freelance iş ilanları

Bu domaini nasıl değerlendirebilirim?

7 Mesajlar 806 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Merhaba arkadaşlar

Geçenlerde

diye bir domain aldım. Video sitesi olacak ancak ne üzerine bir video sitesi olabilir ve nasıl bir yol izlemeliyim? Webmaster derslerini içeren bir video sitesi mi olsun, yoksa klasik bir video sitesi mi olsun. veya daha güzel bir fikriniz var mı?

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
reklam

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Domain güzel, genel video sitesi olmalı bana kalırsa. Tabi video sitesi yapılacaksa, video öncesi reklam genel olarak reklam sayısı azaltılmalı ve site hızlı olmalı.

iyi.

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Domain güzel, genel video sitesi olmalı bana kalırsa. Tabi video sitesi yapılacaksa, video öncesi reklam genel olarak reklam sayısı azaltılmalı ve site hızlı olmalı.

İlk etapta bende böyle düşündüm. Ancak domain açılımı olarakta videouzmanı olarak almıştım. Genel video sitesi yapsamda göze batmaz gibi. Ancak istediğim yerlere gelmesi için neler yapmam gerek falan onlar kafamı kurcalıyor. Bağımsız bir script mi kullanmalıyım, WordPress mi kullanmalıyım sizce?

tahatr tahatr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İş Platformu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 823
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 37, (%97)

Mertcan adlı üyeden alıntı

İlk etapta bende böyle düşündüm. Ancak domain açılımı olarakta videouzmanı olarak almıştım. Genel video sitesi yapsamda göze batmaz gibi. Ancak istediğim yerlere gelmesi için neler yapmam gerek falan onlar kafamı kurcalıyor. Bağımsız bir script mi kullanmalıyım, WordPress mi kullanmalıyım sizce?

Benim de direk aklıma videouzmanı geldi, ama ben farklı olarak genel video yerine eğitim videolarının paylaşılacağı bir site olmasını öneriyorum. Tema konusunda ise başlangıç olarak wordpress kullanabilirsin bence hit artarsa değiştirebilirsin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

furkannd adlı üyeden alıntı

Benim de direk aklıma videouzmanı geldi, ama ben farklı olarak genel video yerine eğitim videolarının paylaşılacağı bir site olmasını öneriyorum. Tema konusunda ise başlangıç olarak wordpress kullanabilirsin bence hit artarsa değiştirebilirsin.

WordPressle yola çıkıp daha sonra karşıma güzel bir sistem çıkarsa wordpressten o sisteme hatasız geçiş yapabilir miyim.

ilk etapta aklımda eğitim videoları olarak gelmişti ancak kafamda genel videoların bulunduğu bir sitede vardı onun için kararsızım.:)

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)

Mertcan adlı üyeden alıntı

WordPressle yola çıkıp daha sonra karşıma güzel bir sistem çıkarsa wordpressten o sisteme hatasız geçiş yapabilir miyim.

ilk etapta aklımda eğitim videoları olarak gelmişti ancak kafamda genel videoların bulunduğu bir sitede vardı onun için kararsızım.:)

egitim videolari yayinlamayi dusunuyorsan bunlarin cogunlugu ozgun olmali. Bunlari da yapabilmek icin belli bir bilgi sahibi olmak gerekir. Uyelik olsa bile baslangicta uye sorunu cekeceksin ve tum yuk sende olacak. Uyelerinde video yuklemesi icin bi sebep lazim, odul, para gibi.

Sikinti cekeceksin ama ilgelenirsen ben bu domainle videonun hangi dali olursa olsun guzel yerlere gelicegini tahmin ediyorum.

Script olarakta video amaciyla yapilmis scriptleri kullan. İleride sorun yasayabilirsin. wpde.

iyi.

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

egitim videolari yayinlamayi dusunuyorsan bunlarin cogunlugu ozgun olmali. Bunlari da yapabilmek icin belli bir bilgi sahibi olmak gerekir. Uyelik olsa bile baslangicta uye sorunu cekeceksin ve tum yuk sende olacak. Uyelerinde video yuklemesi icin bi sebep lazim, odul, para gibi.

Sikinti cekeceksin ama ilgelenirsen ben bu domainle videonun hangi dali olursa olsun guzel yerlere gelicegini tahmin ediyorum.

Script olarakta video amaciyla yapilmis scriptleri kullan. İleride sorun yasayabilirsin. wpde.

Teşekkür ederim ilgilendiğin için. Zaten bilgiden çok vakit lazım onun için, bilgi olsa bile o videoları çekmek zahmet ister.

Ekip oluşturduk desek gönüllü olarak yapılacak bir iş değil haliyle zor.

Genel bir video sitesi oluşturmam daha mantıklı olacak sanırım. Üyelik sistemi olan üyelerin video yükleyebildiği bir sistem bulabilirsem güzel olur gelişim açısından.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al