wmaraci reklam

Sosyal Medyayı aktif olarak kullanıyor musunuz?

55 Mesajlar 7.584 Okunma
wmaraci reklam

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Sosyal medya yemeğin sunuş şeklidir. Hazırlanan ürünü insanlara sunup geri bildirimin en hızlı alınabileceği bir iletişim modelidir. Hal hatır sorup vakit geçirilebileceği gibi e-kahvehane kültürünü de oluşturup insanları 7/24 bilgisayara bağımlı yapan, ciddi bir bağımlılık sebebidir. Haklı söylemlerle insanları bir araya toplayıp, yanlışların üzerine gitmek adına ses oluşturabilmek adına bedava ve etkili bir yöntemdir.

Sivil muhabirlik ve mini blog alanlarıdır aynı zamanda. Bir şeyi kendi gözünüzle olağan objektifliğiyle yayınlama ve söyleme hakkınız da vardır. Sizi izlemek isteyenlere, beğenen kişilere özgürce hitap edebilirsiniz. Aynı şekilde bilgi kirliliğinin de önüne geçilmesi için zorlukları bulunan bir alandır. Bu tür alanlar seçici olmayı gerektirir. İnsanın kendi iradesi sınırında olanı tüketmesi ve doğruyu / yanlışı ciddi şekilde ayırt ederek vakit geçirmesi gereken mecralardır. Kendi gazete köşelerinizdir, takipçileriniz sizin bakış açınıza yol verebilecekse değmeyin keyfinize. :)

Kısacası sosyal medya candır can. :)

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
reklam

onderveli onderveli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
malesef kullanamıyorum kimse tınlamıyoki paylaştıklarmı bende sadece programlama var okadar, sosyal medyada aktif olamadım hiçbirzaman :)

Yazılımcı Aklı

tayfunkirca tayfunkirca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 28 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Her gün yeni bağlantılar kitapascom.blogspot.com adresimizde özgün olarak mevcut, Facebook twitter pinterest, tumblr ve diğerlerini aktif olarak kullanmaktayız.

wolveron wolveron ozgurlukicin.com Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 21, (%95)
Sosyal medyanın seo açısından sitelerimize inanılmaz katkısını sürekli izledik. Bundan dolayı facebook,twitter, linkedin ve pinteresti aktif olarak kullanıyoruz.

Birçok sosyal medya üye ve beğeni arttırma siteleri bulunmakta. Benim burada yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem, sitenizdeki bir konuyu hesabınızda paylaştıktan sonra bahsettiğim tarzdaki sitelere üye veya beğeni değilde, konu paylaşım modunu kullanarak çalışmalarıdır. Bu sayede 50 kişi sizin konunuzu paylaşır ise buda paylaşım yapan 50 kişinin binlerce arkadaşlarına gidecektir. Bu sayede zincir büyüyecek ve kısa sürede etkiyi hissedeceksiniz. Başarılar.

wmaraci
wmaraci

edolin edolin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek BT Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Bende 1,5 aydır ilgilenmeye başladığım bir sitem için Facebook Sayfa Çalışması yapıyorum. Siteme gelen hitlerin %20 si Facebook'tan geliyor. Sosyal Medya kesinlikle etkin kullanılmalı.

Benim ayrıca merak ettiğim bir konu var. Peki biz Sosyal Medyayı doğru kullanıyor muyuz? Tavsiyeleriniz neler? Yani bir yol haritası var mı?

guven5 guven5 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek bilgisayar teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
artık sosyal ağları herkes kullanıyor, rekabeti yüksek anahtar kelimelerde çok daha fazlasını yapmanız gerekiyor

blonde-lovers.com kaliteli makalelerinizi ucretsiz yayinlayin.

teknoabi teknoabi Lawyer Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)
Şahsen kullanmıyorum zira olayın tam tersi şekilde geliştiğini düşünmekteyim...Şöyle ki .. bir siteniz olur ve belirli bir hit alırsınız işte bu vakitte sosyal medya ile kordineli olarak sitenizi kullanırsınız..

Lawyer

Nevzat52 Nevzat52 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Evet bende kullanıyorum sık sık bağlantı paylaşmamak önemli.

www.aleminsitesi.com

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)

onderveli adlı üyeden alıntı

malesef kullanamıyorum kimse tınlamıyoki paylaştıklarmı bende sadece programlama var okadar, sosyal medyada aktif olamadım hiçbirzaman :)

Çünkü yanlış bir şekilde yapıyorsun :) Programlamadan anlamayan arkadaşların twitter vasıtası ile sitene gireceğini sanıyorsan yanılıyorsun , belki merak edip bir iki kişi bakarsa onlarda uzun süre kalmayacaktır . Tavsiyem yeni bir twitter hesabı açıp (sitenle ilişkili bir kullanıcı adı ile ) o hesapta sadece programalama ile bilgili,ilgili arkadaşlarını , grupları , organizasyonları vb şeyleri takip edip paylaşımlarını direkt gönderi değilde hashtag li şekilde atarsan etkili olacağını göreceksin.Günde farklı ülkelerden dahi 1-2 retweet alsan bu bile yeter. Çünkü SEO 'nun amacı herkesi siteye çekmek olmamalı sitende mevcut konularınla alakadar kişileri başka sitelere değilde senin sitene çekmek olmalıdır.

Ben de sosyal medyayı kullanıyorum özellikle sırayla G+ - Twitter - Facebook . G+ 'ın etkisi çok büyük doğrudan nasıl bir ilişkisi var tam emin değilim bu konuda birşeyler söylesem hata olabilir ama dolaylı yollardan etkisini olduğunu bildiğim konular var.

brave15 brave15 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 10 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Sosyal medyayı iyi kullanırsanız her zaman yararınıza olacaktır..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al