wmaraci reklam
lidertakipci

Left 4 Dead Oynayanlar

25 Mesajlar 4.124 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ermann ermann WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek grafiker tasarımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 32 / 46
  • Ticaret 7, (%100)

Valkyrie adlı üyeden alıntı

İlk zamanlarda kasıyordu deli gibi. Daha doğrusu late vardı bilmiyorum şuan varmı ama genellemeliydiniz diye düşünüyrum. Çünkü tek yaptığınız zombiyseniz adama saldırmak, survivorsanız zombiden kaçıp oyunu kazanmak. Hep aynı şey bir süre sonra bayar verdiğiniz paraya değmez kısaca. Yinede renkler zevkler, iyi oyunlar.

Zevk ve renk kavramı kişiden kişiye değişir. Left 4 Dead'de birden saldıran veya araba seslerine göre saldıran zombiler harici pek bir aksiyon göremedim ki çokta oynadım. Left 4 Dead'i Nazi Zombies gibi yılda bir girer oynarım. Demek istediğim sürekliliği yok, aynı şeyler aynı haritalar ve başkalarının yaptığı değişik haritalar. Sadece değişen ortam ancak tüm sistem aynı ve elbet bir süre sonra bayar, ki beni baydı bu yüzden bıraktım.

Ama warz, yeni ismiyle Infestation bambaşka. Neden mi ? Left 4 Dead'de sadece silah gereksiniminiz oluyor vede iyi bir takım. Ancak Bizim oyuna gelince hayatta kalmak zorundasınız. İlk önce elinizde olan bir flashlight ile zombinin kafasına isabet ettirebilmek için 1 dakikanızı harcıyorsunuz doğal olarak. Sonraları daha kesici aletler bulmalı ve ses çıkarmamalısınız. Zombiler sese duyarlı olduğu için koşarken, silahlarınızı ateşlerken bir kez daha düşünüyorsunuz. Bunun yanısıra ayakta kalabilmek için su ve gerekli besinleri almak zorundasınız. Yaralandığınızda ise bandaj, aktibiyotik veya diğer ağrı kesiciler. Oyuna girdiğinizde şehirler tamamen istila altında olacak ve bir yerden bir yere uzun süreler boyunca yürüyeceksiniz. Sıkılacaksınız belki ama oyun başlar başlamaz sizi de survivor duyguları saracak :) Silahtı yemekti derken gece olduğunda gözünüzün önünü göremeyeceksiniz ki şehirde ateş ederseniz tüm zombileri üstünüze toplamakla beraber çıkarttığınız ışık diğer oyuncuların da dikkatini çekecek ve yerinizi belli edecek belkide öleceksiniz.
Oyunun cezbeden diğer yanı ölürseniz tüm eşyalarınız gider aynı şekilde birini vurursanız tüm eşyalarını alabilirisiniz. Bunun dışında saklamak istediğiniz tüm eşyalar için güvenli bölgelere gitmeniz gerekiyor.

TEK OYUNCULU
Tek başınıza senaryo bölümlerini oynayabilirsiniz.Oyun her zaman 4 kişi başlıyor.Tek başına bölümünde siz ve diğer 3 bot oynuyorsunuz.Farklı haritalar yükleyebilirsiniz hep aynı haritaları oynamak zorunda değilsiniz.
SENARYO
Burada online olan diğer oyuncularla haritaları oynayabilirsiniz.İster sadece arkadaşlarınızla isterseniz diğer oyuncularla.
DÖNÜŞÜM
Burada oyunu farklı şekillerde ayarlayarak oynayabilirsiniz.Mutasyonu değiştir kısmında birçok farklı seçenek var.
REALİZM
Senaryoları daha gerçekçi şekilde oynamanızı sağlar.Örneğin ölen arkadaşınız geri gelmez veya kolaylıkla bulduğunuz silahlar sağlık gibi materyalleri bulmanız daha zordur.
KAPIŞMA
Bu en sevdiğim en zevkli olanı çünkü bir senaryoyu 4 lü gruplar halinde 8 kişi oynuyorsunuz.4 kişi sağ kalanlar diğer 4 ü de enfekteler oluyor ve takım halinde oynayan kazanıyor.Eğer iyi bir takımsanız diğerlerini yenmek çok zevkli oluyor :)
DİRENİŞ
Burada zamana karşı zombilere ve özel enfektelere direniyorsunuz çok güzel farklı direniş haritaları var tavsiyem mesela Helms Deep- Reborn haritasına bir bakın derim.
TEMİZLİK
Burada zamana karşı benzin bidonlarını toplamanız gerekiyor yine kapışma modunda ki gibi sağ kalanlar ve enfekteler olarak oynayabilirsiniz.

