lostyazilim

Bir Yazı için Önerilen Etiket Sayısı Kaç Olmalı?

14 Mesajlar 3.915 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
otomatik etiket ekleme kullanımı mı? Bir dost tavsiyesi isterseniz kullanmayın. Geçen hafta tek tek 7200 etiket kontrol etmem gerekti, ve bunların ortalama 1000 tanesini sildim, otomatik etiket yüzünden. Nedeni bende kalsın, ama malesef problem yaratıyor; ayrıca o otomatik etiket uygulamasını da bu işe yeni başladığım zamanlarda kullanıyordum, sadece 1 ya da 2 ay, sonrasında yanlış olduğunu anlayıp silmiştim. Acısı 2 sene sonra çıktı...
Etiket sayısına gelince, 3,4, konusuna göre maksimum 6 bence...
bitirimci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yakuphoca yakuphoca WP Sever Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 2 / 51
  • Ticaret 2, (%100)
add_action(‘publish_post’, ‘inddir_basligi_etiketlere_donustur’, 10, 2);
Kodu sizin kopyaladığınızdan almıştım, sanırım kopyaladığınız yerlerde kod dönüşmüş. Yukarıdakinin yerine aşağıdakini yerleştirin.
add_action('publish_post', 'inddir_basligi_etiketlere_donustur', 10, 2);
bitirimci

kişi bu mesajı beğendi.

Bilişim Teknolojileri Hayatım
http://www.yakuphoca.com

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)

yakuphoca adlı üyeden alıntı

add_action(‘publish_post’, ‘inddir_basligi_etiketlere_donustur’, 10, 2);
Kodu sizin kopyaladığınızdan almıştım, sanırım kopyaladığınız yerlerde kod dönüşmüş. Yukarıdakinin yerine aşağıdakini yerleştirin.
add_action('publish_post', 'inddir_basligi_etiketlere_donustur', 10, 2);

Teşekkürler hocam

ersingo ersingo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 53 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Eski bir konu ama bir şey sormak istiyorum.

Teknik Servis ile ilgili bir site yapıyorum yeni. Daha önce yaptığım sitede uyguladığım yöntem bayağı işimi gördü. Ama database büyük boyutlara ulaştı.

Örnek vermek gerekirse xxx marka için 15 ilçede tüm ürün grupları için ayrı makale yazdım. 5 ürün grubu var ise x 15 işte. Etiket sayısını kiminde düşük kiminde çok tuttum. Burada bahsedildiği gibi bir maktıkla yapmadım yani. Rastgele yaptığım bir işti.

Ancak google aramalarında hep taglarıma düşüyor sonuçlar. yani 3 tanede olsa 20 tanede olsa etiket sayısı taglardan buluyor sorguyu. "xxx erenköy fırın servisi" başlık mesela. arama sonuçlarında çıkan sonuç tagdan oluyor. "erenköy-fırın-servis" "xxx-fırın-servis" vb.

Şu anda yeni bir iş daya yapıyorum. Bu sefer Her ürün gurubu için tek makale yazıp etiket sayısını fazlalaştırmak istiyorum.

xxx marka fırın başlığının altına 15-20 ilçe için tag ekleyeceğim. Henüz matematiksel bir hesap yapmadım ancak bir başlıkta 50 veya 60 arası tag olacak.

Sizce bu çok fazla mı abartı olur. Veya siteye negatif bir etkisi olur mu ? seo anlamında soruyorum. site bir blog olmayacağı için diğer başlıklar ile arasında tek bağ markası olacak.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al