shateiel adlı üyeden alıntı

Böyle bir yorumun geleceğini tahmin etmiştim :) Arsada tapun var. Her sene o arsa değerinde tekrar para ödüyor musun ki? :p

Demek istediğim bu tür önemli domainlerin ticari ellerde değil bunu işleyecek ellerde olması (özellikle Türkiye için) daha olumludur diye düşünüyorum.

Mesela gene biyolojiden örnek vereceğim gen bankası. Ben dahil çoğu biyolog gen dizilimi için ncbi'nin genbank'ını kullanıyoruz ama gelin görün ki Türkiyede "genbakasi" reglenmiş ve bomboş.

Şimdi bu domainin düzgün bir elde değerlendirilip Türkçe (başka dillerde dahil olabilir) hizmet vermesi kötü mü?

Hadi onuda geçtim biyoloji.com/genbankasi/ bile olabilirdi. Demek istediğim yararlı olacak şeyler özellikle ticari kişilerin ellerinde bulunmamalı diyorum yani bir market.com veya tatil.com gibi değil ki bu dolaylı yoldan ülkeye hizmet

Projenizi gen-bankasi.com üzerine kurduğunuzda insanların sitenize girmiyeceğini mi düşünüyorsunuz? Takip ettiğim, kullandığım hiçbir sitesi isminden dolayı tercih etmedim. Mantığı da yok zaten. Aklınızda güzel şeyler, hayata geçirecek bilginiz de varsa buyrun yapın.