wmaraci reklam
lidertakipci

Apple Magic Mouse Sorunu

7 Mesajlar 4.322 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

olkunmustafa olkunmustafa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web & Android Developer
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. 3 ay önce İmac'e geçtim sorunları bitmiyor maşallah parasının tek kuruşunu haketmiyor ama cahillik edip aldık bi kere. Şimdi mouse sorunum çıktı.

Yeni OS X güncellemesi geldiğini gördüm yaptım. Mac açıldığında dzgün çalışıyordu fakat magic mouse sadece sol click yapıyor ve hareket ediyor. Sağ click-çift parmak kaydırma gibi özelliklerin hiç biri yok. Bunla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olabilir mi.

wmaraci
reklam

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
"Cahillik edip aldık" kısmına katılmıyorum. Sorun tamamen Mac'e yabancı olmanızdan kaynaklanıyor. System Preferences kısmından Mouse kısmın da Right Click ayarını ve özelliğini kontrol edin. Gerekli görsel için; http://www.youtube.com/watch?v=jwc70bul4ss adresini izleyebilirsiniz.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
O ayarları biliyorum. Birde zor bi alet değil yabancı olcak kadar. Sonuçta programcıyım yani o kadar uzak değilim teknolojiye. Sadece toplu dosya değiştirme işlemi için 30 dolarlık bir program indirmem gerektiğini görünce tabi insan cahillik ettiğini anlıyor :D

İlginiz için teşekkür ederim.

Ek Olarak: Birde siz eğer biliyorsanız MAMP server için GD library nasıl açabilirim yardımcı olursanız güzel olur. Normalde windowsta bir kod değişkiliği yapıyorduk ama burda nasıl olacağını anlamadım.

kilitbilgi kilitbilgi kilitbilgi@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 82 / 125
  • Ticaret 3, (%100)

olkunmustafa adlı üyeden alıntı

O ayarları biliyorum. Birde zor bi alet değil yabancı olcak kadar. Sonuçta programcıyım yani o kadar uzak değilim teknolojiye. Sadece toplu dosya değiştirme işlemi için 30 dolarlık bir program indirmem gerektiğini görünce tabi insan cahillik ettiğini anlıyor :D

İlginiz için teşekkür ederim.

Ek Olarak: Birde siz eğer biliyorsanız MAMP server için GD library nasıl açabilirim yardımcı olursanız güzel olur. Normalde windowsta bir kod değişkiliği yapıyorduk ama burda nasıl olacağını anlamadım.

İsterseniz IMac içine de windows kurabilir ve çalışmalarınızı windows partında yapabilirsiniz.
Bunu yapabilmek için fat dosya sistemi ile formatlanmış bir usb diskinize
http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe adresindeki program yardımı ile herhangi bir windows sürümünün iso dosyasını yazıyoruz.Sonrasında finder yardımı ile mac ile birlikte gelen bootcamp programını çalıştırıyoruz.
Formatladığımız ve windows kurulum paketini eklediğimiz usb diskini takıyoruz.
Sonrasında bootcamp ile windows kurulacak partın boyutunu belirliyoruz.
Kurulum tamamlandıktan sonra IMac açılırken klavyeden alt tuşuna basıp işletim sistemleri ekranına ulaşabilir , Mac OS ve Windows arasından seçim yapabilirsiniz.
Ben de bu şekilde kullanıyorum ve son derece iyi bir sonuç aldığımı söyleyebilirim.
Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

kilitbilgi adlı üyeden alıntı

İsterseniz IMac içine de windows kurabilir ve çalışmalarınızı windows partında yapabilirsiniz.
Bunu yapabilmek için fat dosya sistemi ile formatlanmış bir usb diskinize
http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe adresindeki program yardımı ile herhangi bir windows sürümünün iso dosyasını yazıyoruz.Sonrasında finder yardımı ile mac ile birlikte gelen bootcamp programını çalıştırıyoruz.
Formatladığımız ve windows kurulum paketini eklediğimiz usb diskini takıyoruz.
Sonrasında bootcamp ile windows kurulacak partın boyutunu belirliyoruz.
Kurulum tamamlandıktan sonra IMac açılırken klavyeden alt tuşuna basıp işletim sistemleri ekranına ulaşabilir , Mac OS ve Windows arasından seçim yapabilirsiniz.
Ben de bu şekilde kullanıyorum ve son derece iyi bir sonuç aldığımı söyleyebilirim.
Kolay gelsin.

İki işletim sistemini birden kullanabiliyorsak gayet güzel olur. Ama işte bu sefer de iyice pişman olucam bu kadar parayı neden verdim diye :/ Valla üzüldüm. Size teşekkür ederim.

kilitbilgi kilitbilgi kilitbilgi@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 82 / 125
  • Ticaret 3, (%100)

olkunmustafa adlı üyeden alıntı

İki işletim sistemini birden kullanabiliyorsak gayet güzel olur. Ama işte bu sefer de iyice pişman olucam bu kadar parayı neden verdim diye :/ Valla üzüldüm. Size teşekkür ederim.

Rica ederim.
Sistemin verimi açısından verdiğiniz paraya değecektir.Çeşitli anlatımları ve ipuçlarını inceleyerek IMac ' in güzel yanlarını keşfedibilir ayrıca Objective-C dilini öğrenip Xcode programı ile uygulamalar yazabilirsiniz.

• Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

kilitbilgi adlı üyeden alıntı

Rica ederim.
Sistemin verimi açısından verdiğiniz paraya değecektir.Çeşitli anlatımları ve ipuçlarını inceleyerek IMac ' in güzel yanlarını keşfedibilir ayrıca Objective-C dilini öğrenip Xcode programı ile uygulamalar yazabilirsiniz.

Şu an android platformu üzerinde yoğunlaştım ama madem mac aldık objective-c de öğrenip bir şekilde gerçekten özelliklerini kullanmış olurum.
İyi çalışmalar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al