wmaraci reklam

Uluslararası İlişkiler-Siyaset sitesi

11 Mesajlar 1.243 Okunma
wmaraci reklam

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Bölümüm uluslararası ilişkiler.Siyasete de genel olarak ilgiliyim.Bu fikri şuan uygulamaya geçirmedim.Ne domain ne host hazır.

Stratejik araştırma merkezleri/kuruluşları var.Orsam, turan-sam, bilge-sam gibi.Bunların en önemlilerine mail attım.Yazılarınızı yayınlayabilir miyiz diye.3 merkez geri döndü.Daha da geri dönüş olacak diye düşünüyorum.Zaten kaynak belirteceğim için sorun olacağını sanmıyorum.

Bu işte ki asıl amacım insanları bilgilendirmek.Kendi ilgi alanım olan konuları(web-siyaset) karıştırıp kendimi geliştirmek.Reklam koymayı düşünmüyorum.En azından şimdilik.

Şimdi size sormak istediğim şey.Kendime bir ortak gibi birini almalı mıyım? Yani şuan öyle birisi yok.O kişiyi bulmalı mıyım? Yoksa ben herşeyi hazırlayayım sonra isteyen arkadaşlarla mı yola devam etmeliyim?

Herkes google'a kendini sevdirmek ister.Ama kuracağım siteden beklediğim çok trafik değil.Belli bir kitle.Kaliteli bir site oluşturmayı düşünüyorum açıkçası.

Neler yapmalıyım? Nasıl bu işe girişmeliyim? Tavsiyelerinizi alabilirmiyim genel olarak?

www.stratejiksozluk.com
wmaraci
reklam

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Ne için ortağa ihtiyacın olduğunu düşündün anlamadım?

• Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Siteyi idare etme konusunda.Ne bilim sosyal medya olsun, sitenin aktifliği olsun v.s

www.stratejiksozluk.com

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Zaten hiti değil belirli bir kitleyi düşündüğün için ihtiyacın olacağını sanmıyorum. Sosyal medyada 1-2 paylaşım yapman gerekir sadece onuda eklentiler yardımıyla otomatiğe bağlayabilirsin.

Kafa dengin birisi olmadıktan sonra internetten bulacağın birisi ileride sıkıntılara neden olabilir bunlarıda düşün...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)

0Derece adlı üyeden alıntı

Zaten hiti değil belirli bir kitleyi düşündüğün için ihtiyacın olacağını sanmıyorum. Sosyal medyada 1-2 paylaşım yapman gerekir sadece onuda eklentiler yardımıyla otomatiğe bağlayabilirsin.

Kafa dengin birisi olmadıktan sonra internetten bulacağın birisi ileride sıkıntılara neden olabilir bunlarıda düşün...

Evet hocam bu konuda haklısın.Ben tamamen ticari bir site kurmuştum.En yakın arkadaşlarımla.Ama onların ilgisizliğinden dolayı siteyi kapatacağız gibi görünüyor.Onca masraf yaptık.Sadakamız olsun diyorum anca.

Ortak olayını tamamen yüküm çok olmasın diye düşünmüştüm.Çünkü ben kafayı taktım mı tam takıyorum.Bütün günümü ona harcıyorum diyebilirim.

www.stratejiksozluk.com

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Yalnız anladığım kadarıyla daha önce yayınlanmış yazıları yayınlayabilmek için izin istemişsin. Bu durumda özgün içeriğin olmayacağı için arama motorları aracılığı ile insanların sitene ulaşması zor olacak

Ne ekersen onu biçersin

• Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)

Zargana adlı üyeden alıntı

Yalnız anladığım kadarıyla daha önce yayınlanmış yazıları yayınlayabilmek için izin istemişsin. Bu durumda özgün içeriğin olmayacağı için arama motorları aracılığı ile insanların sitene ulaşması zor olacak

Hocam öyle anlamanız normaldir.Ben kendimi anlatamadım.

Sitenin temelinin önceden yayınlanmış yazıları yayınlamaktan geçeceği yanlış.O yazılar sitenin %20'sini oluşturacak diyebilirim.Zaten o yazıları yayınlayanlar da yok.O kuruluşlar üniversiteler başta olmak üzere yurt dışındaki haber mecralarıyla irtibat halindeler.Ben sadece böyle bir projeye başlamadan işimi garanti altına almak adına izin istedim.

