wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 149.907 Okunma
wmaraci reklam

matrax matrax Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Satış danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
http://www.artikburada.com

sitenin hitleri 1 ay önce 10-15 k arası değişirken bir anda 5-6 k lara düştü. son 3-4 gündür bir anda 600-700 leri görmeye başladım. Hergün en az 5 içerik eklemeye devam ediyorum herhangi bir köklü değişiklik vs de yapmadım ama neden böyle oldu çözemedim. google webmaster tools 'a sitemap ın gzip halinide ekledim dizine eklenen 8000 i buldu daha sonra bu şekilde oldu. dün kaldırdım gzip i hemen 4000 lere düştü dizine eklenen sayısı.

resimle anlatmak gerekirse ;

böyle bir düşüş neden olmuş olabilir? şimdiden teşekkürler..

wmaraci
reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

sitesi adlı üyeden alıntı

domain ana kelimesi yazılınca dahi çıkmıyorum...
gerçekten haksızlık var.
badanaustasi.com

kalite standartlarına uymuyorsunuz, en büyük sebebi bu. sitenizin neredeyse tamamı taglar üzerine kurulu. sitenizi önce yapılandırmanız gerekiyor. Zaten badana ustası kelimesinde siteniz 1. olsaydı, o zaman haksızlık olurdu. Önce siteyi yapılandırın, içeriklerinizi girin. Bir sayfada 3-5 ten fazla tag kullanmayın. Sitenizi google için değil ziyaretçiler için yapın.
sitesi

kişi bu mesajı beğendi.

memory memory Öğretmen Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)
Merhaba hocam,

Benimde sizin yardımınıza ihtiyacım var, sitem bir ara saldırı sonrası az daha google da banlanıyordu, uzun uğraşlar sonucu google yazışmaları sonucunda durumu topladım. Yaklaşık 1 aydır ban mevzuundan kurtuldu site fakat hiti inanılmaz düştü, şu sıralar eski hitinin 5 de birini ancak alabiliyor ve bu hitin %80 resim aramalarından geliyor. Sürekli özgün yazı giriliyor siteye fakat bir değişiklik olmadı. Sizce siteyi tekrar nasıl hitlendirebilirim, seo konusunda neler yapmalıyım? bir kaç arkadaş tema değişikliğine git dedi, ne alaka bilmiyorum.

Site: Kadınca

isparakariyer.com

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

matrax adlı üyeden alıntı

http://www.artikburada.com

sitenin hitleri 1 ay önce 10-15 k arası değişirken bir anda 5-6 k lara düştü. son 3-4 gündür bir anda 600-700 leri görmeye başladım. Hergün en az 5 içerik eklemeye devam ediyorum herhangi bir köklü değişiklik vs de yapmadım ama neden böyle oldu çözemedim. google webmaster tools 'a sitemap ın gzip halinide ekledim dizine eklenen 8000 i buldu daha sonra bu şekilde oldu. dün kaldırdım gzip i hemen 4000 lere düştü dizine eklenen sayısı.

böyle bir düşüş neden olmuş olabilir? şimdiden teşekkürler..

webmaster tools sizin için değil. Düşük ve orta siteler kullanmamalı. bu size fayda sağlamaz, zarar getirir. webmaster toolsu bırakın hurriyetin webmasteri kullansın. Onların bir korkusu endişesi yok. Sizin var. Çünkü siz seo ile besleniyorsunuz. ki tamda google a kendi ayağınızla gidiyorsunuz. google her şekilde sizi dizine zaten alır. dizine manuel olarak ekleme yapmayın. dosya göndermeyin. analytics kullanmayın. 5k 10k google gözünde hiçbirşey. bir değeri yok google için bu sitelerin. yanlışını yakaladığında yaptırım uygular. siz bu araçları kullandıkça çerezleniyorsunuz. yaptığınız işlemleri kendi elinizle bildirmiş oluyorsunuz. arama motorlarının her yaptığı açıklamaya direkt atlamayın. a bu iyimiş yapmak lazımmış demeyin. arama motorlarının tek doğru açıklaması, kaliteli içerik iyi bir web siteniz olsun ziyaretçiler memnun kalsındır. Böyle olursa google iyi sonuçlar listeleyecek, ve kullanımı artacak dolayısı ile daha çok para kazanacak. Bunun haricindeki açıklamaların çoğu tuzaklamadır.

