reklam klonusunda seo konusunda bilmiyorum.

Hocam sosyal medya derken bu panellerle üye çekiminden bahsediyorum. 5000 kişinin bile gönüllü olarak beğendiği alışveriş sitesine ait bir sayfa altın değerindedir.

1-2 liraya sayfana 5 10k üye çekenler var. Bu çekimler hakkında sormuştum.

lyonman624 lyonman624 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de bunun olumsuz etkileneceğini düşünmüyorum. yani beğeni beğenidir bence. kaldıkı insanlar sitenize giriyor sayfanızı beğendiyse. Ücretli derken otolike yapmak tabiki rahatsız edici ve kazancı olmaz. Ama sayfalarda paylaşımla olsun, facebooka ücret ödeyerek olsun reklamla çekilen üye de sağlıklıdır.

LeventC LeventC WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Beğeni sayısı fazla olursa facebook aramalarında beğeni sayfanız ön plana çıkabiliyor. O yüzden çektiğiniz üye boşuna gitmez. Ama yabancı kişiler olması sitenize katkıda bulunmaz o da ayrı konu :)

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

lyonman624 adlı üyeden alıntı

Ben de bunun olumsuz etkileneceğini düşünmüyorum. yani beğeni beğenidir bence. kaldıkı insanlar sitenize giriyor sayfanızı beğendiyse. Ücretli derken otolike yapmak tabiki rahatsız edici ve kazancı olmaz. Ama sayfalarda paylaşımla olsun, facebooka ücret ödeyerek olsun reklamla çekilen üye de sağlıklıdır.

Ben zaten otolike olayından bahsediyorum hocam. Doğal yollardan gelen beğenileri niye cezalandırsın zaten. Ben arama motorlarının otolike olaylarını tespit edip siteyi cezalandırabilme ihtimalini soruyorum.

lyonman624 lyonman624 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Şu an için endişe edilecek birşey yok. Çünkü arama motorları sosyal medyadaki olayları, paylaşımları, beğenileri vs gösteremiyorlar. Google bunun için facebook ve twittera teklif götürdü ancak kabul etmediler. O yüzden şimdilik korkmaya gerek yok.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al