freelance iş ilanları

Domain seçimi nasıl olmalı?

16 Mesajlar 2.809 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

muhammeteminucuncu muhammeteminucuncu hemradyohemtelevizyon.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci, Webmaster, Futbolcu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 15 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

JackkerL adlı üyeden alıntı

Özgün domain insanların aklında yer eder,arama motorundan değil direk url kısmına yazarak sitene girerler.İnsanlar siteni arkadaşlarından öğrenir arama motorundan değil.

Proje için reklam bütçesi ve güzel bir projeyse özgün domain alın derim.

A.M.K. gazetesi ile Sabah,akşam,posta ve vatan gazeteleri gibi birşey bu..

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi özgün bir domain alıp, onu insanlara ulaştırmak bütçe ve gayret isteyen bir iş, öğrenci olmam ve gelirlerimin sınırlı olmasını beni ürküyor açıkçası.

Domain seçiminde demek istediğinizi çok iyi anladım, fizy - *****müzik modeli gibi.

Reklam gibi olmasın ama bundan 8 ay önce oyun sitesi açmayı düşündüğümde aynı çelişkiyi yaşamış ve özgün olmayı seçmiş, www.hololop.com alan adıyla yayına girmiştim. Memnun muyum derseniz açıkçası bilemiyorum, kulağa hoş ama arama motorlarına ters düşüyor.

Teşekkürler...

Ek Olarak:

CesuryureK adlı üyeden alıntı

gen.tr'den çok verim aldım. Aynı mantıkla net ve org domainlere de yüklenmeme rağmen gen.tr kadar verim almadım. Ayrıca adı geçen uzantılara dair sitelerdeki makalelerin hepsini ben yazıp aynı çalışma planı ile hareket etmiştim. Bu yüzden hala gen.tr'den yanayım ve kullanmaktayım.

Ayrıca uzantı ile ilgili bir anket yapılmıştı wmaraci'da bu konuya göz atıp fikir sahibi olabilirsiniz: http://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/uzantilardan-hangisi-iyi-ankettir-katilmalisiniz-88536.html

Teşekkür edeim bilgilendirmeniz için ayrıca başarılarınızın devamını dilerim. Söyledikleriniz kulağıma küpe oldu.

www.puupon.com
www.hololop.com
wmaraci
reklam

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

muhammeteminucuncu adlı üyeden alıntı

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi özgün bir domain alıp, onu insanlara ulaştırmak bütçe ve gayret isteyen bir iş, öğrenci olmam ve gelirlerimin sınırlı olmasını beni ürküyor açıkçası.

Domain seçiminde demek istediğinizi çok iyi anladım, fizy - *****müzik modeli gibi.

Reklam gibi olmasın ama bundan 8 ay önce oyun sitesi açmayı düşündüğümde aynı çelişkiyi yaşamış ve özgün olmayı seçmiş, www.hololop.com alan adıyla yayına girmiştim. Memnun muyum derseniz açıkçası bilemiyorum, kulağa hoş ama arama motorlarına ters düşüyor.

Teşekkürler...

şöyle birşey var; oyun sitelerinin kitlesi belli.İnterneti pek de iyi bilmeyen google'a "araba oyunu" yazıp ilk sitelere giren bir kitle.Tabi bu sıralar biraz farklı bu kitle.Bu yüzden oyun sitelerinde arama motorlarına öncelik vermek daha iyi olur.Ama bir üniversite gençliğine hitap eden site (reklam olmasın) 59. saniye sanırım böyle bir video sitesi ki ekşi sözlük ile baya ön plana çıkmış durumda.Gençler otururken "abi şuna bak ya koptum" gibi cümlelerle bir arkadaş grubunda göstersen en az 1 kişi siteyi aklına yazar.Hele güzel bir video ve hoşuna gittiyse gülmek için her gün ziyaret eder kendi güldüğü videoları paylaşır.Kitleye göre hareket etmek gerekir..

Senden başka kimse okumaz yazıyı :P

Ek olarak : Minik Askerler oyunuda güzelmiş :)
muhammeteminucuncu

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 15 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

şöyle birşey var; oyun sitelerinin kitlesi belli.İnterneti pek de iyi bilmeyen google'a "araba oyunu" yazıp ilk sitelere giren bir kitle.Tabi bu sıralar biraz farklı bu kitle.Bu yüzden oyun sitelerinde arama motorlarına öncelik vermek daha iyi olur.Ama bir üniversite gençliğine hitap eden site (reklam olmasın) 59. saniye sanırım böyle bir video sitesi ki ekşi sözlük ile baya ön plana çıkmış durumda.Gençler otururken "abi şuna bak ya koptum" gibi cümlelerle bir arkadaş grubunda göstersen en az 1 kişi siteyi aklına yazar.Hele güzel bir video ve hoşuna gittiyse gülmek için her gün ziyaret eder kendi güldüğü videoları paylaşır.Kitleye göre hareket etmek gerekir..

Senden başka kimse okumaz yazıyı :P

Ek olarak : Minik Askerler oyunuda güzelmiş :)

Teşekkürler, hit için demiyorum ama "krallık savunma" diye bir oyun var, strateji tavsiye ederim :)

Anlatmak istediğinizi çok güzel özetlediniz ve söz konusu video sitesini ben de takipteyim kısa süre çok yol katetti. Şimdilik popüleritesinin artma ihtimali yüksek siteleri yapmaya ve yönetmeye teknik bilgi, donanım açısından yeterli olduğumu düşünmüyorum ama fikirlerim şablonların dışına çıkmış özgü bir tasarımlı canlı radyo sitesi ve anasayfa, başlangıç sitesi.

www.puupon.com
www.hololop.com

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)

muhammeteminucuncu adlı üyeden alıntı

Teşekkürler, hit için demiyorum ama "krallık savunma" diye bir oyun var, strateji tavsiye ederim :)

Anlatmak istediğinizi çok güzel özetlediniz ve söz konusu video sitesini ben de takipteyim kısa süre çok yol katetti. Şimdilik popüleritesinin artma ihtimali yüksek siteleri yapmaya ve yönetmeye teknik bilgi, donanım açısından yeterli olduğumu düşünmüyorum ama fikirlerim şablonların dışına çıkmış özgü bir tasarımlı canlı radyo sitesi ve anasayfa, başlangıç sitesi.

Bende'de aynı durum söz konusu fazla bir bilgim yok yani yeteri derecede değil kategorisine giriyorum ben :) ama fikir olarak benimde bir radyo sitesi kurma fikrim var.Farklı bir radyo yani..

Oyun da adamı felan geliştiriyorsun ekip toplayıp savaşmak felan on numara,yükseltmeli oyunları severim krallık savunma'ya bakıyorum bırazdan yarım saat sitedeyim :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 15 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Bende'de aynı durum söz konusu fazla bir bilgim yok yani yeteri derecede değil kategorisine giriyorum ben :) ama fikir olarak benimde bir radyo sitesi kurma fikrim var.Farklı bir radyo yani..

Oyun da adamı felan geliştiriyorsun ekip toplayıp savaşmak felan on numara,yükseltmeli oyunları severim krallık savunma'ya bakıyorum bırazdan yarım saat sitedeyim :)

Kolay gelsin sağolun tekrardan :) Umarım fikirlerinizde başarılı olursunuz, iyi geceler :)

www.puupon.com
www.hololop.com

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
İçerik ve emek önemlidir birçok kişi kişisel web sitesi açıyor içerik kaliteli pr1 de bazı kişilerde arama motoru na uygun domain alıyor başarılı olamıyor
muhammeteminucuncu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al