Eğer arkadaş grubunuz var ise oynanabilecek en zevkli oyunlardan biri olduğunu düşünüyorum.En önemlisi de oyun içinde takımınıza yardımcı oluyorsanız o kişiler sizi arkadaş olarak ekleyebiliyor ve yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

Dijital ürün satış eğitimleri >>www.shopier.com/beislo
wmaraci
reklam

mujdatsayar mujdatsayar M.Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1285
  • Beğeniler 452 / 308
  • Ticaret 0, (%0)
-Abi kızın bacaklara bak
+lan sus video çekiyoz burda şerefsiz :)

Bu diyaloga bittim ya krize girdim :)) :)
ermann

kişi bu mesajı beğendi.

www.mujdatsayar.com

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)

Tek başınıza senaryo bölümlerini oynayabilirsiniz.Oyun her zaman 4 kişi başlıyor.Tek başına bölümünde siz ve diğer 3 bot oynuyorsunuz.Farklı haritalar yükleyebilirsiniz hep aynı haritaları oynamak zorunda değilsiniz.
-----------------------------------------------------------------------
Belirtmek istediğim hep aynı haritalar değil, hep aynı senaryolar. Tek oynadığınız süreç içerisinde botların yapay zekası sayesinde unique bossları görmek pek nasip olmuyor.
SENARYO
Burada online olan diğer oyuncularla haritaları oynayabilirsiniz.İster sadece arkadaşlarınızla isterseniz diğer oyuncularla.
---------------------------------------------------------------------
4 kişi veya 4vs4'ten 8 kişi. Çocukluğunuzu bilmiyorum ama şahsen ne kadar kişi sayısı fazlaysa o kadar iyi, en azından benim için.
DÖNÜŞÜM
Burada oyunu farklı şekillerde ayarlayarak oynayabilirsiniz.Mutasyonu değiştir kısmında birçok farklı seçenek var.
----------------------------------------------------------------------
Oyunun yabancısı değilim. Dönüşüm açısından en son hatırladığım TANK karakteri şansına veriyordu ve bilmeyen kişiye gittiğimi tamam yani bırak oyunu..
REALİZM
Senaryoları daha gerçekçi şekilde oynamanızı sağlar.Örneğin ölen arkadaşınız geri gelmez veya kolaylıkla bulduğunuz silahlar sağlık gibi materyalleri bulmanız daha zordur.
----------------------------------------------------------------------
Ölen arkadaşların bir süre sonra tekrar canlandığını hatırlıyorum ? Tek kapılı odalar'da yardım isteyişlerini hatırlar gibiyim. Silahları düzgün kullanmak değil çarçur ettiğinizde dahi safe house'ye rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Enfeksiyon kapmış kişilerin sizle savaşında enfeksiyon kapmamanız realistliğe büyük bir tepki bence. Tabanca'nın bitmemesi de ayrı konu tabii.

DİRENİŞ
Burada zamana karşı zombilere ve özel enfektelere direniyorsunuz çok güzel farklı direniş haritaları var tavsiyem mesela Helms Deep- Reborn haritasına bir bakın derim.
TEMİZLİK
Kalkanları ilk defa görüyorum desem yeridir. Yine özel yapım haritalar var anladığım kadarı ile ama yinede önceki maddenize karşı geliyor. Hayal ürünü olan Helm Deep'te sınırsız mermi bulunduran makinelerle savaş.?

Şahsınıza özel olarak bir eleştiri yapmamama rağmen öyle anladığınızı düşünüyorum ki böyle maddeli bir şekilde yazılar yazmışsınız :) Maddelerin altına kendi fikrimi yazdım ancak şu var. L4D karşıtı olmamakla birlikte ilk oynayanlarındanım. Zevkler ve renklerin kişiye göre değişeceğini bilecek kadar tecrübeli ve Infestation'un her yönden bu oyundan üstün olduğunu konuşabilecek kadar iddialıyım :)

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

ermann ermann WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek grafiker tasarımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 32 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
Warz oyununu övmek için farklı bir konu açınız lütfen sizinle hangi oyun daha iyi muhabbetini uzatmak istemiyorum.Herkese kendi beğendiği oyun güzel.Bu konuda left 4 dead hakkında açtığım ve bu oyunu tanıttığım bir konu sizde warz konusu açın sohbet edin.Ben gelip de o oyunu almayın left 4 dead daha güzel yazmayacağım.

Dijital ürün satış eğitimleri >>www.shopier.com/beislo
wmaraci
wmaraci

CasperSky CasperSky WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ..
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Oyun Artık Ücretsiz

http://wmaraci.com/forum/oyun-dunyasi/kacirmayin-left-4-dead-2-ucretsiz-111088.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al