freelance iş ilanları

Google Pagerank Güncellemesi Ne Zaman?

280 Mesajlar 60.855 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
şimdi varmı bana backlink veren bedavaa:D:D:D

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.
wmaraci
reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

Vermidon adlı üyeden alıntı

Paralel almak zor olmamış mıdır diye sordum kendi kendime :D

Blackberry'de hizli mesaj yazayim diye(uyku sersemi olarak) bazi cumleleri biraz anlamsiz kurmus olabilirim.Kusura bakmayin bu durumdan dolayi normalde Turkce kullanimina cok dikkat ederim.

uslanmaz91 uslanmaz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Baggi Tekstil A.Ş
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)
Pagerank ı filan bırakın hitler iyi durumda olsun yeter (: Hit = Kazanç (bana göre)

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)

uslanmaz91 adlı üyeden alıntı

Pagerank ı filan bırakın hitler iyi durumda olsun yeter (: Hit = Kazanç (bana göre)

Evet haklısın herseyde hit muhim falat ben bugün kendi kendime sunu düşündüm fabrikada calısırken niye alexa ve pagerenk diye.Ve söyle küçük bişr çözüm olustu kafamda.
Pagerenk ve alexa degeri iyi olan site hem linkl satımında hemde reklam alımında cok hitli olmasada satıs alabilecek seviyeye gelebilir.Ayrıca hit dediğimiz şey de bize cogunlukta kelime bazlı olarak gelir.Ve bu kelimeleri belli bir seviyey getirmek icin google gözünde degerli olan sitelerden link almak dogru olacagından pr ve alexa buradada işe yarar diye düşündüm.Ama dediğiniz gibi maddi bakımında cok getiri olmayana fakat olmazsa olmazlardandır bu iki unsur.

wmaraci
wmaraci

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

uslanmaz91 adlı üyeden alıntı

Zaten pagerank artması demek hit potansiyelinin artması demek hocam, sadece bir rakamdan ibaret değil. :)

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/

OmERgin OmERgin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
PageRank = Hit

Pagerank = Üst Sıralarda Yer alma

değil artık. Bunlara herkes takılmış durumda. PageRank'ı gözünüz de çok büyütmeyin. Google PageRank'ın üstünü çizmedi ama karaladı arkadaşlar. Google+'ı hazmedip Yazarlık olayını getirip PR'nin yanına koydu, kardeş yaptı.

Sonra tuttu dedi ki Google+ varsa diğer sosyal ağlarda var dedi onları da koydu. Çünkü Google backlink olayını ortaya attığında bu şekilde yalan, hurda, parasal işler yoktu. Şimdi bas parayı al backlinki bas parayı kap PR olayı var. Google'ın misyonu bunlara izin vermez, veremez. Çünkü Google arama sonuçlarını en şeffaf ve en doğru şekilde sunan arama motoru benim diyor. Peki parayı basıp haketmeden PR değeri alıp üst sıralara gelen siteleri sizce Google kullanıcılarına sunar mı? Sunmaz. Bu durumda PR önemsiz diyemem ancak alternatiflerine yoğunlaşın derim. Mesela yeni algoritmanın neler getireceği konuşulup duruyor. Adının zebra olacağını düşünülen algoritmaya dair neler söyleniyor açın okuyun (Zebra algoritması üzerine yazım) ve muhtemel olasılıklar üzerine yoğunlaşın.

Size tavsiyelerim bu yönde ve bırakın güncelleme kendi kendine zamanı gelince olsun, bitsin. Diyorsanız ki ben link tüccarıyım o zaman size diyeceğim Mayıs'ın 1. haftasından önce güncelleme beklemeyin. En azından şahsi görüşüm bu yönde.

uslanmaz91 uslanmaz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Baggi Tekstil A.Ş
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)

ebulfeth adlı üyeden alıntı

Evet haklısın herseyde hit muhim falat ben bugün kendi kendime sunu düşündüm fabrikada calısırken niye alexa ve pagerenk diye.Ve söyle küçük bişr çözüm olustu kafamda.
Pagerenk ve alexa degeri iyi olan site hem linkl satımında hemde reklam alımında cok hitli olmasada satıs alabilecek seviyeye gelebilir.Ayrıca hit dediğimiz şey de bize cogunlukta kelime bazlı olarak gelir.Ve bu kelimeleri belli bir seviyey getirmek icin google gözünde degerli olan sitelerden link almak dogru olacagından pr ve alexa buradada işe yarar diye düşündüm.Ama dediğiniz gibi maddi bakımında cok getiri olmayana fakat olmazsa olmazlardandır bu iki unsur.

Haklısınız link satarak para kazanabilirsiniz fakat, hit yoluyla adsense gibi reklam birimlerinden daha kolay para kazanabilirsiniz. Önceden bende pr peşinden koşardım ama artık hiç takmıyorum. Sadece ismi var benim gözümde prnin olsa kötü olmaz iyi olur fakat pr 0 da olsa pek takmam yani. Hedef kelimelerimde üst sıralara çıksam yeterli. Oda hit , hitde kazanç demek benim için.

BrutalStar adlı üyeden alıntı

Zaten pagerank artması demek hit potansiyelinin artması demek hocam, sadece bir rakamdan ibaret değil. :)

Katılmıyorum bu dediğinize önceden dediğinize hak verirdim ama şimdi öyle olduğunu düşünüyorum.

3-4 aylık bir sitem var pr0 ama hiti pr1 olan siteme nazaran çok yüksek. Pr1 olan sitem 100 hiti var ise pr0 sitem 1400 hiti var.

PR nin değeri eskide kaldı bence, sadece link alım satımlarda ve backlink çalışmalarında kullanılan bir değer haline geldi kanımca.

Saygılarımla.

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Yahu arkadaşlar neden böyle başlıklı konular açıyorsunuz?

Youtube: NovaMobi Teknoloji

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Güncelleme var sandım valla

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

salichomg salichomg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Network Manager
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 18 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Bende guncelleme var sandim :D
Neyse cevaba gelince sahsi fikrime gore bir iki haftaya guncelleme gelir ama tabi olmama ihtimalide cok yuksek sadece eski guncellemelerin tarihlerine bakim degerlendirdigimde yakin bir zamanda gelmesi gerek gibi gorunuyor

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al