Örneğin her hacklink aynı sonucu göstermez. adwordsu yoğun kullanan site anında yakalanır. Çünkü başa çıkarsa reklamı keser. İş yapmayan site ise başa çıkar. O adam zaten parasızdır. O site başa çıkınca iş yapan geriye itilir ve hacklinkle baş edemeyince mecburen adwordse yönelir. Büyük resmi görmek gerekiyor. Kimsenin derdi insanlığa yararlı siteleri başa getirmek değil bu şirketlerde. Daha fazla kazanmadır. Yoksa hacklink kodları sabittir. Google o kodu bilmiyor mu? Google mühendisleri aptalda klavye delikanlıları mı deha? Sistemi doğru analiz ederseniz o zaman çok kolay başarıya ulaşırsınız. Bu yüzden webmaster tools kullanımı seo yapan seoya bağlı orta ve küçük siteler için faydadan çok zarar getirir.

Google her işlemi hemen yaptırımla cezandırmaz. Çünkü önce bunu site sahibinin yaptığını ispatlamak durumundadır. Siz bu araçları kullandığınızda evet bunları ben yapıyorum diye tesciillersiniz. Bu bağlamda robots ve sitemap dosyasını ana dizine koyun ve bu araçlardan çıkın. indexleriniz eski konumuna gelecektir. Seo yapıyor ve seoya bağlı iseniz, seo yaptığınız arama motorunun araçlarından uzak durun.

Ek Olarak:

memory adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam,

Benimde sizin yardımınıza ihtiyacım var, sitem bir ara saldırı sonrası az daha google da banlanıyordu, uzun uğraşlar sonucu google yazışmaları sonucunda durumu topladım. Yaklaşık 1 aydır ban mevzuundan kurtuldu site fakat hiti inanılmaz düştü, şu sıralar eski hitinin 5 de birini ancak alabiliyor ve bu hitin %80 resim aramalarından geliyor. Sürekli özgün yazı giriliyor siteye fakat bir değişiklik olmadı. Sizce siteyi tekrar nasıl hitlendirebilirim, seo konusunda neler yapmalıyım? bir kaç arkadaş tema değişikliğine git dedi, ne alaka bilmiyorum.

Site: Kadınca

tema değişikliği görsel sebeplerle yapılır. İçinde bulunduğunuz durumu direkt olarak kurtarmaz. Mimlenmiş olmanız kötü bir durum. Fakat bu çaresiz bir durum değil. Banlanan ve ban şüphesi olan domainlerin sıfırlanma ve kurtulma yollarını konu altında cevaplamıştım. Eski mesajlara bakabilirseniz orda madde madde neler yapabileceğiniz mevcut. O yolları kullanarak domaini temizlemeniz mümkündür.

wmaraci
wmaraci

gazili18 gazili18 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** T**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Temanızı değiştirmekle başlayabilirsiniz. Link çıkışınız var ve bu size artı değil eksi olarak yansır. Temanız zaten çok fayda getirecek bir tema değil. Dış link vermeye değecek bir yapıda da değil.

Çok fazla kategoriniz var. Bu yüzden domainin kendisine çalışma yapmanız gerekecektir.

Logo altı reklamı kaldırmanız daha faydalı olacaktır.

