lostyazilim

Pek tanınmayan bir oyuncu için fan sitesi oluşturmak?

14 Mesajlar 2.096 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Yeni yeni dizilerde kendini göstermeye başlamış, henüz bir web, facebook veya twitter (resmi yada kişisel) hesabı bulunmayan birini düşünün. Hakkında internette 1-2 fotoğraftan başka bir şey bulunmuyor. Ve sizde bunu fırsata dönüştürmek istiyorsunuz. Bu kişi ilerde bir yerlere gelecek ve emeğinizin karşılığını alacaksınız. Tanışma fırsatı, organizasyonlara ücretsiz katılma gibi. Açacağınız internet sitesinden de gelir sağlayabileceksiniz.

Ancak bu kişiye ulaşmanız mümkün değil. Biyografisini yazmak, fotoğraflarını çekmek, o kişi hakkında hiç bilinmeyen şeyleri kaydedip yayınlamak istiyorsunuz. Hem eğlenceli, hem de iyi bir gelir kaynağı olacak.

Nasıl Beren Saat tofita reklamında oynarken şimdi böylesine ün sahibi olduysa aynı şey burada da geçerli.

Şimdi sizlere sormak istediğim nasıl bir yol izlemeliyim sizce? Nereden başlamalıyım? Para sorunum yok ve sağlam bir fun sitesi kurmak istiyorum. Ama dediğim gibi bu ünlüye (daha doğrusu ünlü olacak kişiye) ulaşma şansım yok.

Ortada keşfedilmeyi bekleyen yeni birisi var, öyle düşünün. Evet siz bu kişi hakkında her şeyi öğrenmek için ne yaparsınız?

wmaraci
reklam

WAY4PLAY WAY4PLAY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 30 / 39
  • Ticaret 2, (%100)
adina domain al sakla kesin eminsen adsoyad.com tarzı
Facebook/adsoyadfan tarzı bunlar boşsa tabi Youtube Twitter bunlar tabi ismi az bulunan bir kişi ise geçerli
edit: Bunlar aklıma geldi şimdilik.
contentwriter MooNDaY

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

AXonYeR adlı üyeden alıntı

adina domain al sakla kesin eminsen adsoyad.com tarzı
Facebook/adsoyadfan tarzı bunlar boşsa tabi

O konuyu hallettim. com/net/org/biz domainleri bende.

Sosyal hesaplara pek el atmadım zaten acelesi de yok. Ben şimdilik web sitesine odaklanacağım

Aslında bilmek istediğim bundan sonrası :)

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
hali hazırda ünlü birinin fan sitesini kurup sağlam bir SEO çalışmasıyla yükselmek hatta zirveyi hedeflemek varken, henüz ünlü olmamış birinin domainlerini alıp ünlü olmasını beklemek bana biraz saçma ve gereksiz geldi. dediğiniz kişi ünlü olduktan sonra .co domaini bile tutulmayacağının kimse garantisini veremez. aynı şey sosyal medyada da geçerli. eğer sağlam ve ilgilenen bir ekibi olan site çıkarsa her domain ve isimle sizi yine geçecektir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

Merkur adlı üyeden alıntı

hali hazırda ünlü birinin fan sitesini kurup sağlam bir SEO çalışmasıyla yükselmek hatta zirveyi hedeflemek varken, henüz ünlü olmamış birinin domainlerini alıp ünlü olmasını beklemek bana biraz saçma ve gereksiz geldi. dediğiniz kişi ünlü olduktan sonra .co domaini bile tutulmayacağının kimse garantisini veremez. aynı şey sosyal medyada da geçerli. eğer sağlam ve ilgilenen bir ekibi olan site çıkarsa her domain ve isimle sizi yine geçecektir.

Bunu direk gelir kapısı olarak algılamayın. Ben bu kişiyi yalnızca merak ediyorum. Para, bu işte sadece hediye.

Diğer ünlülerin sizin de dediğiniz gibi hali hazırda fan siteleri, sosyal medya hesapları var. Ben bu kişiyi ilk keşfeden olmak istiyorum.

http://www.hilalergenekon.com/ gibi. Bu site Hilal Ergenekon için bir hayranının oluşturduğu site. Hilal Ergenekon yayınlarından birinde bu kişiye teşekkür etmişti. Hatta birebir görüştüklerini de duymuştum.

Sadece bu, tutsun veya tutmasın.

JRMedya JRMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 0 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
mesela ekin koç ve demet özdemir :):)

qrphcr qrphcr Sms Onayı Gerekli Kabul Edilmedi
  • Üyelik 24.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Grafiker
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 8, (%100)
Bende aynı durumu model grubu için düşünmüştüm.facebook sayfası falan açtım birkaç ay sonra ilgi olmadığı için sıkılıp bırakmıştım.Bırakmasaydım şimdi facebooktaki yüzbinlik fan sayfalarından birinin sahibiydim.Tabi ben domain işine falan el atmamıştım ama keşke yapsaymışım diyorum şimdi.

Hayallerinizin arkasında durun büyük olasılıkla sonunda mutlu eder sizi maddi yada manevi olarak.
kolay gelsin

dedemir85 dedemir85 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 100 / 81
  • Ticaret 12, (%83)
Hocam uğraşma siteyle falan çık karşısına direk söyle :D

MooNDaY MooNDaY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Henüz çok ünlü değilse bir şekilde ulaşmayı dene. Çalıştığı ajanstan bir şekilde numaralarını al. İyi bir sunumdan sonra kendisinden resim ve öz geçmiş gibi bilgilere ulaşabilirsin.

WAY4PLAY WAY4PLAY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 30 / 39
  • Ticaret 2, (%100)

Hit Adam adlı üyeden alıntı

Bunu direk gelir kapısı olarak algılamayın. Ben bu kişiyi yalnızca merak ediyorum. Para, bu işte sadece hediye.

Diğer ünlülerin sizin de dediğiniz gibi hali hazırda fan siteleri, sosyal medya hesapları var. Ben bu kişiyi ilk keşfeden olmak istiyorum.

http://www.hilalergenekon.com/ gibi. Bu site Hilal Ergenekon için bir hayranının oluşturduğu site. Hilal Ergenekon yayınlarından birinde bu kişiye teşekkür etmişti. Hatta birebir görüştüklerini de duymuştum.

Sadece bu, tutsun veya tutmasın.

Ne oldu kardeş sonuç köşeyi döndün mü :)

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al