lostyazilim

Bu Bilgisayar Hangi Sürümü Kaldırır

17 Mesajlar 4.037 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

salichomg adlı üyeden alıntı

Bahsettigin isletim sistemlerinin 800Mhz islemci 512 veya 1GB ram 32MB video bellek gibi gereksinimleri var sorumu bu sordugun? Windows 8 bile sorunsuz kaldirir

Dalga Mı Geçiyorsunuz ?
Onur89TR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

Biwebmaster adlı üyeden alıntı

Windox XP varken Vista veya 7 kullanmak gereksiz bence.

Seneye Windows XP kalkıyor. Bakalım o zaman ne olacak? (Windows 7 kullanıcısıyım, 8'in ilacı yok maalesef :D)

salichomg salichomg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Network Manager
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 18 / 41
  • Ticaret 0, (%0)

USglm adlı üyeden alıntı

Dalga Mı Geçiyorsunuz ?

Yok cok ciddiyim Windows Vista'nin kutusunu al Home Basic ve Minimum Pentium 3 800Mhz 32MB 3D destekli grafik karti ve 512MB ram oldugunu goruceksin gereksinimlerin isletim sistemini gozunuzde fazla buyutmeyin 7'nin kutusunda daha yuksek gereksinimler yaziyor faka Windows Aero nedeniyle Aeroyu kapattiginizda yukaridaki parametrelerle yine sorunsuz calisiyor Windows 8'e gelince bak iste orda artik islemci 1Ghz olsa daha iyi olur yine Pentium 3 uygundur fakat kutusunda daha yuksek gereksinimler yaziyor ama yinede calisiyor sorunsuz.

Not: Lutfen unutmayin yukaridaki verdigim gereksinimler sadece isletim sistemi ve birlikte gelen yazilimlar icindir, antivirus, ie disinda tarayici vb. seyler bu gereksinimleri yukseltir.

Ek Olarak: http://support.microsoft.com/kb/919183
son olarak vistayi 256MB ramlada denedim sorunsuz calisiyor 7 calismiyor hem kuruluma izin vermiyor onu assan bile acilamiyor bilgisayar 8'de calisiyor 256MB ramla bizzat denendi ama kurulum sirasinda sorun cikiyor 512takip kurup sonra 256 birakirsaniz sorunsuz calisiyor 8'de

Windows XP'ye gelince
133Mhz islemci
64MB ram gerektirir fakat 32MB ramlada calisir bizzat denendi.
Siz yeni nesil alismissiniz bol keseden sistem ozelliklerine yazilimlarinda gereksinimlerini oldugundan yuzlerce kat daha
fazla zannediyorsunuz

playbek playbek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek amatör webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
en performanslı halde kullanmak için xp

wmaraci
wmaraci

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Windows 8 bile kaldırır denilebilir belki. Tam olarak incelemedim sistem gereksinimlerini ama. Bu şekilde kullanamayacaksınızdır. Vista ve 7 de pc yi ilk andan itibaren kasmaya başlayacaktır. 2 ay sonra bilgisayardan ümidi kesebilirsiniz.

Benim tavsiyem linux (ubuntu). Programlara alışacağınız düşünüyorsanız bence windowstan daha iyi bir sistem. Geç üretildiği için windows kadar kullanıcı sayısı ve program desteği olmayabilir ama hızlı. Farklı programlarıda mevcut.

Windowsta kararlı olacaksanız tabiki XP. ama bu pc dısında baska cihazınız varsa linux kurarak hem sistemi hemde barındırabildiği programları öğrenirsiniz. Faydalı olacaktır bu sizin açınızdan. İki pc de windows yüklü olması gerekmez. Ki ben zamanında sırf öğrenmek için tek pc de iki sistemi de kulladım.

Tavsiye isterseniz linux, ama windows olacaksa XP.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Linux'dan şaşmamak gerekli.
Ayrıca Win Vista'nın sistem gereksinimleri (internette yazan değil, gerçekte olan) Windows 7'den daha fazla. Sırf test etmek için;
P4 3GHZ işlemci
1GB Ram
256Mb ekran kartı olan bilgisayardan Linux-XP karşılaştırması yaptım, Linux bir kaç adım önüne geçti hız bakımından. Yavaşlamadan eser yoktu. XP bir süre sonra yavaşlıyor.

Aynı bilgisayara Vista ve Win7'de kurup denemiştim ve Vista'da notepad açarken bile donuyordu. :D

Kısacası donanım kötüyse ya da eskiyse Linux > XP > Win 7 > Vista
Yeni donanım ve sağlam pc ise, Linux / Win 7 > XP > Vista

dokaliko dokaliko Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Çapulcu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 6 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Pc'en kaldırmasına kaldırır.Benim 512 mb ramle kaldırdı.İlk başta hızı keşfedersin sonra yavaşlığı :) .O yüzden kurma derim sürekli format lazım.Ne kadar format o kadar zayıf hardisk..O yüzden linux dene win xp sıkıldıysan.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al