wmaraci reklam

Siteme Saldırdılar!!!

18 Mesajlar 3.609 Okunma
wmaraci reklam

csnv5353 csnv5353 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi - C Sınıfı İSG
  • Konum Rize
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 47 / 99
  • Ticaret 37, (%86)
Merhaba arkadaşlar.http://beyaz-perde.net/ siteme bir saldırı düzenlendi.yonetım portalı tamamen çöktü giriş yaptığım an beyaz ekran gelıyordu ama siteye giriyordum.Bİr süre sonra siteye giremedim.Hosting şirketiyle görüştük ws tekrardan eski hale getirdik ama 2 hafta hiçbir güncelleme yapılamadı.700 film vardı 200 e düştü.Googleden arayarak en çok gelen filmlerimde silindi.Şimdi soracağım önceden siteme giren kişiler belli o filmi tekrar yükledim pagerank değerimi yükseleceini düşünüyordum.Bu saldırı sizce beni nasıl etkiler tahminleriniz nedir arkadaşlar.Not: saldırıdan sonra 2000 olan index sayısı 1400 e düştü.

wmaraci
reklam

PaTRoN PaTRoN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 730
  • Beğeniler 136 / 100
  • Ticaret 17, (%100)
İndexleriniz baya silinmiş. Tabi kide kötü yönden etkiler özellikle hit düşüşü olur.

İstanbul Medipol Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ' Sosyal Hizmet

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
1. Google'dan kontrol ettim index'iniz 2900, 1400 değil
2. Saldırıdan sonra filmleriniz neden silindi ? saldıran DDOS saldırısı yaptı diye tahmin ediyorum muhtemelen.
3. Neden uzun bir süre güncelleme yapamadınız anlamadım?
4. PageRank değeriniz zaten hiç yok neyin etkilenmesinden bahsediyorsunuz ?
5. 3 aylık bir site için bu kadar endişelenmeyin bence

6. Saldırı aldım diyerek sitenizi tanıtıyor olabilir misiniz, eğer öyleyse hiç etik değil, eğer değilse sorunuzla sitenizin durumu hiç uyuşmuyor.

ibrahimTatar ibrahimTatar öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 1106
  • Beğeniler 283 / 282
  • Ticaret 35, (%100)
Hocam saldırı ne zaman oldu.İndexler hemen silinmez saldırıldığı gibi.

wmaraci
wmaraci

adberl adberl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek php yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Son indexlenme zamanına bakın o sırada saldırı olduysa google siteye bağlanamadıysa indexleriniz gitmiş olabilir.

• Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)

adberl adlı üyeden alıntı

Son indexlenme zamanına bakın o sırada saldırı olduysa google siteye bağlanamadıysa indexleriniz gitmiş olabilir.

Google siteye erişemediği an indexleri silmez, en az 3-5 kez aynı sitede aynı kaynağa bakar bu arada uğrama periyotlarını uzatır, en son uğradığında hala site down ise o zaman indexler uçar

AaRAdyOcU AaRAdyOcU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İnşaat Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 337 / 110
  • Ticaret 24, (%100)
Merhaba

http://toolbar.netcraft.com/site_report?url=http://beyaz-perde.net riskli sunucunuz var sanirim.

Apache ve Php son güncellemeyi yapınız.php.ini de güvenlik ayarlarınızı tam yapıp , cloudflare sistemlerinden faydalanabilirsiniz.

csnv5353 csnv5353 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi - C Sınıfı İSG
  • Konum Rize
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 47 / 99
  • Ticaret 37, (%86)

blueffect adlı üyeden alıntı

1. Google'dan kontrol ettim index'iniz 2900, 1400 değil
2. Saldırıdan sonra filmleriniz neden silindi ? saldıran DDOS saldırısı yaptı diye tahmin ediyorum muhtemelen.
3. Neden uzun bir süre güncelleme yapamadınız anlamadım?
4. PageRank değeriniz zaten hiç yok neyin etkilenmesinden bahsediyorsunuz ?
5. 3 aylık bir site için bu kadar endişelenmeyin bence

6. Saldırı aldım diyerek sitenizi tanıtıyor olabilir misiniz, eğer öyleyse hiç etik değil, eğer değilse sorunuzla sitenizin durumu hiç uyuşmuyor.