Aynı eklentiyi iki kere kullanmamaya özen göstermelisiniz. En çok okunan yazılar hem sağ blok hem alt kısımda tekrar ediyor. Şöyle bir örnek verelim akıl karışmaması için. Diyelimki, bir makale girdiniz ve konusu eğitimde sağlık yönergesi açıklandı olsun. Bu makale hem eğitim hemde sağlık kategorinizi ilgilendirdiğinden yayınlarken her iki kategoriyide seçtiniz. Her iki kategori de ana sayfanızda gösterilmekte. Buna göre aynı şeyi anasayfada iki kere göstermiş olduğunuzdan bu problem olur mu?

Olmaz. Burada tekrar etmemesi gereken şey aynı kod yapısı. Örnekte farklı kodla yayınlar. İçerik aynıda olsa kategorilerin anasayfaya yazdırılması farklıdır. Ama aynı eklenti, aynı şeyin tekrarı olur. Anasayfaya iki aynı manşet koymak ne ise şu anki durumda eş değerdir.

taglarınızda duran tekelioğlu kelimesini geçirmeyin. Çünkü zaten buna ihtiyacınız da yok. Her şekilde bu aramada var olacaksınız. Zaten cepte olan bir kelimey tekrar ederek çöp tag kullanmış olursunuz. Sitenin gücüne göre, tag sayısı arttıkça tag lara yüklenen seo gücü azalır. Bu sebeple gereksiz tag kullanmamalısınız.

Aynı şekilde aynı linkin tekrarından kaçının. tag, tag, tag, tag gibi bir yazıya verilen link tek sayılır. Ya hiç virgül kullanmayın, yada rekabette önemli bir sonuç elde etmeyeceğiniz kelimeleri çıkartınız.

Sağ blok yönetim eklentisini kaldırın. Kalkması, kalkmamasından daha yararlı siteniz için.

İç reklamlarınız normal. Ama verimi arttırmak istiyorsanız reklamı yazının ortasında gösterin. İçerikle tam eşleşme sağlayacağı için yazıda verilen bir örnek olduğunu düşündürüpp tıklanma oranını daha verimli hale getirir.

Sağ blok kategoriler kısmının hemen altına küçük reklam kodu yerleştirirseniz o kısımda alt alta konu linkleri şeklinde reklam çıkacaktır. Buna göre yerleşim,
kategoriler
lütfen kategori seçin
linkler

Doğal olarak bazı kullanıcılar bunları site kategorisi sanarak tıklama oranına katkıda bulunacaktır.

İlk etapta genel değişiklik ve düzenlemeler bu şekilde. Siteyi gelişim sürecine sokup baştan aşağıya gözden geçirmek size uzun vadede daha yarar sağlar. Bahsettiklerimi dikkate alıırsanız tekrar sitenin durumunu gözden geçiririz birlikte.

Aynı şekilde aynı linkin tekrarından kaçının. tag, tag, tag, tag gibi bir yazıya verilen link tek sayılır. Ya hiç virgül kullanmayın, yada rekabette önemli bir sonuç elde etmeyeceğiniz kelimeleri çıkartınız.

Yukarıdaki paragrafı anlamadım, tekrar eden şeyler nerede acaba. Diğerleri için bişeyler yapmaya çalıştım. Şu anki durumu nasıl acaba.

Birde önerebileceğiniz bir tema varmı acaba
O zaman da tekrar bir çok ayar ve eklenti gerekecek
ama siz yine tavsitye edeceğiniz tema varsa yapmaya çalışıyım

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

gazili18 adlı üyeden alıntı

Yukarıdaki paragrafı anlamadım, tekrar eden şeyler nerede acaba. Diğerleri için bişeyler yapmaya çalıştım. Şu anki durumu nasıl acaba.

