malesef yok ama bu kadar alt başlığa inmene lüzum da yok, bütün teknoloji bloglarını hedefine al ve yorumlamaya başla. günde en az 3 post yayınla. ve 10 tane de yorum blog bul ve yorum yap. 6 ay sonra kralsın. baktın olmadı, asla vazgeçme, 1 sene sonra sultansın padişahsın. Bu denenmiş bir tecrübedir. 8 yıldır bu işin içindeyim, asla şaşmadı. ama üşengeç olursan, düzenli olarak şu dediklerimi yapmazsan çok beklersin organik ziyaretçiyi. Dedim ya ben 8 yıldır bu işin içindeyim ve 1 sefer backlink almadım. Çünkü ihtiyacım yok, kendi backlinkimi kendi sitelerimde paylaştırıyorum. Tabi bide şunu bilmekte lazım, her siteyi farklı ipten açmıştım en başında :) buna benzer bir sürü püf nokta var, şu forumları dikkatlice takip edin, illa ki bilgi paylasan babayiğitler göreceksiniz. zaten tecrübe paylaştıkça da hem siz hem çevreniz kazanırsınız. belki felsefe yapmış der biri ama :) cidden durum bu. sen google olsan neye bakarsın? içerik aynı olsa bile ben doğallığına bakarım. doğallıktan asla şaşmayın. vizyonunuzu belirleyin, yeni kelimelerle postlar yayınlayın. kelimelere vurgu yapın. sayfa içi linklemenizi ayarlayın. Şu söylediklerimi yapan adam 6 ayda pr 4 ve 1 yılda pr5 olur. şu yorumlara girince çenem düşüyor kusura bakmayın :D

hadi kolay gelsin.