wmaraci reklam

Html dosyalarımda oluşan kod

9 Mesajlar 1.337 Okunma
wmaraci reklam

Bartu Bartu fly like stra Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 4 / 21
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba arkadaşlar html dosyalarımda kendiliğinden bir kod oluştu ne olduğunu bilmiyorum bunu az önce bir html dosyasını düzenlerken fark ettim sorun mu yoksa başka bir şey mi yardımcı olursanız sevinirim.

<script></script>

wmaraci
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam ben pek anlamam ama arkadaşımın söylediğine göre keylogger var.

• Üyelik 08.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 4 / 21
  • Ticaret 7, (%100)
Bir çözüm önerisi var mı ?

Edit: Keylogger için

spinabifida spinabifida Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 46 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
VİRÜS bulaşmış sitenize. başka dosyalarda da vardır. temizlenmesi gerek.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 4 / 21
  • Ticaret 7, (%100)
HTML dosyasını herhangi bir siteye atmadım yada çekmedim kendim pcde notepad++ da açtığımda oluştu. Virüs sadece html dosyalarımı etkiler yoksa bilgisayar'ı tamamen temizlemelimiyim.

zoeken zoeken Hosting Sağlayıcısı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 18 / 15
  • Ticaret 1, (%100)

Bartu adlı üyeden alıntı

HTML dosyasını herhangi bir siteye atmadım yada çekmedim kendim pcde notepad++ da açtığımda oluştu. Virüs sadece html dosyalarımı etkiler yoksa bilgisayar'ı tamamen temizlemelimiyim.

Sorun bilgisayarınızda önce bilgisayarınızı temizledikten sonra FTP üzerinden veya Panel Files bölümünden dosyalarınızı düzenleyin. Sitenize giren kullanıcılara da virüs bulaştırıyor. Eğer google fark ederse banlayabilir sitenizi.

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
Arkadaşlar bu virüs hakkında detaylı bilgi sahibi olan varsa lütfen konuya dahil olsun.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Bu bilgisayarda arkaplanda bir txt dosyası oluşturup içine 100000 harf sınırını aşan harf ve rakam öbeği yazıp kaydediyor. C:/Windows/system32 klasörüne kaydediyor. Bir svchost hizmeti gibi görünüyor. Eklediği kod verdiğin gibiyse tamamen zararsız. Yalnız bununla her türlü kod eklenebilir. Bunu yapan deneme için birşeyler yazmış işte. Combofix ile tarattır. Açılmayan html sayfalarının da uzantısını değiştirip inceleyebilirsin. a.html.php gibi. Combofix raporunu da yazarsan daha ayrıntılı bir çözüm yolu bulunur.

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

zoeken adlı üyeden alıntı

Sorun bilgisayarınızda önce bilgisayarınızı temizledikten sonra FTP üzerinden veya Panel Files bölümünden dosyalarınızı düzenleyin. Sitenize giren kullanıcılara da virüs bulaştırıyor. Eğer google fark ederse banlayabilir sitenizi.

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Bu bilgisayarda arkaplanda bir txt dosyası oluşturup içine 100000 harf sınırını aşan harf ve rakam öbeği yazıp kaydediyor. C:/Windows/system32 klasörüne kaydediyor. Bir svchost hizmeti gibi görünüyor. Eklediği kod verdiğin gibiyse tamamen zararsız. Yalnız bununla her türlü kod eklenebilir. Bunu yapan deneme için birşeyler yazmış işte. Combofix ile tarattır. Açılmayan html sayfalarının da uzantısını değiştirip inceleyebilirsin. a.html.php gibi. Combofix raporunu da yazarsan daha ayrıntılı bir çözüm yolu bulunur.

@PhpAcemesi, ilgili blok benim attığım dosyalar içerisinde trojan kodu yayıyordu, eski bir virüs, kaspersky ilgili virüsü yakalayıp siliyordu, o kadar düzenleme yaptığım halde php dosyalarını tek tek incelemektense sıfır yedek ile yola devam etmeye karar verdim, formattan sonra birşey kalmadı. Dediğin gibi her şekilde exe'yi kullandırabilir.

@Zoeken hocam, mesajını aldım, ilgine teşekkür ederim, sorunla karşılacak arkadaşlar için, virüs eski olduğu için eğer fudlanmaz ise antilerden kaçırılmaz ise her şekilde yakalanan bir virüs, ilgili FTP'deki dosyaları silin akabinde, dosyalarınızda kod araması yapın, yada kullandığınız anti virüse güveniyorsanız tek tek uğraşmak yerine onun sildiği kodlar ile birlikte devam edebilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al