wmaraci reklam
lidertakipci

Aniden Gerilere Düşen Siteyi Yükseltmek (Yaşanmış Gerçek Hikaye)

27 Mesajlar 5.505 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AnadoluPC AnadoluPC www.anadolupc.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar,

Yazımı yaklaşık 1 ay önce başıma gelmiş bir olaydan esinlenerek yazıyorum. Forumlarda pek yorum yapma veya konu açma alışkanlığım yoktur fakat forumu biraz gezdiğimde bu konu hakkında sitem eden veya bir çare yardım bekleyen arkadaşlar gördüğüm için konu açma gereği duydum.

Not: Anlattıklarımı 1 ay boyunca kendi sitemde deneyerek tecrübe edindim.

Bir Tane Daha Not: Ben seocu değilim, henüz seo ile 3 aydır uğraşıyorum ve yazının her yerini 'ucuz seo, seocu, seocuğum, canım' gibi linklenmiş kelimelerle doldurmak değil amacım.

"Özet geç" diyenler vardır haklısınız fakat konuyu okuduktan sonra "anlattıkların benim sitemde var ama düşüş yaşamıyorum. alemin en kral seocusuyum. sanada seo yapam mı parasıylan" gibi yorum atan arkadaşlar olacaktır. O arkadaşlara cevaben ben de şunu söylüyorum:
"Henüz yakalanmadın arkadaşım, sarı kartın var ve hızla gole gitmekte olan rakibin zenci forveti ile ikili mücadeleye giren defans oyuncususun. Anladın ne demek istediğimi, kırmızı çok yakın."

Neyse, düşüşten sonra kendini devrik lider gibi hisseden (ben öyle hissettim) arkadaşlarım konuya geliyorum.

Tespitlerim.

1- Footer'a aşırı derecede link eklememden dolayı 1 sayfa düşüş yaşadım.
2- Anasayfamda etiketler adında bir bölüm oluşturdum. İçine bolca anahtar kelime h taglarına iliştirilmiş linkler kullandım.
3- (Nasıl olduğunu bilmediğim) İçeriği ahlaksız sitelerin footer'larında linkimi buldum.
4- 3 gün içerisinde her sayfanın footerlara eklenen 2250 adet backlink çıkışı olduğunu gördüm.
5- Tüm bu maddeler toplandığında anasayfamın anahtar kelimelerimden komple silindiğini, sıra buluculara güvenmeyip ultra inadımla son sayfaya kadar inceleyip ortaya çıkan hazin tablo ile yüz yüze geldiğimi farkettim.

Şimdi bu illetten nasıl kurtulduğumu anlatacağım arkadaşım, üzülme, her şey google değil. (Teselli etmedi biliyorum)

1. Footer'ınızdaki tüm linkleri kaldırın.
2. Etiketleme sisteminizi komple kaldırın (en azından çok sayıda h tagına iliştirilmiş linkiniz var ise bunlardan kurtulun)
3. Dışarıdan sitenize gelen çok aşırı sayıdaki backlinkleri bir txt dosyasına yazıp kaydedin Google/Web Yöneticisi Araçları/Bağlantıları Reddetme Kısmından Google'a Reddetme İsteği oluşturun.
Link: https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main?pli=1
4. Uyguladığınız her maddeden sonra Google/Web Yöneticisi Araçları/Tarama/Google gibi Getir işleminden sonra URL'nizi dizine gönderin.

Bunlar her sitede kesin çözüm olmayabilir. Fakat 1 ve 3. maddeyi uyguladıktan iki gün sonra sitem yavaş yavaş çıkmaya başladı (4 gün sürdü). Eski konumuma gelemedim, tam "buna da şükür" derken linklenmiş H taglarını kaldırma fikri geldi aklıma. h taglarını kaldırıp sitemi dizine gönderdikten 10 dakika sonra anahtar kelimemde 3. sıraya yükseldim.

Teşekkürler,

Uğur ÇAM,
Anadolu Bilgisayar.
ResulCoskun PanDooRa celal

kişi bu mesajı beğendi.

anadolupc.com "toptan ikinci el bilgisayar satış"
wmaraci
reklam

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)
En kısa zamanda uygulayacağım. Teşekkürler.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam siteniz hacklenmiş olmazmı bence bunu bir kontrol edin

• Üyelik 25.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Ghost adlı üyeden alıntı

En kısa zamanda uygulayacağım. Teşekkürler.

Rica ederim. Kurtulmuşsanız ne mutlu bana :)

kelebek adlı üyeden alıntı

Hocam siteniz hacklenmiş olmazmı bence bunu bir kontrol edin

Hack falan yok da google linklemelere çok dikkat ediyor onu öğrenmiş oldum :)

wmaraci
wmaraci

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam bu linkleri nasıl tespit ettiniz acaba?
(Nasıl olduğunu bilmediğim) İçeriği ahlaksız sitelerin footer'larında linkimi buldum.

MooNDaY MooNDaY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Dışarı link çıkışını google zaten sevmez. Bu bilinen birşey. 3. madde faydalı olabilir ama onun dışında yaptığınız şeyler pek ilgili olduğunu sanmıyorum.

Gandak Gandak Web Master & Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Yazar
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)
hocam siteye eklenen reklam alanlarından sonra hepsiburada ve reklamstare reklamları bunlardan biraz düşüş yaşadım gibi yani dalganmalar başladı aşırı acaba reklam alanlarının bu konuyla bir ilgisi varmı ne düşünüyorsunuz

• Üyelik 25.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

imamet adlı üyeden alıntı

Hocam bu linkleri nasıl tespit ettiniz acaba?
(Nasıl olduğunu bilmediğim) İçeriği ahlaksız sitelerin footer'larında linkimi buldum.

Backlik analiz programları ya da siteleri var ben de hatırlamıyorum backlink analizer diye arat istiyorsan.

MooNDaY adlı üyeden alıntı

Dışarı link çıkışını google zaten sevmez. Bu bilinen birşey. 3. madde faydalı olabilir ama onun dışında yaptığınız şeyler pek ilgili olduğunu sanmıyorum.

Onun dışında yaptıklarım daha etkili. Hatta yanılmamak için o maddelerin hepsini teker teker deneyip siteyi dizine gönderdim. Sadece H taglarına link ekledikten sonra google kızıp indexlerimi tekrar sildi.

Gandak adlı üyeden alıntı

hocam siteye eklenen reklam alanlarından sonra hepsiburada ve reklamstare reklamları bunlardan biraz düşüş yaşadım gibi yani dalganmalar başladı aşırı acaba reklam alanlarının bu konuyla bir ilgisi varmı ne düşünüyorsunuz

Tam tarih verirseniz size yardımcı olmaya çalışırım. Çünkü son 1-2 aydır google da aşırı dalgalanmalar var. Şu sıralar sıralama kaymalarını reklamlara bağlamak sağlıksız olur.

islamAydinn islamAydinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek AdSense
  • Konum Batman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 36 / 86
  • Ticaret 58, (%100)
Bende hit düşüşü yaşadım bugün bunları deniyim. inş düzelir :) Teşkkürler bilgi için.

Gandak Gandak Web Master & Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Yazar
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)

AnadoluPC adlı üyeden alıntı

Tam tarih verirseniz size yardımcı olmaya çalışırım. Çünkü son 1-2 aydır google da aşırı dalgalanmalar var. Şu sıralar sıralama kaymalarını reklamlara bağlamak sağlıksız olur.

hocam son 2 haftadır diyebilirim yükseliş yavaşladı ve dalgalanmalar fazlalaştı heralde pagerank güncellemesi gelcek ondan olabilirmi bu dalgalanmalar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al