wmaraci reklam
lidertakipci

Adsenseden Uyarı Mesajı Aldım Bakarmısınız.

10 Mesajlar 1.299 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

csariaslan csariaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
Bugün adsenseden bir uyarı mesajı aldım, mesajda söylediği yerdeki reklamı kaldırdım sitede başka bir yerde sorun çıkar mı? adsenseden anlayan arkadaşlar bi bakarlarsa.

Site imzamda bulunmaktadır. Reklam yerleşimlerini değiştirdim.

Sayın Kullanıcımız,
Bu bir uyarı e-postasıdır. AdSense hesabınızı AdSense program politikalarımızla uyumlu·hale·getirmeniz·gerekmektedir. Aşağıda, yapmanız gereken işlemlerle birlikte, ek bilgiler sunduk.

Bu durumdan etkilenen web sitesi:********************

İhlalin meydana geldiği örnek sayfa:*********************************

Gerekli işlem: Lütfen 72 saat içinde sitenizde değişiklik yapın.

Mevcut hesap durumu: Etkin

İhlalle ilgili açıklama

DÜZEN YANLIŞLIKLA TIKLAMA YAPILMASINA YOL AÇIYOR: Yayıncıların, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik etmesine hiçbir şekilde izin verilmemektedir. Buna, reklamların flash oyunlarının veya gezinme çubuklarının yakınına yerleştirilmesi veya reklamların ve site bağlantılarının birbirine aşırı yakın bir şekilde yerleştirilmesi gibi, yanlışlıkla tıklama yapılmasına yol açacak her türlü uygulama da dahildir.

Çözüm
Sayfa içeriğiyle ilgili bir bildirim aldıysanız, lütfen içeriği sitenizden veya reklamları, ihlalde bulunan sayfalardan kaldırın. Reklamların sitenizde uygulanma şekliyle ilgili bir bildirim aldıysanız, lütfen uygulamanızda gerekli değişiklikleri yapın. Siteyi 72 saat sonra otomatik olarak tekrar inceleyeceğiz. Değişiklikleri yaparsanız bizimle iletişim kurmanız gerekmez. Değişiklikler istenen zaman diliminde yapılmazsa, yukarıda belirtilen ve bu durumdan etkilenen web sitesine reklam sunumunun devre dışı bırakılacağını lütfen unutmayın.

Ayrıca, yukarıda belirtilen URL'nin yalnızca bir örnek olduğunu ve bu web sitesinin başka sayfalarında veya sahip olduğunuz diğer sitelerde aynı ihlallerin söz konusu olabileceğini bilmenizi isteriz. İleride bizden uyarı alma olasılığını azaltmak için, tüm sitelerinizi inceleyerek uyumlu olup olmadıklarını kontrol etmenizi öneririz. Politika uyarı bildirimlerimizle ilgili daha fazla bilgi için Yardım Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz: https://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=tr&answer=1378153&ctx=topic.

İşbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Google AdSense Ekibi

wmaraci
reklam

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Mesajda verilen link sadece örnek linktir. Tüm konularda aynı yerde bulunan reklamların kaldırılması gerekmektedir. Aksi halde, 72 saat içerisinde banlamasa bile mutlaka banlayacaktır.
Adsense'nin artık şakası kalmadı, çok sıkı inceleme halindeler, benzer farklı site hatalarınız var ise, bunları da kendiniz bulup silin bence.

Gokhan01 Gokhan01 Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 93 / 108
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam yanlışlıkla tıklanmaya yol açacak bir yerdeymiş reklam benim eski sitemdede böyle uyarı gelmişti reklam menu altındaydı ve menu açılır menuydu yane açıldığında reklamın üstüne geliyordu tıklarken reklama tıklama oranı yuksekdi ondan uyardılar kaldırmıştım.

AaRAdyOcU AaRAdyOcU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İnşaat Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 337 / 110
  • Ticaret 24, (%100)
Bana 5 defa geldi :-) yapacağınız tek şey resim galerisi gibi reklamlarınızı daha farklı alanlarda gösteriniz.

Reklam alanı düzenledikten sonra o linki yeniden yazıp reklam bulunmadığını belirtirseniz çok hızlı bir şekilde cevap vermektedirler.

Şimdiden geçmiş olsun.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
Reklamı düzenledim, baktığımda o tarz reklam görünmüyor, o reklamın yerine metin reklam eklesem nasıl olur? en çok tıklanan reklam alanı orasıydı.

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
reklamın türü değil arkadaşım yeri sorunlu zaten. orada hiç reklam olmaması gerek. Yoksa sadece orda değil sitede hiç bir reklam kalmayacak :) Daha farklı yerler bulmaya çalış bence

AaRAdyOcU AaRAdyOcU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İnşaat Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 337 / 110
  • Ticaret 24, (%100)
Tavsiyem etmem bende sizin gibi yaptım.

Bir manken resmi yüzünden banlanmıştım.Değiştirdim farklı reklam biçimi seçtim.Onaylamadılar ve cevap verme süreleri 1 ayı bulmuştu.Epey zarar etmiştim :( bence yapmayın.

leaderrda leaderrda WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** E**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 48 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Banada aynısı gelmişti ben 24 saat reklam gösterimini durdurdum ve o sayfası sildim daha sonra böyle bir sorunda yaşamadım

• Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
Kaldırdım zaten o sayfada reklam olmasın bakalım ne cevap verecekler.

• Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
Gerekli ayarlamalar yapılmıştır, yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al