B Ulusoy adlı üyeden alıntı

Yanlış biliyorsunuz. Yaklaşık 2 yıl önce nestle çekilişinden plazma tv kazandım. Ödülümü almaya gittiğimde orada araba kazanan kişiyle de konuştuk. Zaten kameralı filan baya tören havasında bir etkinlikti. Sadece 75 TL gibi bir noter ücreti ödedik. %18 vergi filan yok yani. Bende öyle sanıyordum ama öyle değilmiş. 2 yıl içinde yasalar değiştiyse bilemem tabi ama 2 yıl önce yasa bu şekildeydi. Bilgisayar kazanan da, plazma kazanan da araba kazanan da aynı ücreti, 75 TL'yi ödedi. Orada noter vardı. Kimliklerimi kontrol etti ve kazanan kişi olduğumuzu onaylayan bir belge hazırladı. 75 TL noterin bu onaylama işlemi için ödenmişti.

hediyenin ücreti belli bir meblağ üzeri ise vergi ödenir. bir plazma yada koltuk takımı, cep telefonu vs.. gibi ufak hediyeler için bu vergi ödenmez zaten.

Ek Olarak:

B Ulusoy adlı üyeden alıntı

Sen takip ediyorsun, ben oradaydım. "Hayır sadece noter ücreti ödeyeceksiniz" dendi. Yasal düzenlemeyi bilerek konuşmuyorum, sadece bir tecrübeme dayanarak konuşuyorum.

o yeni bir yasal düzenleme değil. ev, araba, uçak, yat,kat gibi yüksek meblağlı hediyelerde vergi ödenir.