wmaraci reklam
lidertakipci

SEO Hakkındaki Sorularınızı Yanıtlıyorum

46 Mesajlar 5.607 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

E3FN E3FN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Danışmanlığı
  • Konum ABD
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 12 / 15
  • Ticaret 19, (%100)

omerknet adlı üyeden alıntı

x konusunda bir websitem vardı. Daha sonra bu sitenin tuttuğunu görüp ax, bx, cx diye siteler açtım ama aynı sunucuda benzer konuda içerikler oldukları için mi tutmadılar, hit almadılar gitti? Bu konuda düşünceniz nedir?

Bu konuya etki eden çok faktör vardır.Sitelerin aynı server'da olmaması gerekir bu zaten en büyük faktör.Belkide x sitesinin içerikleri seo açısından daha kaliteli iken ax, bx sitelerinde yapılan hatalar hitlerin yükselmemesinde etkili olamamıştır.

wmaraci
reklam

mesuttt mesuttt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmarter
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 24 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Sitemize yazdığımız herhangi bir konu içerisinde diyelim o makale popüler bir makale ve biz google'da üst sırada olmak istiyoruz bunun için hedef kelimeyi bold ve italik yapmamız öneriliyor ve mümkünse link vermemiz söyleniyor. Peki Google hangi kriterlere göre bold yapın veya italik yapın veya hem bold yapın hemde o kelimeden link verin diyor;

Örnek saçma bir makale yapacak olursak hedef kelimemiz wmaracı olsun.

Wmaracı çok güzel bir forum bu forumda birbirinden farklı kategorilerde çeşitli bilgiler bulabilirsiniz. Wmaracı.com ne zaman kuruldu bilmiyorum ama şimdi bir italik wmaracı yapayım. Şimdide bold bir wmaracı yaptım. Son olarak bir tane link ekliyeyim ve teşekkür edeyim wmaracı

yukarda wmaracı kelimesini hem bold, hem italik hemde link vererek kullandım ama bunları ne zaman nerede hangi koşullara bağlı olarak kullanacağım hakkında bilgim yok malesef :( Google'ın bunlarla ilgili bir makalesi varsa link ekliyebilirmisiniz ve sizin konu hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilirmiyim, teşekkür ederim şimdiden :)

• Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum ABD
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 12 / 15
  • Ticaret 19, (%100)

mesut adlı üyeden alıntı

Sitemize yazdığımız herhangi bir konu içerisinde diyelim o makale popüler bir makale ve biz google'da üst sırada olmak istiyoruz bunun için hedef kelimeyi bold ve italik yapmamız öneriliyor ve mümkünse link vermemiz söyleniyor. Peki Google hangi kriterlere göre bold yapın veya italik yapın veya hem bold yapın hemde o kelimeden link verin diyor;

Örnek saçma bir makale yapacak olursak hedef kelimemiz wmaracı olsun.

yukarda wmaracı kelimesini hem bold, hem italik hemde link vererek kullandım ama bunları ne zaman nerede hangi koşullara bağlı olarak kullanacağım hakkında bilgim yok malesef :( Google'ın bunlarla ilgili bir makalesi varsa link ekliyebilirmisiniz ve sizin konu hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilirmiyim, teşekkür ederim şimdiden :)

Merhaba,

Size bold, italik veya link verin denilmesinin sebebi google bot'ları sitenizde o makaleye bakarken anahtar kelimenin bold olduğunu görünce o kelimenin önemli olduğunu ve nitelemek istediğinizi anlayacaktır.Botlarda o kelimelerde sizi daha yukarı taşıyacaktır.Konu içinde sadece anahtar kelimenizi 1-2 kere bold yapmanız yeterlidir.
mesuttt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmarter
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 24 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

E3FN adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Size bold, italik veya link verin denilmesinin sebebi google bot'ları sitenizde o makaleye bakarken anahtar kelimenin bold olduğunu görünce o kelimenin önemli olduğunu ve nitelemek istediğinizi anlayacaktır.Botlarda o kelimelerde sizi daha yukarı taşıyacaktır.Konu içinde sadece anahtar kelimenizi 1-2 kere bold yapmanız yeterlidir.

öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim :) ancak beklediğim cevap bu değildi ne yazık ki :o bu dediklerinizi bende biliyorum zaten :)

Demek istediğim konu içinde bold ve italik yapmak için belirli bir kriter var mı. Örneğin bold yerine yazıyı italik yapsak veya bold + link versek konuya bi fark olur mu ? Google'ın bu konu ile ilgili bir yazısı var mı ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum ABD
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 12 / 15
  • Ticaret 19, (%100)

mesut adlı üyeden alıntı

öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim :) ancak beklediğim cevap bu değildi ne yazık ki :o bu dediklerinizi bende biliyorum zaten :)

Demek istediğim konu içinde bold ve italik yapmak için belirli bir kriter var mı. Örneğin bold yerine yazıyı italik yapsak veya bold + link versek konuya bi fark olur mu ? Google'ın bu konu ile ilgili bir yazısı var mı ?

