wmaraci reklam
lidertakipci

Yabancı site açmak ve adsense tık ücreti

7 Mesajlar 5.181 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

truyka83 truyka83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar, yabancı site yaptığımızda (ingilizce) tık başına daha çok kazandığımıza ilişkin duyumlar aldım. Az bir araştırdım ve bunu doğrular izlenimler edindim. Bu işte deneyimli olan arkadaşlara bir kaç sorum var, yanıtlarlarsa şimdiden teşekkür ederim
- Yabancı site açmaktan kasıt, alan adının ingilizce mi olmasıdır? Yani ben mevcut türkçe alan adlı sitemin içeriğine ingilizce yazılar yayınlasam tık başına aldığım ücret artar mı?
- Türkçe ile ingilizce site arasında neden bu tık başına ücret farkı oluyor?
1 k hite türkçe sitede 1-1,5 dolar alınırken, yabancı sitelerde 1 tık 1 dolar ediyor deniliyor?
Teşekkürler.

wmaraci
reklam

homfa homfa Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 26 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Daha doğrusu, yabancılardan kaynaklınıyor. Google her ülkeye göre tık parası belirlemiş. Bu olay bir de reklamlara bakar. Az para kazandıran reklamlar da var, çok para kazandıran reklamlar da var.

• Üyelik 25.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

homfa adlı üyeden alıntı

Daha doğrusu, yabancılardan kaynaklınıyor. Google her ülkeye göre tık parası belirlemiş. Bu olay bir de reklamlara bakar. Az para kazandıran reklamlar da var, çok para kazandıran reklamlar da var.

teşekkürler, peki bu yabancı siteden kasıt ne? alan adının yabancı olması mı ya da alan adı türkçe ama içindeki yazı yabancı dilde olması mı? vunun kazanca etkisi var mı

homfa homfa Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 26 / 69
  • Ticaret 3, (%100)

truyka83 adlı üyeden alıntı

teşekkürler, peki bu yabancı siteden kasıt ne? alan adının yabancı olması mı ya da alan adı türkçe ama içindeki yazı yabancı dilde olması mı? vunun kazanca etkisi var mı

Benim bildiğim kadarıyla malesef ki yok. Sadece yabancı IP'e sahip olanlar tık başına daha fazla para kazandırıyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
daha net sorayım ben siteme ingilizce 100 tane orjinal sayfa eklesem; orada adsense tıkları daha mı çok getirir?

ugly ugly öğrencilik Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrencilik
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
Eğer Sitene Kanada veya avrupa ülkeleri gibi yabancı kullanıcılar girip reklamlara tiklarsa daha çok kazandırır

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5985
  • Beğeniler 3896 / 3905
  • Ticaret 6, (%100)

homfa adlı üyeden alıntı

Daha doğrusu, yabancılardan kaynaklınıyor. Google her ülkeye göre tık parası belirlemiş.

Verilen tık başı ücreti google belirlemez, reklamveren belirler. Yurt dışındaki ziyaretçilerin tık başı daha fazla getirmesinin sebebi yurt dışı reklamverenlerin hedef kitlesi olan vatandaşına tık başı daha yüksek para vermesi. Bizim türk reklamverenlerimiz tık başı 0,10 kuruş gibi ücret veriyorlar ve genellikle sitelerde rekabet olmuyor. Bu yüzden türk kullanıcılar türk reklamverenlerden dolayı tık başı daha az ücret alıyor.

Peki bu durum her Türkçe sitede böyle mi? Hayır. Mesela webrazzi gibi rekabet olan sitelerde tık başı ücret 1 TL'nin üzerindedir. Çünkü bir çok reklamveren reklamlarının burada çıkmasını ister ve çıkması için daha yüksek ücretler öderler.
nega copierbond

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al