freelance iş ilanları

Google'ın kalite yönergelerini ihlal ediyor sorunu

3 Mesajlar 1.359 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

memory memory Öğretmen Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Siteme sürekli özgün yazılar girdiğim halde hit gelmiyordu, bende google webmaster araçlarından sitemin incelenmesi için istek gönderdim ve gelen cevap şöyle.

"http://www.******.***/ sitesinin sayın sahibi veya web yöneticisi,
Bir site sahibinden, http://www.*****.***/ sitesinin Google'ın Web Yöneticisi Yönergeleri'ne uygunluğunun yeniden değerlendirilmesi için bir istek aldık.

Sitenizi inceledik ve halen sitenize yönelik, kalite yönergelerimizi ihlal eden bağlantılar olduğunu belirledik.

Özellikle sitenizde, PageRank'i etkilemek amacıyla diğer sitelere yönelik sahte görünen veya doğal olmayabilecek bağlantıları arayın. Doğal olmayan bağlantılara örnek olarak PageRank geçiren bağlantılar satın alan veya bağlantı şemalarına dahil olan bağlantılar verilebilir.

Kalite yönergelerimize uymak için gerekli değişiklikleri yapmanızı öneririz. Bu değişiklikleri yaptıktan sonra, lütfen sitenizi Google'ın arama sonuçlarında yeniden değerlendirilmesi için gönderin.

Sitenize yönelik doğal olmayan bağlantılar bulursanız ve bu bağlantıları denetleyemiyor veya kaldıramıyorsanız, lütfen yeniden değerlendirme isteğinizde ilgili ayrıntıları belirtin.

Bu sorunun nasıl çözüleceği ile ilgili başka sorularınız varsa, lütfen destek için Web Yöneticisi Yardım Forumumuza bakın.

Saygılarımızla,
Google Arama Kalitesi Ekibi
"

Şimdi bu durumdan sitemi nasıl kurtarabilirim. Yorum, öneri ve yardımlarınızı bekliyorum.

isparakariyer.com
wmaraci
reklam

KraL41 KraL41 #banaoylebakma Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Wp Cooder
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 17 / 114
  • Ticaret 15, (%93)
Yahu arkadaş, bu sorun benimde bir sitemde var. Ne yaptıysam olmadı. Kimse çözümünü bulamamış mı ki bilmiyor, Yoksa biliyorda söylemiyorlar mı ?

Vallahi beyler, Eğer bilipte " ben bedava bilgi vermem " düşüncesinde olan varsa, Ücret karşılığında da olsa, PM atmanız yeterlidir, Ücretli yardım edebilecek olanlar da ulaşsın lütfen.

CesuryureK CesuryureK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 65 / 109
  • Ticaret 0, (%0)
Çok karmaşık bir durum. Web Yöneticisi Araçları'na girdikten sonra ilgili sitenizin panelini açtıktan sonra;Trafik > Sitenize Bağlantılar kısmında
- sitenizle aynı ipten olan sitelerin sitenize link vermişse kaldırın
- diğer sitelerinizden bu sitenize link vermişseniz kaldırın
- Bu sorunlu sitenizde dışarıya link vermişseniz kaldırın.
- Sitenize Gelen bağlantılardan toplist siteleri vb. siteler varsa "geri bağlantı reddetme" yoluyla ilgili sorunlu siteleri txt içine yazıp googleye yüklenilir.
---
Bu gibi işlemler yapıldıktan sonra yeniden değerlendirme formu yollanılır ve beklenilir.

Şimdi Saat Sensizliğin Ertesi...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al