wmaraci reklam
lidertakipci

TTNET, Google'a Rakip Oldu!

44 Mesajlar 7.077 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)

İş ortakları ile birlikte farklı sektörlere yönelik internet tabanlı dijital çözümler sunmaya devam eden *****, dijital reklamcılık sektörüne de adım attı ve Google'a rakip oldu.

Türkiye'deki reklamcılık sektörünün ulaştığı değer, 2012 yılı için 5,2 Milyar TL olarak gerçekleşirken internet reklamlarının bu pastadan aldığı pay, 943 Milyon TL oldu. Hızla büyüyen internet reklamcılığında aslan payını, %47 ile arama motoru reklamcılığı (Google) alıyor.

*****, internet kullanıcılarının ilgi alanlarına göre reklam sunmayı sağlayacak Gezinti servisiyle dijital reklamcılık ekosisteminin büyümesine destek ol ve bir anlamda Google'a da rakip oldu.

***** Genel Müdürü ne dedi?

Antalya'da gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan ***** Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, “Reklamverene, internet kullanıcılarına ve yayıncılara önemli katkı sağlayacak bu reklamcılık modeli her büyüklükteki internet sitesinin reklam alanlarından gelir elde etmesinin ve yerel dijital yayınların reklam gelirlerini artırmasının önünü açacak. Reklamveren hedeflediği kullanıcıya ulaşabilirken kullanıcılar da bu sistemin parçası olan internet sitelerini ziyaret ettiklerinde kendi ilgi alanlarına göre reklamlar ile karşılaşacak” dedi.

İnternet tabanlı dijital çözümler sunmaya hız kesmeden devam ettiklerini belirten ***** Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya;

Hedefimiz dijital dünyada daha fazla söz sahibi olmak ve erişim gibi temel iş alanlarımız dışında da iş ortaklarımızla birlikte değer yaratarak, dijital ekosistemin büyümesine öncülük etmek. Bu hedefle farklı sektörlere yönelik çözümler sunuyoruz. Bu sektörler arasında dijital reklamcılık da bulunuyor.

Davranışsal hedeflemeli reklamcılığın örneği Gezinti servisi reklam dünyasının vizyonunu, dijital reklamcılık sektörünün rotasını değiştirecek. Hayatı kolaylaştıran yenilikçi bir platform olan Gezinti, tüketici, reklamveren, yayıncı, medya planlama ve satın alma ajansı ile reklam networkü gibi tüm katılımcılara fayda sağlayacak.
” dedi.

Gezinti servisi nasıl çalışıyor?

Gezinti servisi ile dijital yayınları ziyaret eden kullanıcılara ziyaret ettikleri internet siteleri üzerinden davet gönderiliyor. Kullanıcılar, davet ekranı üzerinden Gezinti hakkında ayrıntılı bilgi alabiliyor ve eğer isterlerse Gezinti hizmetinden faydalanıyor.

Gezinti servisine sadece davet ekranında “Evet” butonuna tıklayarak açık onay veren kullanıcılar dahil olabiliyor. Davete onay vermeyen ya da davet penceresini kapatmayı tercih eden kullanıcılar Gezinti servisine alınmıyor. Ayrıca kullanıcılar diledikleri anda servisten kolayca çıkabiliyor. Gezinti, sahip olduğu özel teknoloji sayesinde kullanıcıların kimliklerini belirlemiyor ve anonim olarak bu hizmeti almalarını sağlıyor.

Gezinti Servisi, hizmet almayı kabul etmiş kullanıcıyı tamamen anonim kılmak üzere oluşturulan, 24 haneli bir numara (Rastgele sayı üreteci numarası) atayarak bunu sağlıyor. Müşterinin kimliği asla bilinmiyor, saklanmıyor ya da kimseye açıklanmıyor.

Kullanıcının ilgi alanları ile önceden belirlenen ilgi alanı kategorileri eşleştiriliyor. Böylece kişinin ziyaret ettiği internet sitelerinde ilgi alanlarına göre reklam görmesi sağlanmış oluyor.

Kaynak: http://shiftdelete.net/*****-googlea-rakip-oldu-45059.html

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
reklam

CesuryureK CesuryureK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 65 / 109
  • Ticaret 0, (%0)
*****, Türkiye'de daha doğru dürüst hizmet veremiyorken bir Dünya devine rakip oldu veya olacağı sözü biraz trajikomik geldi bana. Ha eğer kendi kullanıcıların tarayıcılarında günlük vb. zamanlarda zorla reklam sayfaları açacaksa bu da hem hukuki hem de etik değil. Ki yer yer bunu da yapmıyor değil.
melankolia Ghost Mopha

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi Saat Sensizliğin Ertesi...

SEOExpert SEOExpert Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 2 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
TTNet abonelerini zorla Gezinti sistemine üye yaptırıyor, hadi bunu geçtim bu reklamlar nerde gösteriliyor? Arkaplanda hidden bir şekildemi gösteriliyor? TTNet'ten beklenmeyecek birşey değil.

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
Mayıs 20 de 23 25 27 30 bugün haziran 4 bugün *****i aradım ve 6. Arıza kaydını oluşturdular ve biraz önce teknik destek alabildim oda zoraki telefon da mahkeme de dava açacağımı not düştürdüm ve bir üst kurula teknik servis in 15 gündür aramadıkları hakkında şikayette bulundum 15 gündür internet yok foruma telefon dan takip ediyorum ***** önce teknik servis alt yapısı nı oluştursun sonra google a rakip olma konusunu ayrıca değerlendiriz
fatihcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ugurcanka ugurcanka Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 112 / 90
  • Ticaret 34, (%100)
melankolia Onur89TR pantegra

kişi bu mesajı beğendi.

Developer

fatih83 fatih83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 48 / 65
  • Ticaret 18, (%100)
TTnet nerede para varsa oraya atlıyor ama sonu çokta başarılı olamıyor, bakınız TTMüzik ve Tivibu..

fullindirfilm fullindirfilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 72 / 17
  • Ticaret 13, (%100)
1 yıldır internetim yok önce asıl işi olan interneti yapsın

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Önce bir sağlam alt yapı yapıp parazit, hat kesilmesi, hız erişim düzenlemeleri gibi konularda adam etsinler, sonra başka dala zıplasınlar derim, yeni atılan adıma her zaman saygım ve merakım vardır, ama konu TTnet olunca; yapamıyorum maalesef.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

triposi triposi Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 8 / 12
  • Ticaret 23, (%100)
Kesilmeden bir gün internete girelim sonra boyundan büyük işlere kalkışsın *****.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)
İşin içinde TTNet varsa o iş düzgün olmaz arkadaş. Daha müşteri hizmetlerini bile doğru düzgün yönetemiyorlar. Kaç kez arıza kaydı oluşturduk yine de bir şeye yaramadı.
Faturalar afedersiniz ama kol gibi, aldığımız hizmet 0.
AKK var, hız zaten düşük ama yetmiyor yine düşürüyorlar. Bıktım artık. Başka bir alternatif olsa geçerim ama hepsinin altyapısı aynı maalesef.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al