wmaraci reklam
lidertakipci

Web Tasarım İşlerinde Talep Ettiğiniz Ortalama Ücret

16 Mesajlar 2.063 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ufukt ufukt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Operasyon Elemanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 143 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar merak ettiğim konu şu. Web tasarım işlerinde talep ettiğiniz ücretler nelerdir. Neler ücreti artırabilir veya düşürebilir. Yapılan bir işin ücreti ne olmalı ki genelde piyasaya uygun olmalı.

Örneğin Wordpress tabanlı bir site yapacaksınız.
- Kurulum
- Tema yükleme
- Gerekli ayarlar
- Gerekli eklentiler
- Temanın yapılan işe göre düzenlenmesi (php,html,css,js yada grafik gibi)
- İçerik girilmesi
gibi yani yayınlanabilir son hale getirilmesi için ortalama ne gibi ücretler alınması gerekmektedir ?

wmaraci
reklam

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Güzel konu, tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa çok iyi olur.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

Lifegida Lifegida Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Life Gıda / Ceo
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 101 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
bu genelde değişiyor ama standart wp tarzı siteleri 300-700 arasında isteğe göre kuruyorum ve php, css, html, js, ajax gibi fonksiyonlarını ya sıfırdan yazıyorum. ya da editliyorum. Buna örnek az önce bir müşterimin Wordpress tabanlı sitesini bitirdim Burdan bakabilirsiniz. Ücret ise 400 TL.

Bunun haricinde farklı sistemlerde kodluyorum. onlardan birtanesine de burdan bakabilirsiniz. Twitter tarzı ama sadece spor ve iddia severlere yönelik bir websitesi.. Yukarda bahsettiğim işten önce teslim ettiğim işti. ve bu iş için aldığım ücret ise: 1250 TL.

spinabifida spinabifida Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 46 / 89
  • Ticaret 0, (%0)

Lifegida adlı üyeden alıntı

bu genelde değişiyor ama standart wp tarzı siteleri 300-700 arasında isteğe göre kuruyorum ve php, css, html, js, ajax gibi fonksiyonlarını ya sıfırdan yazıyorum. ya da editliyorum. Buna örnek az önce bir müşterimin Wordpress tabanlı sitesini bitirdim Burdan bakabilirsiniz. Ücret ise 400 TL.

Bunun haricinde farklı sistemlerde kodluyorum. onlardan birtanesine de burdan bakabilirsiniz. Twitter tarzı ama sadece spor ve iddia severlere yönelik bir websitesi.. Yukarda bahsettiğim işten önce teslim ettiğim işti. ve bu iş için aldığım ücret ise: 1250 TL.

400 tl alınan ilk sitede CSS kodlarınız standarta uygun değil ve wm aracı siteye ancak 81 seo puanı veriyor.

1250 tl alınan ikinci site de 267 html hatası var ve wm aracı siteye ancak 77 seo puanı veriyor.

Bu istatistikleri zaman içerisinde daha iyi yerlere getirmek gerek. Başarılar dilerim.

Ücretli iş yaparken ya da yaptırırken bunlara da dikkat etmek gerek. Sitelerin görsellik, ihtiyaca cevap verebilme özelliklerinin yanında mümkün olduğunca html hataları barındırmamalı ve seo puanı yüksek olmalıdır diye düşünüyorum.
ibo71

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Untouchable Untouchable Kendimim Kendim Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 18 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
bu seo puanlarına fazla takmamak lazım neden mi
bknz:
hurriyet.com.tr 77 puan
milliyet.com.tr 56 puan
wmaraci.com 73 puan 9 adet HTML hatası bulunmaktadır.
wordpress.com 83 puan 15 adet HTML hatası ve 205 adet CSS 2 hatası ile 36 adet CSS 3 hatası bulunmaktadır.
microsoft.com 72 puan 515 adet HTML hatası bulunmaktadır.
bu durumda microsoft.com işi bilmiyor bunlar işe yaramıyor demiyorum illaki yarıyordur ama kos koca sahilde belki birere kum tanesi bunlar
emeric Lifegida ErhanCelikk

kişi bu mesajı beğendi.

