PaTRoN adlı üyeden alıntı

Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum google özgün içeriğe sanıldığı kadar önem vermiyor.

Bence yanlış düşünüyorsunuz . Tecrübe derecenizi bilmiyorum ancak bende tecrübeme dayanarak size söyle br örnek vermek isterim . Sıfırdan kurulan yeni bir domain ile özgün içerikler sayesinde rakibim olan 3-5 yıllık sitelerin üzerine sadece 5-6 ayda çıkıyorum . Buda tamamen içeriğimin özgün olması ile alakalı ayrıca sadece bu siteleri geçmekle kalmıyor google aramalarında yer yer ilk 3 yer yer ilk 30 site arasına giriyorum ve yine rakibim olan sitelere nazaran aramalarda daha fazla bulunuyorum. Üstelik bahsettiğim sıfırdan kurulan sitede herhangi bir seo çalışması da yapılmadığı halde bu duruma gelebiliyorum. Bundan çıkartılacak sonuç olayın tamamen site içeriğine bağlı olmasıdır. Aksini idda etmek biraz mantık dışı olur. Özgün içerik herşeyden önemlidir bence herkes kendi çapında amatör veya profesyonel bir webmaster olabilir ancak elinde doğru dürüst bir içeriğe sahip web sitesi olmayan en iyi webmaster'ın bile yapabileceği şeyler sınırlıdır ve siteyi fazla ileriye götüremez . Ama elinizde doğru drüst içeriğe sahip bir siteniz var ise ister amatör olun ister uzman google sizi üst sıralara kısa süre içerisinde taşıyacaktır. Çünk google ın tüm algoritması özgün içerik üzerine yapılanmış bir durumdadır artık.