freelance iş ilanları

Film sitesi hakkında

10 Mesajlar 1.285 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Criweb Criweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 24 / 48
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Şuanda yürütmekte olduğum bir tekno haber sitem var lakin aklımda bulunan film sitesini de yakın zamanda hayata geçirmeyi düşünüyorum. Ama sürekli aklımı kurcalıyan kısımlar var.

Öncelikle yasal bir iş olmadığını hepimiz biliyoruz üstelik yeni gelen birde telif yasası var, sizce bu başıma dert açar mı ?

Yüzlerce, belkide binlerce film sitesi var. Siteyi hangi adımlarla ilerletirsem büyültebilirim. Onun dışında dostlar herhangi para cezasıyla karşı karşıya kalmam söz konusu mudur ? Siteyi açtıktan sonra reklam almak için hangi servisleri kullanabilirim adsense kullanamıyorum bildiğim kadarıyla.

Aydın bilgilerinizle beni aydınlatırsanız çok miteşekkür olucam iyi forumlar dilerim..

wmaraci
reklam

gumushaneli gumushaneli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek internet cafe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Birçok film sitesi açmış birisi olarak cevap vermek isterim.Bu işe girmemeniz en doğru kararınız olacaktır.Hem film hem dizi yapmak istiyorsunuzdur belki dizi paylaşımları zaten tamamen bitti büyük sitelerde kaldırıyor yada domain değiştiriyor.Filmlerde zaten site hitlenince ihtar almaya başlıyor.Çünkü bütün filmler sinemaya girerken türkçe dublaj haline çeviriliyor bu durumda telif hakkından kaldırmalarını istiyorlar.
FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 24 / 48
  • Ticaret 2, (%100)

gumushaneli adlı üyeden alıntı

Birçok film sitesi açmış birisi olarak cevap vermek isterim.Bu işe girmemeniz en doğru kararınız olacaktır.Hem film hem dizi yapmak istiyorsunuzdur belki dizi paylaşımları zaten tamamen bitti büyük sitelerde kaldırıyor yada domain değiştiriyor.Filmlerde zaten site hitlenince ihtar almaya başlıyor.Çünkü bütün filmler sinemaya girerken türkçe dublaj haline çeviriliyor bu durumda telif hakkından kaldırmalarını istiyorlar.

Anladım hocam haklısınız bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)
Ama dersen ki ben yüklerim, ihtar gelirsede 3 gün daha kanuni süreyi kullanır yayınlar o şekilde kaldırırım o da olur tabi :)
ama onun dışında arkadaşın dediklerine tamamen katılıyorum. 3k hiti bulduğun anda ihtarlar gelmeye başlar.

wmaraci
wmaraci

yasinuysal yasinuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek oto alım satım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
bi ihtarla 20 film birden kaldırınca kötü oluyo mesela :)

gumushaneli gumushaneli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek internet cafe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

yasinuysal adlı üyeden alıntı

bi ihtarla 20 film birden kaldırınca kötü oluyo mesela :)

olmaz mı hocam okadar uğraş et özgün içerik gir seosunu yap sabahlara kadar kontrol ediyosun eyvallah buna lafımız yok ama ihtar gelme korkusuyla yaşıyosun ne anlamı kaldı hiç kafamı yormam daha iyi

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)
Anlamadıgım binlerce film var 20 film kalkacak diye film sitesi açmayacakmıyız? Şahsen ben aştım 2 ay sonra 200TL'ye sattım :) Amacımda buydu zaten, devam etseydim şuan 300 400TL değerinde bir siteydi .. Reklamıda Logro'dan alabilirsin, telif geldiği taktirdede kaldır film oldu bitti yola devam .. Binlerce film sitesi var sıra sana gelene kadaaaar ..

yasinuysal yasinuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek oto alım satım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
hocam telif hakkıyla ugraşmamak gerekir diye düşünüyorum yanılıyormuyum film sitesi tabi yapılır ama telif hakkı bildirimi geldinmi hemen kaldıracaksın yoksa facia gibi sonuçlar dogurabilir 3-5 kuruş kazanıcam diye mahkeme mahkeme dolaşmakta var işin sonunda

• Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 24 / 48
  • Ticaret 2, (%100)
Haklısınız, bildiri geldiğinde direk kaldırmak gerek hepinize bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim film sitesi işi biraz cesaret işi.

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Biraz da sıkıcı iş gibi geldi bana :) Bende hem dizi hem film yaptım kafanda korkularla konu acıyon ban olurmu index silinirmi ceza gelirmi v.s ne gerek var üc bes kurus icin en iyisi farklı yollara gitmek.Kendi alanında en iyisini yapmak
Criweb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al