wmaraci reklam

TurkMessenger'da Yenilikler (SohbeTurka)

10 Mesajlar 1.762 Okunma
wmaraci reklam

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
Merhaba arkadaşlar bir önce ki konuda gelen yorumlar ve ilgi için çok teşekkür ederim. Yorumlar doğrultusunda yazılımı biraz daha sadeleştirerek kullanıma kolay hale getirmek istedim. Ve şunuda belirtmek istiyorum ki TurkMessenger programın adı değildi sadece Türk yazılımı olmasını belirtmek istedim. Şimdi sizlere SohbeTurka'nın yeni tasarımından ve özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Ekran Görüntüleri:

SohbeTurka'nın Kullanılabilir Olacak Özellikleri:

• Anlık sohbet: Listenizde ekli olan arkadaşlarınızla anlık konuşma imkanı.

• Dosya Transferi: Sohbet üzerinden arkadaşlarınızla dosya paylaşabilirsiniz.

• Sesli olarak sohbet: Mikrofon aracılığıyla konuşabilirsiniz.

• Çok kişili oyunlar: Grup halinde (İkiye iki, Üçe üç...) oynanabilecek olan oyunlar. Puan toplayıp sıralamaya girebilirsiniz.

• Etkinlikler: Her Cuma günü tüm SohbeTurka kullanıcılarının sohbet edebileceği, asosyalleşebileceği toplu konuşma alanı.

• Otomatik mesaj özelliği: Automessage özelliğidir.

[COLOR=Teal]PHP CODER?[/COLOR]
[COLOR=Teal][COLOR=Black]SohbeTurka'nın gelişme aşamasında sadece 1 php coder arkadaş lazım. Eğer yardımcı olacak olan bir PHP Coder arkadaşımız varsa Ö.M ile ulaşabilir, Hepinize teşekkürler...[/COLOR][/COLOR]

[COLOR=Teal][COLOR=Black][/COLOR]
[/COLOR]
KartPazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

VoSToK VoSToK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 80 / 113
  • Ticaret 40, (%100)
Renklendirmişsin :D programı böyle daha iyi olmuş.

Er kişiysen görevin neyse başar,
Zevke, eğlenceye hayvanda koşar. ATSIZ

Criweb Criweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 24 / 48
  • Ticaret 2, (%100)
hocam tasarım vasatın altında malesef eklenen özellikler güzel ama programsız chat dönemi baya yaygınlaştı kullanılır mı orası muamma

Not: tabi ki bu benim görüşüm :)

eMedya eMedya Aşk İle Sev Milliyeti Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 14 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
profesyonel bir site açarsanız 50mb ye kadar mail verirseniz ve messenger dosya alışverişi olursa tabiki kamere ve sesli görüşmede dahil. Skype kullanacağıma türk malı msn kullanırım daha iyi. Ama grafikler kötü yazılım bittikten sonra sağlam bir çalışma yaptırman lazım diye düşünüyorum
JpnTr26

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
Programın sade olmasını bilgisayarları zorlamaması için tercih ediyorum kolay kullanım ve hızlı işlemesi için. Mail sistemine gelince üstad inşallah ilerleyen zamanlarda maaliyet geçerse elime onuda aktif ederim.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Facebook ile bağlantı sağlayabilirseniz kullanılmaması için herhangi bir sebep olmaz.
Skype'in en beğendiğim özelliği, Facebook üzerinden sohbet yapabilme. Çoğu zaman Facebook'a girmiyor, her şeyi Skype üzerinden hallediyorum. Siz de tıpkı bunun gibi Facebook uygulaması yaparak program ile Facebook arasında bir bağlantı oluşturursanız ayrıca hızı da iyi olursa çok hızlı bir yükseliş yaparsınız.

Artık MSN kullanan kimse yok. Zaten bunun farkına varan Microsoft MSN'i kapatarak, Skype'e geçti. Sosyal ağları kullanmak bu konuda size çok büyük bir avantaj sağlar. Mesela; Program üzerinden kaydedilen Twitter hesabına bir bağlantı ile Twitter'a Tweet atmak gibi ufak çaplı özellikler bu programı çok hızlı yükselişe getirir. Zaten bir kez yükselmeye başlarsanız anında talipleriniz, destekçileriniz artar.

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
Fikir için teşekkürler 1 hafta içinde programın alfa sürümünü bazı arkadaşlarla test etmek istiyorum alfa sürümünde yardım edecek arkadaşlar var mı ?
iletişim: fb.com/attackhanates

ali27001 ali27001 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
hevesinizi kırmak istemem ama hiç boşuna uğraşmayın ticari bir beklentiniz olmasın.Kendimi geliştirmek için uğraşıyorum diyorsan o ayrı tabii
blueffect

kişi bu mesajı beğendi.

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
Ben de ali27001 'e katılıyorum, buradaki arkadaşlar iyi niyetli olarak size olumlu şeyler yazmışlar ama bence bu davranış size yapılan bir iyilik değil kötülük, boşu boşuna emek harcıyorsunuz, onun yerine daha faydalı bir yazılım geliştirerek hayal kırıklığına uğramadan bu işten vazgeçebilirsiniz.

Gelelim nedenine, Artık insanların birbiriyle iletişim kurması için 3. parti bir masaüstü yazılımına ihtiyaç kalmadı, Sosyal Ağ'lar artık iletişim kurmanın tek ve en popüler yolu halini aldı, MSN Messenger'ı gözünüzün önüne getirin, Skype telefon görüşmesi desteği verdiği halde popüleritesine bir bakın, sizi yazdığınız program 90'lı yılların popüler mesajlaşma programı ICQ'dan bile daha basit şu haliyle ki ICQ bile hala hayatta ama o da popülerliğini tamamen yitirmiş durumda.

Bence yol yakınken dönün, çünkü ben de programcıyım ben bunu 4,5 yıl önce denedim tutmadı, üstelik ara birimi de sizin uygulamanızın arabiriminden kat be kat daha iyisiydi. Ekstra özelliklerini saymıyorum bile, (Görüntülü görüşme, Dosya Transferi, Offline Mesaj kaydı vs).

Lütfen yazdıklarımı önemseyin, amacım sizi çekememek değil emeğinizi boşa harcamamanızı sağlamak.
ali27001

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
Yorumlar için teşekkürler ancak tasarımın ömür boyu böyle kalacak hali yok :) İlerleyen zamanlarda gelişe gelişe güzelleşecek ve büyüyecektir. (bknz:msn 7 - msn 9)

Sanırım ben şunu anlatamıyorum her yazımda anlatmama rağmen, yazılımı tasarımla boğup sistemi zorlayacak birşey ortaya çıkartmak istemiyorum. Basit, kolay kullanışlı ve hızlı bir yazılım sunmayı hedefliyorum. Msn, Skype veya ICQ her biri çok kaliteli sistemler olabilir ancak bu yazılıma tek başıma geliştiriyorum. Beni Skype gibi şirketle bir tutmayın bu tuhaf gerçekten :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al