freelance iş ilanları

Mühendislik Okumak ?

9 Mesajlar 1.510 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Omer Omer ÖFB Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik Ekipmanları
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 44 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba Arkadaşlar;

Son 1 Yıldır Düşündüğüm Mühendislik Okuma Konusunda Fikir Alışverişi Yapmak İstiyorum.

2 Yıllık Elektrik ve Enerji Teknolojileri Programı Mezunuyum.

DGS ile Elektrik Mühendisliğe geçiş yapmak istiyorum ama kafam çok karışık. Çevremde çoğu kişi yıllarına yazık olur diyor. 1200 - 2000 TL Maaş Veriyorlar fln diyor.

Fakat özel sektörde çalışırken kendisine ait mühendislik bürosu olan bir kişi 35.000 TL çok rahat kazandığını söylemişti. Zaten Belli Ediyordu Çok Kazandığını Giydiklerinden, Kullandığı arabalardan vs.

Sizce Ne Yapmalıyım Arkadaşlar :D

MaxTeknoloji.Net - Bozkurt.Net.TR
wmaraci
reklam

batufan batufan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 20 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Bence okuma bende seneye gireceğim sınavada düşünüyordum bi ara ama vazgeç bir fabrika işe alımlarda ilk olarak 500 makine 40 mekatronik 1 elektrik mühendisi alır oran olarak belirtiyorum.Parayı geçtim baştan iş bulma bölümü zor...

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle okumandan yanayım şimdi uzun uzun tartışır konuşuruz ama çok yorgunum telefon da şarjı % 24 oldu şarja takıp uyuyacağım ama bu konuda sana yol gösteren olmak isterim yarın tekrar mesaj atarım herkese hayırlı geceler. .

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
hayatımız boyunca elektrik mühendisliği var olacaktır öncelikle bunu unutma.Mesleki bilgin bir mühendis kadar olabilir ama diploma her şeydir, muhakkak diplomaya sahip ol.Elektrik mühendisliği mühendis imzasının gerekli olduğu kendine has odasının olduğu bir bölümdür.Yani sadece imza atarak para kazanabileceğin iştir.Devlet ve özel sektörler daima elektrik mühendisine ihtiyaç duyar.Özellikle son özelleştirmelerden sonra bir şekilde ekmek yiyebilirsin.Zor ve önemli bir meslektir.Doktorluk gibi alanı geniş meslektir.Hangi alanı seçeceksen ona göre karar verip yol haritanı çizmelisin

wmaraci
wmaraci

Omer Omer ÖFB Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 44 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
Okumayı Düşünüyorum Bakalım Hakkımız da Hayırlısı.

mkardogan mkardogan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek makine mühendisi
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 27 / 41
  • Ticaret 12, (%100)
1200 diyen arkadaş biraz sallamış işe başlarken bile 1500 üzeri başlanır buda 2 asgari ücretli maaşı ve amelelikte yapmazsın . kesinlikle oku. ben makine mühendisiyim herhangi bir sorun varsa pm atabilirsin

Omer Omer ÖFB Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 44 / 193
  • Ticaret 3, (%100)

mkardogan adlı üyeden alıntı

1200 diyen arkadaş biraz sallamış işe başlarken bile 1500 üzeri başlanır buda 2 asgari ücretli maaşı ve amelelikte yapmazsın . kesinlikle oku. ben makine mühendisiyim herhangi bir sorun varsa pm atabilirsin

Var Hocam Türkiye'de Para Kazanmak Zor İş. Arkadaşım Elektrik Müh. Özel Sektörde 1200 TL Para Alıyor Yaklaşık 1,5 Yıldır Aynı İş Yerinde. KPSS ye Bakıyor Nereye Olta Atarsa Artık

mkardogan mkardogan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek makine mühendisi
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 27 / 41
  • Ticaret 12, (%100)

Ömer adlı üyeden alıntı

Var Hocam Türkiye'de Para Kazanmak Zor İş. Arkadaşım Elektrik Müh. Özel Sektörde 1200 TL Para Alıyor Yaklaşık 1,5 Yıldır Aynı İş Yerinde. KPSS ye Bakıyor Nereye Olta Atarsa Artık

Olaya bakman gereken başka bir boyut daha var . Aynı puanla kazanıp , aynı sıralarda okuyup , aynı ortalamalar ile çok iyi para kazanan yada iş bile bulamayan arkadaşlarım var. iş tamamen sende biter . o arkadaşın daha 10 sene 1200 liraya çalısır vasıfsız mühendis olursa yapacak bişey yok. sadece okumakla iş bitmiyor yani onu da gözardı etme tabi. 2700 lira maaşla işe başlayan arkadaşlarım var.

elektrik elektrik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Elektrik Müh.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 5 / 14
  • Ticaret 6, (%100)
Değerli kardeşim ben Elektrik - Elektronik Mühendisiyim,

Elektrik, Elektronik, Makina, Bilgisayar Mühendisleri için söylüyorum; 3000 TL den aşağı kazanan süper ötesi g. zekalıdır.

Eğer torpilin yoksa, mezun olduktan sonra bir iş yerine girersin. Gerekirse 1500 TL maaşla 2 - 3 sene çalışırsın. Uzman olursun, sonra daha iyi yerde işe başlarsın. 4000 - 5000 maaş alırsın.
Ya da maddi durumun yerindeyse, kendi işini kurarsın. Büyük oyunlar oynarsın.

Sen dedikoduya aldanma. Dünyada en çok kazandıran meslekler, konusunda uzman yukarda yazdığım mühendislerdir.

Ne atom müh., ne doktor, ne avukat ne de başka bir varlık.

Sen bir konuda uzman ol. Gerisi kolay.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al