Birde önerebileceğiniz bir tema varmı acaba
O zaman da tekrar bir çok ayar ve eklenti gerekecek
ama siz yine tavsitye edeceğiniz tema varsa yapmaya çalışıyım

footer:
web tasarım, php dersleri, asp.net dersleri, eğitim dersleri, tekelioğlu

tema konusunda biraz bakmam gerekecek alternatiflere

Devrim Devrim idpturkey.net Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Yok
  • Konum ABD
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Sorunuzu anlayamadım kusura bakmayın. Biraz daha açabilir misiniz sorunuzu, geçememeden kasıt ne, ne konuda geçememek?

site adı google'da aranınca, youtube sayfam 1., twitter 2. ve sitem 3. sırada...

stiltasarim stiltasarim Üni Hakkında - Üniversite Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi - Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1370
  • Beğeniler 194 / 204
  • Ticaret 18, (%100)
ilk önce bahsedeceğim siteyi söyliyim: http://tekandroid.com Site açılalı tam 1 ay oldu. Günlük hit en fazla 60 oldu.Sice gidişat nasıl? sitenin index süresi yavaş.Hızlandırmak için neler yapmak gerekli? siteye bakıp değerlendirmenizi rica ediyorum.Teşekkürler.

sahrasoft sahrasoft WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba Hocam
Öncelikle yöneltilen sorulara çok güzel cevaplar vermişsiniz. Bu nedenle Seo bilginize güvenerek bu soruları size yöneltiyorum.
Benim sitem www.sahrasoft.com site işinden çok fazla anlamıyorum o yüzden sitemi bir değerlendirirseniz sevinirim.
Size 3 tane sorum olacak

1-Sayfamın en altında “Programlar İle İlgili Genel Makaleler” adı altında footer linklerim var bu linkler sayesinde bütün site içindeki sayfalarıma bağlantı var zaten. Ama ben bu footer linklerin dışında sayfalarda da site için linkler kullanıyorum. Örneğin sayfada yazdığım yazılarda market programı geçtiğinde http://www.sahrasoft.com/Market-programi sayfasına link veriyorum. Bu yarar mı getirir yoksa gereksiz link verdiğim için zarar mı getirir.? Yarar getirirse yazılarımda her market programı geçtiğinde http://www.sahrasoft.com/Market-programi link çıkışı yapmam doğru mu? Yoksa yanlış üstüne bir daha mı yanlış yapıyorum.

2-Yazılarda resimler de kullanıyorum. Resimlerin üzerine cliklediğimiz de o resmin tam boyutuna link vermemizin yararı olur mu? Yararı olursa linkin aynı pencerede mi açılması doğru olur veya farklı pencerede mi açılması doğru olur?

3- Sitede kendi yaptığımız market stok programını pazarlıyoruz. Stok programımız barkod sistemiyle çalışan her sektöre uyuyor o nedenle arama motorlarından gelecek aramalara göre şekillendirmeye çalıştık. O nedenle en çok aranan kelimelere göre her sektöre göre bir sayfa açtık ama program aynı program. Mesela Market sayfasında “market programı indir” kelimesinin altına http://www.sahrasoft.com/SahraSoft_MarketStok.exe link çıkışını yaptık. Ama Satış programı indir kelimesine de http://www.sahrasoft.com/SahraSoft_MarketStok.exe link çıkışını yaptık kısacası stok programı indir, cari hesap programı indir, Müşteri programı indir vs. vs. hepsinin altında aynı programın linki var bu bana zarar verir mi? Birde ziyaretçilerin gözünden kaçmasın diye aynı sayfada birden fazla anahtar kelimenin altında program linki var bu zararlı mı?

Sorum çok uzun oldu farkındayım. Cevaplamak istediklerinizi cevaplarsanız sevinirim.
Teşekkürler.

AkselDesign AkselDesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Universite Ogrencisi
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

sahrasoft adlı üyeden alıntı

Merhaba Hocam
Öncelikle yöneltilen sorulara çok güzel cevaplar vermişsiniz. Bu nedenle Seo bilginize güvenerek bu soruları size yöneltiyorum.
Benim sitem www.sahrasoft.com site işinden çok fazla anlamıyorum o yüzden sitemi bir değerlendirirseniz sevinirim.
Size 3 tane sorum olacak

Merhaba,
Sadece Ana Sayfanizda 77 adet link var. Calismalariniza bu sayiyi 50'nin altina dusurerek baslamanizi tavsiye ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al