Wm aracından değilde googleden bakarsan gerçek ındexi gorebılırsın kardeşim.eskı ındexım evet 2900 dü saldırıdan sonra azaldı.site:www.beyaz-perde.net googleye yazıp gorebılırsın.
2.ddos saldırısı evet neden sılındı dersenız xml dışa aktarım dosyalarında sorun çıktı 200 film gozukmedı
3.Çünkü admın panelıne gırış yapamadım girdiğim an beyaz ekran gelıyordu.
4.Yükselmesini umut edıyordum.
5.Ben işimi en iyisini yapmaya çalışırım kardeşim o yuzden

Ek Olarak: arkadaşlar saldırı geldığı zaman 200 tane filmim silindi örneğin dağ filmi sinema çekimi izle de 1. sıradaydım suan yok çünkü siteden film silindi 2 hafta yükleyemedım daha yenı yukledım filmi indexler gitti yani 200 filmin indexi.benım merak ettiğim güzel bir hit yakalamıştım günde 3 bin tekıl ile ve pagerank artacağını düşündüm bu saldırı artmasında rol oynarmı onu merak ediyorum ?

Ek Olarak:

Deli Ruzgar adlı üyeden alıntı

Hocam saldırı ne zaman oldu.İndexler hemen silinmez saldırıldığı gibi.

2 hafta oldu hocam 700 film vardı 500 tanesını kurtarabıldım.AYRICA reklam yaptığımı düşünenler dün gece filmlerin resimlerını yuklemeye başladım hala daha yuklemedığım 300 e yakın fılm resımsız sıtede 10 sanıye bakarsa rahat bir şekilde anlaşılacak zaten eskı filmlere bakarsa

• Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)

csnv5353 adlı üyeden alıntı

Wm aracından değilde googleden bakarsan gerçek ındexi gorebılırsın kardeşim.eskı ındexım evet 2900 dü saldırıdan sonra azaldı.site:www.beyaz-perde.net googleye yazıp gorebılırsın.
2.ddos saldırısı evet neden sılındı dersenız xml dışa aktarım dosyalarında sorun çıktı 200 film gozukmedı
3.Çünkü admın panelıne gırış yapamadım girdiğim an beyaz ekran gelıyordu.
4.Yükselmesini umut edıyordum.
5.Ben işimi en iyisini yapmaya çalışırım kardeşim o yuzden

Ek Olarak: arkadaşlar saldırı geldığı zaman 200 tane filmim silindi örneğin dağ filmi sinema çekimi izle de 1. sıradaydım suan yok çünkü siteden film silindi 2 hafta yükleyemedım daha yenı yukledım filmi indexler gitti yani 200 filmin indexi.benım merak ettiğim güzel bir hit yakalamıştım günde 3 bin tekıl ile ve pagerank artacağını düşündüm bu saldırı artmasında rol oynarmı onu merak ediyorum ?

Ek Olarak:

2 hafta oldu hocam 700 film vardı 500 tanesını kurtarabıldım.AYRICA reklam yaptığımı düşünenler dün gece filmlerin resimlerını yuklemeye başladım hala daha yuklemedığım 300 e yakın fılm resımsız sıtede 10 sanıye bakarsa rahat bir şekilde anlaşılacak zaten eskı filmlere bakarsa

İçin rahat olsun ben zaten wmaracından bakmadım google'dan baktım 2900 görünüyor indeksin bazen google'da az görünebiliyor index cache'ini temizle tekrar dene 2900 olarak göreceksin.

spinabifida spinabifida Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 46 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
Her siteye saldırı söz konusu olabilir. Site sahipleri ve / veya yöneticileri bu gibi durumlar için tedbirler almalı ve zaiyatı en hafif atlatacak çözümler üretmelidir. En azından günlük ftp ve ve db yedeği alınabilir. Zor bir şey değil. Tedbir almazsanız sonradan vah vah çekmekten başka birşey yapamazsanız. Hırsız suçlu da evsahibinin hiç mi suçu yok. Bu kötü durumun doğurduğu sonuçlardan en az saldıranlar kadar siz de sorumluluğunuz var.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al