Ayrıca yorumunuz içinde teşekkürler.

www.stratejiksozluk.com

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Blogunuzda zaten bu çalışmalara yönelmişsiniz, istediğiniz kitleyi anladım benim tavsiyem ve görüşüm her zaman ekip işinin ön planda olmasından yana, şöyle ki ne kadar çok kişi ilgilenirse size vereceği zarar ve sorumlulukta o kadar azalacaktır az sorumluluktan kasıt ekibiniz olursa istediğiniz konulara rahatlıkla değinebilirsiniz fakat yanlız olduğunuzda çoğu şeyi beklemeye almak durumunda kalacaksınız. Yayınlanmış kaliteli bilgileri yayınlayıp peşinden fikir ve görüşleri yayınlamak tek başınıza size baya bir sorun yaratacaktır. Bu oluşumlara mesaj atarken aynı zamanda öğretim görevlilileri ve öğretmenlerinizede bir mail atsanız konuşsanız köşe yazarlığı tarzında size destek olsa çok daha iyi olur zamanında haber sitesi açtığımda okulumdaki herkesi teşvik etmiştim.

Ortak işi her zaman için kötüdür fakat kafa denginiz olan birisiyle bu olabilir aksi halde düşünmeyin farklı görüş ve düşüncelerin olduğu bir yönetim sıkıntı çıkarır, ne kadar sitenizde kaliteli bilgi olsa da reklamını yapıp o bahsettiğiniz kitleleri beklemek yerine kısa yoldan ulaşmak için sosyal medya çok işinize yarayacaktır bu yüzden tavsiyem ortak olmasa bile kesinlikle bir sosyal medya uzmanını siteye dahil etmeniz yada biraz yatırım yaparak alakalı bir facebook sayfası vs alınabilir. İyi çalışmalar dilerim.

• Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)

Umitoloji adlı üyeden alıntı

Blogunuzda zaten bu çalışmalara yönelmişsiniz, istediğiniz kitleyi anladım benim tavsiyem ve görüşüm her zaman ekip işinin ön planda olmasından yana, şöyle ki ne kadar çok kişi ilgilenirse size vereceği zarar ve sorumlulukta o kadar azalacaktır az sorumluluktan kasıt ekibiniz olursa istediğiniz konulara rahatlıkla değinebilirsiniz fakat yanlız olduğunuzda çoğu şeyi beklemeye almak durumunda kalacaksınız. Yayınlanmış kaliteli bilgileri yayınlayıp peşinden fikir ve görüşleri yayınlamak tek başınıza size baya bir sorun yaratacaktır. Bu oluşumlara mesaj atarken aynı zamanda öğretim görevlilileri ve öğretmenlerinizede bir mail atsanız konuşsanız köşe yazarlığı tarzında size destek olsa çok daha iyi olur zamanında haber sitesi açtığımda okulumdaki herkesi teşvik etmiştim.

Ortak işi her zaman için kötüdür fakat kafa denginiz olan birisiyle bu olabilir aksi halde düşünmeyin farklı görüş ve düşüncelerin olduğu bir yönetim sıkıntı çıkarır, ne kadar sitenizde kaliteli bilgi olsa da reklamını yapıp o bahsettiğiniz kitleleri beklemek yerine kısa yoldan ulaşmak için sosyal medya çok işinize yarayacaktır bu yüzden tavsiyem ortak olmasa bile kesinlikle bir sosyal medya uzmanını siteye dahil etmeniz yada biraz yatırım yaparak alakalı bir facebook sayfası vs alınabilir. İyi çalışmalar dilerim.

Hocam ilk önce yorumunuz için teşekkür ederim.

Zaten siteyi kurmamdaki amaç insanları uluslararası ilişkiler konusunda bilgilendirmenin yanında yazar alımı yapmaktı.Bu yazar alımı konusunda kendi okulumdan hocalar şahsen aklıma gelmemişti.Onun içinde ayrıca teşekkür ederim.O zaman benim dediğinize göre sosyal medya uzmanı ile anlaşmam gerekecek.Ortak için gelen yorumlara pek sıcak bakılmıyor.Herkesin de bir tecrübesi olduğu için hak veriyorum.

Şimdilik sm uzmanı gibi biriyle yola çıkmak mantıklı olabilir.Zamanla zaten yazar alımları olursa siteyle ilgilenmek isteyenlerde olacaktır diye düşünüyorum.

www.stratejiksozluk.com

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Aynen öyle hocam ortak işi çok kötü bir durum bulaşmanızı tavsiye etmem, sm uzmanı ile yada kendi çalışmalarınız ile yavaş yavaş siteye içerik girerken sayfalarınızıda büyütürseniz daha iyi olacaktır zira bu işten yüklü miktarda para kazanma amacınız yok sm uzmanına para yatırmanızıda başlangıçta tavsiye etmem, bir zaman sonra yapacağınız yatırım sponsor bağlantılar ile kendini döndürecektir. İyi çalışmalar dilerim.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al