Zen adlı üyeden alıntı

farmvilleyi gerçek hayata uyarlamak o kadar kolay değil... ama eğer yapacaksan sana birkaç öneri vereyim.

-100-200 dekar tarla icar al veya satın al. (daha azı kurtarmaz)

-Yarısını sera için ayır diğer kısmı normal ürün için (sera olmazsa tek mevsimle işin zor)

- 10 inek 20 yavru dana al tabi sakın en kalitleli alacam diye çok para verme veteriner parasından kurtulamazsın normal al. ineklerle danaları aynı yere koyma :) kamera sistemini hayvanlar için kullan hatta tarlaları boşver. (hayvanların amacı genel giderleri karşılamak için danalar 16 aylık olunca satılıp yerine yenileri alınacak)

- Civar köyden bir çiftçi aile ile anlaş . Ayrıca bir traktör ve pulluk vs.. gibi aletlerinide almayı unutma.

Tüm bunlar bir araya getirebilirsen sende işin pazarlama-satış kısmıyla ilgilenebilirsin. ama yok yapamam diyorsan battın demektir. çünkü farmville gibi tıklayınca tarla ekemiyorsun. tıklayın hasat yapamıyorsun baya bir zahmetlidir.

kolay gelsin...

merhaba öerin için teşekkürler tarlam var hayvanlarımda var ailem çiftçi beni asıl düşündürüen internet kısmı

Ek Olarak: bütün herkese yorumları için teşekkür ederim. ben bu işe başlarsam sınırlı sayıda üye ile başlıcam. benim kendime ait 30 yakın büyükbaş 20 tane koyun keçi 100 adet tavuğum var hayvancılıkda eklenebilir. Ekilen ürünler de bulunduğum yerdeki iklime göre elbette sınırlı olacak. Sulama sistemi de yağmurlama olacak çünkü ekipmanları hazır