Belirli bir kriter yoktur, yukarıda anlatmak istediğim siz yazıyı niteliyerek botların o kelimeye dikkat çekmesini istiyorsunuz, bir farkı olmuyor.

Google'ın bununla ilgili bir yazısı bulunmamaktadır.

• Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmarter
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 24 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

E3FN adlı üyeden alıntı

Belirli bir kriter yoktur, yukarıda anlatmak istediğim siz yazıyı niteliyerek botların o kelimeye dikkat çekmesini istiyorsunuz, bir farkı olmuyor.

Google'ın bununla ilgili bir yazısı bulunmamaktadır.

valla bana göre bu işin bir püf noktası var çözdüm çözecem ama ortada kopukluk oluyor neyse :p

Bana göre bu bahsettiğim bold, italik ve linkleme olayı ile sıralamada sizden önceki siteleri tanıtım yazısı ve link almış sitelerin bile önüne geçebilirsiniz ve geçtimde. Yalnız bu yaptığım olayı bir düzen içine getiremediğim için sıralamada gerileyebiliyorum. İşte bu olayı bi rayına oturtabilsem herşey güzel olacak ama işin içinden çıkamıyorum :o

BilalTurkmen BilalTurkmen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
http://wmaraci.com/forum/tanitim-yazisi/tanitim-yazisi-alakali-soru-86892.html
Buraya sorduğum soruyu cevaplar mısınız?

• Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum ABD
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 12 / 15
  • Ticaret 19, (%100)

mesut adlı üyeden alıntı

valla bana göre bu işin bir püf noktası var çözdüm çözecem ama ortada kopukluk oluyor neyse :p

Bana göre bu bahsettiğim bold, italik ve linkleme olayı ile sıralamada sizden önceki siteleri tanıtım yazısı ve link almış sitelerin bile önüne geçebilirsiniz ve geçtimde. Yalnız bu yaptığım olayı bir düzen içine getiremediğim için sıralamada gerileyebiliyorum. İşte bu olayı bi rayına oturtabilsem herşey güzel olacak ama işin içinden çıkamıyorum :o

Her bir makalede bold, italik ve link deneyip hangisinden başarılı sonuç aldığınıza bakabilirsiniz.

• Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmarter
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 24 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

E3FN adlı üyeden alıntı

Her bir makalede bold, italik ve link deneyip hangisinden başarılı sonuç aldığınıza bakabilirsiniz.

Başarılı sonuç-lar aldım evet ama her makalede bold, italik ve link kullanmadım.

Ayrıca bir diğer nokta herkes normal bir kelimenin en az 150-200 kelime olmasını istiyor, önceden kısmen katılıyordum ama şimdi kesinlikle ama kesinlikle katılmıyorum. Farklı sektörlerde bulunan 4-5 site üzerinde test yaptım.

Sonuç; makale ister 10 kelime olsun, ister 100 istersende 1000 kelime olsun google bu kritere hiç ama hiç dikkat etmiyor, onun aradığı farklı birşey.

Dizi, Film, Mobilya Dekorasyon, Güncel Blog

bu sektörlerde uyguladım %80-90 başarılı oldum.

Hatta en çok dizi ve film sektöründe başarılı olmuş olacam ki her hafta mail kutuma 1 dizi veya film ile ilgili telif hakkı yazısı geliyrdu :confused: :D

• Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum ABD
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 12 / 15
  • Ticaret 19, (%100)

mesut adlı üyeden alıntı

Başarılı sonuç-lar aldım evet ama her makalede bold, italik ve link kullanmadım.

Ayrıca bir diğer nokta herkes normal bir kelimenin en az 150-200 kelime olmasını istiyor, önceden kısmen katılıyordum ama şimdi kesinlikle ama kesinlikle katılmıyorum. Farklı sektörlerde bulunan 4-5 site üzerinde test yaptım.

Sonuç; makale ister 10 kelime olsun, ister 100 istersende 1000 kelime olsun google bu kritere hiç ama hiç dikkat etmiyor, onun aradığı farklı birşey.

Dizi, Film, Mobilya Dekorasyon, Güncel Blog

bu sektörlerde uyguladım %80-90 başarılı oldum.

Hatta en çok dizi ve film sektöründe başarılı olmuş olacam ki her hafta mail kutuma 1 dizi veya film ile ilgili telif hakkı yazısı geliyrdu :confused: :D

Google'ın aradığı şey high quality(yüksek kaliteli) makale.Dediğiniz gibi 10 kelime olsada onu arayan ziyaretçiye istediğini verebiliyorsanız o makale kalitelidir, google onu zaten en yukarıya taşır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al