wmaraci reklam
lidertakipci

Türkiye'de Arama Motoru

101 Mesajlar 21.220 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mesuttt mesuttt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmarter
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 24 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Yandex bile o kadar reklam yapmasına rağmen zor piyasada tutunmaya çalışırken bu tür ufak projeler sadece maddi zarar verir ülkemiz tam bağımlı bir Google hastası malesef :D

wmaraci
reklam

Atesh Atesh Düş Peşindeysn Düş Peşime Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek telekominikasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 4, (%100)
Bence burada ana adres yazmanız yerine webmasterların sitenize nasıl site ekleyeceğini falan yazsanız ve en azından bir kaç webmaster aracı bilgisi verseniz hiç olmazsa sayaç gibi birşey paylaşsanız çok daha iyi olur gibime geliyor. Herşeye rağmen inş. başarılı olursunuz.

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
Bencede webmasterleri çekecek ve cazip gelecek şeyler eklenmeli.
Ama şuda var ki google ile karşılaştıranları, bu ne ya, olmamış, çok ekmek yemeniz lazım diyenleri anlamıyorum. Bu işler bir mesaj yazmaya benzemez. Destek olmak lazım en azından googleye verdiğimiz değerin 100% 5 ini. Nihayetinde bizden biridir bu site, biz bu gün bu girişimcileri soğutur isek yıllar geçer biz niye yapamadık deriz.

Hocam, Allah yolunuzu açık etsin. İnşaallah en güzel yerlere gelirsiniz. Karınca misali destekçinizim.

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
Tasarım iyi fakat aramalarda sonuca ulaşmak çok zor ve sanırım sistem elle kaydediliyor veritabanına bir bot sistemi oluşturmanız şart.

wmaraci
wmaraci

Aracomtr Aracomtr Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Search Engine
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,
Yorumlar için teşekkürler.
Öncelikle yoğun bir data ile uğraşıyoruz. Bigdata olunca ciddi bir maliyet tablosu ortaya çıkıyor. Bunun altından zamanla kalkabileceğimize inanıyoruz. Kullanıcıların bizi kullanmaması için sebebleri olduğu da doğrudur. Fakat bizim amacımız bize hitap eden farklı bir algoritmanın peşindeyiz. Arama sonuçları her geçen gün iyiye gidecektir.
İyi Çalışmalar...

Kumrat Kumrat asliyet.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Developer - Kurumsal
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 135 / 134
  • Ticaret 52, (%100)
ara.com.tr sizi eskiden beri biliyorum arkadaşların bir çoğunun dediğine katılıyorum. Neden Türkiye'nin kendi arama motoru yok neden google veya bir başkasına ihtiyac duyuyoruz. Bu her zaman böyle teknoloji maalesef ülkemizde çok zayıf ..

Yorum yapan bazı arkadaşlar eleştiri yaparken düzgün bir dille yazın bence, cünkü adamlar burda Türk arama motorundan bahsediyor ve önceden de bildiğim bir site ara.com.tr kardeş çalışmaların çok güzel öneri olarak;

* Hedef kitlen webmaster lar olsun
* Dikkat etmedim ama sayfanın altında hata bildir ekle çıkan hataları kullananlar sana bildirsin.
* Webmaster araçları kesinlikle ekle
* Google webmaster tools dan yola cık
* Google plusu örnek al
* Boot sistemin ne alemde bilmiyorum ama indexlerin çok az sayıda

inceleyip detaya inerim elimden gelen bişey olursa da yardım ederim bir Türkün arama motoru uğraşına destek olmak Vatani görevdir.
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

İlanrehberim.com | Ücretsiz olarak firmanızı tanıtabilir, ürün ve iş ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz

fatihcan fatihcan www.ktubotekulubu.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 212 / 75
  • Ticaret 2, (%100)
www.ara.com adresinide alsaydınız çok iyi olacakmış yada www.ara.org ne bileyim diğer uzantıların site ait olmaması bizlere kesinlikle güven vermiyor.

