Birleşmiş Milletler, Filistin halkı öldürüldüğünde neredeydi? 2 varil petrol için Libya'yı dümdüz etmeye uçaklarını yolluyor da Filistin'e bir yardım gemisi bile yollayamıyor. Tabi ki de herşey çıkar meselesi. Lanet olası bir çıkar... O yüzden o kadar insan katlediliyor. Kaddafi bugün açıklamarında dedi ki; "Bizim Libya'mız bir Afganistan gibi olmaycak, o hale getiremeyeceksiniz." Lan daha nolsun Fransızlar sizi yıllarca sömürdü iliğinizi kuruttu. Bütün petrol şirketleriniz neredeyse Fransa'nın elinde. Ama bundan sonra topraklarınızda sadece Fransızlar değil; artık ABD, İngiltere şirketleri de cirit atacak. Keşke bir Afganistan olsaydınız..

Peki ya Filistin? Daha Kaddafi zülme başlayalı bir kaç gün geçer geçmez BM Konseyi karar alıp Libya'ya asker çıkartması yaptı. Filistinde 1917'den başlayan bir hareket söz konusu. Hadi onu geçtim 10 Nisan 1948'de olan milis güçlerin köy baskınlarını da görmediniz. Siz herşeyden öte; Avrupa'nın orta yerinde olan Boşnak katliamını görmediniz! 93-95 Oslo anlaşmarını da unuttunuz. İsrail şuanlık bir Filistin, bir Suriye, bir Mısır sorunu gibi durabilir ama sizinde sorununuz.

-Bu senin sorununmuş gibi niye anlatıyorsun ki bizene!

-Senin de sorunun olacak ... {bkz.:}

@mua
(kişisel sitem bakımda olduğu için burada yayınlıyorum.)