wmaraci reklam

Google'da İndexlerim Gün Geçtikçe Düşüyor

17 Mesajlar 2.512 Okunma
wmaraci reklam

BayramIsleyen BayramIsleyen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 23 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba. Siteme her gün 1 - 5 arası , tamamen özgün konu girmeme rağmen ve arama motorundan siteme kullanıcı gelmesine rağmen ; son 1 haftadır index sayım düşüyor. 445di , en son baktığımda 399 olmuş.

All in Seo Pack eklentisini kurduktan sonra böyle düşmeye başladı. Ya da ben öyle tahmin ediyorum.

Site neredeyse 1 aylık. Ne yapmam gerekir ? Bu olay neye alamettir ?

wmaraci
reklam

sandokan sandokan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Google webmaster tools dan sitenin www' li ve www' siz haline dikkat et. google senin baktığına değil diğerine göre siteyi indeksliyor olabilir. www tercihini bilerek yada bilmeyerek değiştirdiysen diğernin indeksleri yavas yavas azalırken tercih ettiğinin indeksleri artıyor olabilir.

OrcunCiritoglu OrcunCiritoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
sandokan arkadaşın dediği doğru birde site nerdeyse 1 aylık olmasının burda büyük rol oynar öyle düşmesi bişi ifade etmez bir sabah bir bakmışsın bütün hepsi indexlenmiş sen ümidini kaybetme devam et. Siteni Ö.m olarak alabilirmiyim.

BlackFeel BlackFeel Şimdi | Bloglama Zamanı ! Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnternet Haberciliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merak etme arkadaşım yalnız değilsin ben de yavaş yavaş gidiyorum. Gene güncelleme mevzusu sanırım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 23 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

sandokan adlı üyeden alıntı

Google webmaster tools dan sitenin www' li ve www' siz haline dikkat et. google senin baktığına değil diğerine göre siteyi indeksliyor olabilir. www tercihini bilerek yada bilmeyerek değiştirdiysen diğernin indeksleri yavas yavas azalırken tercih ettiğinin indeksleri artıyor olabilir.

Hocam Google Webmaster Tools'da site www.siteadi.com diye kayıtlı. İndex sayını site:siteadi.com diye sorguladığımda 399 index , site:www.siteadi.com diye sorğuladığımda 385 index gösteriyor.

OrcunCiritoglu adlı üyeden alıntı

sandokan arkadaşın dediği doğru birde site nerdeyse 1 aylık olmasının burda büyük rol oynar öyle düşmesi bişi ifade etmez bir sabah bir bakmışsın bütün hepsi indexlenmiş sen ümidini kaybetme devam et. Siteni Ö.m olarak alabilirmiyim.

Özel mesaj gönderdim hocam. Site 1 aylık ama domain 7 aylık hocam.

BlackFeel adlı üyeden alıntı

Merak etme arkadaşım yalnız değilsin ben de yavaş yavaş gidiyorum. Gene güncelleme mevzusu sanırım.

Sizin siteniz kaç aylık bir site peki ?

BlackFeel BlackFeel Şimdi | Bloglama Zamanı ! Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnternet Haberciliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Benim 25 gün oldu :) Ama ilk günler 3000 kadar index alan site şimdi 1.600'lerde...

mertus mertus Graphic Designer Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 87 / 41
  • Ticaret 56, (%100)
Siteharitanı güncelleştir, http://www.google.com/webmasters/tools/ping?sitemap=http://www.siteadı.com/sitemap.xml

site adına kendi adresini yaz google ping gönder, all in seo fotoğraf ve yazı olarak bölüyordu sanırım, dediklerimi yap tekrar index artıcaktır.

Birde daha önce yayınlanmış
sonradan kaldırılmış yazılar var ise all in seo google'da boş linkleride kaldırmış olabilir.

• Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 23 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

mertus adlı üyeden alıntı

Siteharitanı güncelleştir, http://www.google.com/webmasters/tools/ping?sitemap=http://www.siteadı.com/sitemap.xml

site adına kendi adresini yaz google ping gönder, all in seo fotoğraf ve yazı olarak bölüyordu sanırım, dediklerimi yap tekrar index artıcaktır.

Birde daha önce yayınlanmış
sonradan kaldırılmış yazılar var ise all in seo google'da boş linkleride kaldırmış olabilir.

Önceden yayımlanıp , sonradan silinen hiçbir yazı yok hocam. Sitemap'i güncelleştirdim. Yalnız ping gönderme olayını anlamadım ?

mertus mertus Graphic Designer Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 87 / 41
  • Ticaret 56, (%100)

BayramIsleyen adlı üyeden alıntı

Önceden yayımlanıp , sonradan silinen hiçbir yazı yok hocam. Sitemap'i güncelleştirdim. Yalnız ping gönderme olayını anlamadım ?

Nasıl anlamadınız hocam ? Güncel site haritasını tekrar kontrol ettirmek için google botlarını çağırmak amaciyla ping atmalısınız.

• Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 23 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

mertus adlı üyeden alıntı

Nasıl anlamadınız hocam ? Güncel site haritasını tekrar kontrol ettirmek için google botlarını çağırmak amaciyla ping atmalısınız.

Hocam site haritası olayını anladım. " Kendi adresini google'a yaz ping gönder " yazmışsınız. Bunu anlamadım. Yani " www.siteadi.com " şeklinde arama mı yapayım ?
mertus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al