freelance iş ilanları

Alexa düşüş hızım sizce nasıl?

9 Mesajlar 871 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Selam arkadaşlar

Tam 12 gün önce bir blog sitesi açtım, bugün 12. günü.
Alexa global: 7.695.091
Alexa Türkiye: 72.031

12 günde alexa bu kadar düştü, sizce yavaş mı düşüyor, hitimde oldukça güzel, fikirlerinizi alabilir miyim?

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
reklam

spinabifida spinabifida Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 46 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
Hızlı da düşse yavaş da düşse 300 binin altına düşene kadar bir şey ifade etmez. Ha 300 bin ha 7 milyan aynı şey. Sitenizin kaale değer bir değeri yok alexa sırası bakımından.

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
E bunun farkındayım zaten 7 milyonuncu, 72 bininci sırada olmak tatminkar değil :) Sadece 12 günde bu kadar düştü, düşüş hızı herkeste böyle mi diye merak ettim

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Böyle bir soru kabul edilemez ki . Bunun bi ölçütü sınırı ortalaması yoktur . Hitinden gidişatından memnunsan alexaymış falan filanmış bakıp boşa zaman harcama derim. Alexa hiç birşeyin ölçüsü değil kesinlikle doğru da bilgilendirmiyor . Ne sitede kalış süreleri doğruyu yansıtır ne sayfa dolaşım sayıları . Alexa 100k civarıydım reklam doluydu sitem , şimdi 50k civarıyım artan zerre bişey olmadı tr500 e kadar düştüm öyle susmayan telefonlarım falan olmadı :D alexa 300k iken hitim ne ise şu anda o zerre değişiklik yok hatta genel trend düşüşünden dolayı az bi düşüş bile var .

Amacın tanıtım backlink falan satmak değilse boşver daha 12. günden kafanı bunlara yorma bunlara harcayacağın vakti sitene içerik oluşturmaya harca . Alexa sıralamaya falan da etki etmez onlar da hikaye , benden daha yüksek alexalı siteler ana kelimemde üstümde . Son 90 günlük popülerliğine bakarak dünya sıralaması ülke sıralaması yapmaya çalışan bişey alexa .

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Böyle bir soru kabul edilemez ki . Bunun bi ölçütü sınırı ortalaması yoktur . Hitinden gidişatından memnunsan alexaymış falan filanmış bakıp boşa zaman harcama derim. Alexa hiç birşeyin ölçüsü değil kesinlikle doğru da bilgilendirmiyor . Ne sitede kalış süreleri doğruyu yansıtır ne sayfa dolaşım sayıları . Alexa 100k civarıydım reklam doluydu sitem , şimdi 50k civarıyım artan zerre bişey olmadı tr500 e kadar düştüm öyle susmayan telefonlarım falan olmadı :D alexa 300k iken hitim ne ise şu anda o zerre değişiklik yok hatta genel trend düşüşünden dolayı az bi düşüş bile var .

Amacın tanıtım backlink falan satmak değilse boşver daha 12. günden kafanı bunlara yorma bunlara harcayacağın vakti sitene içerik oluşturmaya harca . Alexa sıralamaya falan da etki etmez onlar da hikaye , benden daha yüksek alexalı siteler ana kelimemde üstümde . Son 90 günlük popülerliğine bakarak dünya sıralaması ülke sıralaması yapmaya çalışan bişey alexa .

Yorumun için çok teşekkürler. Güzel ve genel içerikle hit çekmeye çalışıyorum tek amacım bu şuan için onun dışında zaten gidişatım iyi.
Teşekkürler tekrar :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

darkprince darkprince Karanlığın Prensi Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işletmeci- web sitesi tasarımı
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
İlk aylardaki alexa değeri site içeriğinden çok sitenin adı ve meta taglari ile ilgili bir değerlendirme oluyor. 21 Nisan 2013 te açtığım sitenin değerleri aşağıdaki gibi
Buradan sitenle ilgili yorum çıkarabilirsin arkadaşım.
Daha herşey çok erken

a-kalite.com

A-Kalite.com A Kalite Ürünler Tanıtım Sitesi

Alexa Traffic Rank :2,434,460
Traffic Rank in TR : 19,015

www.amasya.org
www.ceyizgah.com

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)
benimde alexa değerim 500k altına düşse yeter diyordum günlük 20k 20k düşüyordu şu an 238k oldu zamanla oturaklaşıyor artık

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Teşekkür ederim arkadaşlar bilgilendirdiğiniz için

AaRAdyOcU AaRAdyOcU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İnşaat Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 337 / 110
  • Ticaret 24, (%100)
Aslında bu düşüşün nedeni sitenizin düşüşü değilde başka sitelerin alexanın yükselmesi sizin de düşüşü olmaktadır.Terazi mantığı biri ağır basıyor :)

Düşüş nedenlerini *arama motorlarına aşağıdaki sorgulamasını yapınız.Eğer oda yetmezse robots.txt dosyasındaki bot izinlerini kontrol ediniz.Ayrıca intodns - com adresinden sitenizi erişebilir mi değil mi diye tek tek kontrol ediniz.

* site: siteadi -com
link : siteadi -com
info : siteadi - com

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al