Ek Olarak:

mesut adlı üyeden alıntı

Yandex bile o kadar reklam yapmasına rağmen zor piyasada tutunmaya çalışırken bu tür ufak projeler sadece maddi zarar verir ülkemiz tam bağımlı bir Google hastası malesef :D

Zaten Google dan iyi olmasını beklemiyoruz ona bakarsınız Microsoft'un Bing var kaç kişi kullanıyor :D Sonuçta piyasada var ve para da kazanıyorlar. Türk projelerine destek vermekten yanayım çok zor bir şey değil adresi kaydede biliriz tarayıcımızın üstünde hızlı bir kısa yol olabilir bunları yapmak çok zor bir şey değil, bir kez olsun facebook'ta paylaşılabilir Türkler arama motoru yapmış diyebiliriz savunmak zorunda değiliz sonuçta reklamın iyisi kötüsü olmaz.

Sonuç olarak ara.com.tr beğendin mi? Tabiki de hayır ama bu destek vermeyeceğim anlamına da gelmiyor :)

https://www.facebook.com/FatiCan92/posts/10201293132280202

Aracomtr Aracomtr Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Search Engine
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,
Webmaster olan arkadaşlar için çalışmalarımız bulunmakta, fakat biraz daha zamana ihtiyacımız olacak.
Arama için daha iyi algoritmalar, botlar, indexler, vs. oluşturabilmek adına sistemin kullanılıp hataların görülmesi gerekiyor. Burada da kullanıcılar ve webmasterlar büyük rol oynuyor. Çünkü yapılan çalışmalar hiçbir zaman iyi olmayacaktır. Çünkü, insan ve teknoloji gelişmeye devam ediyor. Bugün itibariyle altı ay bile bilişim için uzun bir süre. Fakat en basit (search engine için) bir uygulama için, en az bu süre kadar zaman gerekiyor. İşte böyle bir matematiğin içinden çıkabilmek için; insan, makine, sermaye, vs. güçleri gerekiyor. Bunu sağlamak kolay olmadığı gibi, uzak da değil. Şimdi yorum yapan arkadaşların bu açıdan düşünmesi bizi mutlu eder, yükümüzü hafifletir. Güzel eleştirlerin farkındayız. Onları zaten içimizde paylaşıyoruz. Eğer ortada bir akıl varsa bu bize ulaşır.
Herkese iyi çalışmalar. Esen kalınız.

Ek Olarak: Ayrıca çeşitli teknolojileri kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi de Hadoop. Kendi internet sitesinde bizi de referans olarak göstermektedir. Buradan http://wiki.apache.org/hadoop/PoweredBy#A inceleyebilirsiniz.
Güven duymanız açısından önemli olabilir...

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

utkukumral adlı üyeden alıntı

Ben de ilk 3 sıralamada olduğumuz bağlama fiyatları kelimesine baktım. Yokuz. ilk sayfada tek bir firma var sadece. Neden böyle bir sonuç geliyor.

cnetworks adlı üyeden alıntı

Erkek gömlek kelimesinde sitem 2. sayfada olmasına rağmen ara.com.tr'de index bile yok :-|

B Ulusoy adlı üyeden alıntı

1 kere arama yapan 2. kez girmez.
Ek olarak :Hayatım internette geçti, hakkımda 1 sonuç dahi vermedi.

Sizin Sitelerinizin Çıkmaması Aramanın Kötü Olduğu Anlamına Gelmez...
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.emrekarakaya.com.tr/

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Destekliyorum hocam damlaya damlaya göl olurmuş. Arama hedefiniz 1.hedef olsun bence yapacağınız her iş arama kriterlerinizi artırmak daha fazla daha doğru sonuçlar çıkarmak olsun. Çok fazla özellik eklemek yerine sitenin amacını geliştirdikten sonra özellik eklemek daha doğru olur bence.

Düz mantık düşünürsek google'ı örnek alalım. İlk başta email servisi harita servisi blog servisi var mıydı? Yoktu. Siz alanınıza yönelin ilk önce derim ben :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al