premiumbilisim premiumbilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilgisayar Bilişim Network
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 1, (%0)
tasarım bakımından konuşmuşsunuz normalde ben müşterilerime fiyat verirken eğer fazla uçmuyorum örnek olarak wordpress alttabını kullanıyorsam eğer 250 ile 300 TL arasında fiyat çekiyorum domain host içerisinde çünkü sonuç olarak fazla vaktimi almıyor.
Örnek:Bakınız.
Orjinal Sitelerinide zamanında 4 5 sene önce ben yapmıştım beyoğlu otel kelimesi ve bir çok kelimede kasmıştık.
Kendi yazılımımız olan yazılmda ise 500 ile 750 TL fiyat veriyorum.
Örnek: Bakınız
Sitenin daha seo ayarları yapılmadı.
Yani fiyat almaktan çok müşterinin yormaması önemlidir.Müşteriye site yaparsın ama zırt pırt seni arar orasıda ayrı bişi:)) başıma gelmedi değil admin panelden hallet diyorsunuz ama arıyor cevap vermekte zorundayız mecburuz napcaz başka:))

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Sözlü olarak anlaştığım bir hosting firması var. HTML hazır tasarımları WP entegre ederken 200, sıfırdan yazılan tema yapımında 250'yi geçmeyecek şekilde anlaştık. Fakat şablonu belli olmayan veya şu site gibi olsun denmeyen işleri yapmıyorum. Çünkü isteğin çok dışında şeyler çıkabiliyor ortaya. Şablon belli olunca daha rahat anlaşıyoruz.
ufukt

kişi bu mesajı beğendi.

Lifegida Lifegida Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Life Gıda / Ceo
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 101 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

spina bifida adlı üyeden alıntı

400 tl alınan ilk sitede CSS kodlarınız standarta uygun değil ve wm aracı siteye ancak 81 seo puanı veriyor.

1250 tl alınan ikinci site de 267 html hatası var ve wm aracı siteye ancak 77 seo puanı veriyor.

Bu istatistikleri zaman içerisinde daha iyi yerlere getirmek gerek. Başarılar dilerim.

Ücretli iş yaparken ya da yaptırırken bunlara da dikkat etmek gerek. Sitelerin görsellik, ihtiyaca cevap verebilme özelliklerinin yanında mümkün olduğunca html hataları barındırmamalı ve seo puanı yüksek olmalıdır diye düşünüyorum.

@Untouchable Arkadaş cevabı vermiş zaten.. bu seo aracı olayına çok takılmamak lazım.

ufukt ufukt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Operasyon Elemanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 143 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Burası bir webmaster formu ve buradan hepimizin yaptığı iş az çok aynı derecede. Ben bu işlerin belirli bir piyasa aralığı olması gerektiğine inanıyorum. Geçenlerde firma sitesi için 750 TL fiyat istenmiş http://hayalmetal.kmk.net.tr/ bu site için bu fiyat normal mi sizce yoksa normalin üstünde mi ?

Elysional Elysional WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 8, (%100)

ufukt adlı üyeden alıntı

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Burası bir webmaster formu ve buradan hepimizin yaptığı iş az çok aynı derecede. Ben bu işlerin belirli bir piyasa aralığı olması gerektiğine inanıyorum. Geçenlerde firma sitesi için 750 TL fiyat istenmiş http://hayalmetal.kmk.net.tr/ bu site için bu fiyat normal mi sizce yoksa normalin üstünde mi ?

Merhabalar, site sade ve temiz yalnız 750 tl değil herşeyin hazır olduğunu düşünürsek 300 tl eder en fazla çünkü fazla vakit alacak bir durum yok.

Dip Not : Ev logosunun yanında birde ana sayfa butonu var ikiside aynı işlevi görüyor ve saçma olmuş.
ufukt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al