wmaraci reklam
lidertakipci

farmville yi gerçek hayata uyarlamak istiyorum

64 Mesajlar 8.072 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

YusufKISA YusufKISA yusufkisa.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
Artık wmaraci'nden bildirim alırız. Karpuzları toplamaya yardım et mesajı falan : )
İşin şakası tabi bu proje çok güzel. Tutturabilirsiniz. Fakat reklama ihtiyacınız olacak.
1fikrimvarcom

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

1fikrimvarcom 1fikrimvarcom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)
evet reklam konusunda sıkıntımız olacak ama bunu haber kanllarında teleizyonlarda haber olarak yayınlanırsa ücrtsiz halledebiliriz

Ek Olarak:

main adlı üyeden alıntı

Çok iyi bir fikir, gerçeğe geçerse güzel kazanırsın :)

cetinn adlı üyeden alıntı

tutarmı bilemem. denemek lazın. geniş reklam vermek lazım, büyük siteler TV kanaları vb. yoska tutma şansı az. buna da bütçe lazım

oyunrafi adlı üyeden alıntı

bu güzel projeye tarim.gov.tr + ziraat bankası desteklerini esirgemeyecektir :)

Zen adlı üyeden alıntı

farmvilleyi gerçek hayata uyarlamak o kadar kolay değil... ama eğer yapacaksan sana birkaç öneri vereyim.

-100-200 dekar tarla icar al veya satın al. (daha azı kurtarmaz)

-Yarısını sera için ayır diğer kısmı normal ürün için (sera olmazsa tek mevsimle işin zor)

- 10 inek 20 yavru dana al tabi sakın en kalitleli alacam diye çok para verme veteriner parasından kurtulamazsın normal al. ineklerle danaları aynı yere koyma :) kamera sistemini hayvanlar için kullan hatta tarlaları boşver. (hayvanların amacı genel giderleri karşılamak için danalar 16 aylık olunca satılıp yerine yenileri alınacak)

- Civar köyden bir çiftçi aile ile anlaş . Ayrıca bir traktör ve pulluk vs.. gibi aletlerinide almayı unutma.

Tüm bunlar bir araya getirebilirsen sende işin pazarlama-satış kısmıyla ilgilenebilirsin. ama yok yapamam diyorsan battın demektir. çünkü farmville gibi tıklayınca tarla ekemiyorsun. tıklayın hasat yapamıyorsun baya bir zahmetlidir.

kolay gelsin...

ferhatkorkut adlı üyeden alıntı

GTA ' yı uyarlarsan daha iyi olur :D :D

Erhan ÇELİK adlı üyeden alıntı

Sulama vb. komutlar da sanal ortamdan verilebilir. Damla sulama yöntemiyle veya fıskiye(yağmurlama deniyordu galiba) yöntemiyle sulama yapıyorsanız ana motoru internetten komut alacak şekilde ayarlamanız mümkündür hatta Avustralya'da bu tür tarım şu anda yapılıyor.
Kamerayla izleme işlemleri için de IP kamera işinizi görecektir, tek sorun gece görüşü olacaktır(Uzak mesafelerde gece görüşü etkisiz olabiliyor) bunu da küçük lambalarla çözebilirsiniz.

JpnTr26 adlı üyeden alıntı

Fikir güzel geliştirilebilirse kazançlı olabilir.Eskişehir'de dediğiniz olayın biraz farklı bir versiyonu var :) Hobi bahçeleri adı altında yazın 3 aylık kiralıyorlar bahçeleri ve orada kendi istediklerini ekiyor biçiyor müşteriler.Bu sayede hiç bir masrafı olmuyor o alanın sahibinin su ve elektrikten başka.

Şöyle bir durum var sizin dediğiniz projede eğer ki hasat bi aksiliklten dolayı olmaz ise suç sizin üstünüze kalır.Benim dediğim olayda herşey müşterinin elinde olduğu için risk daha az oluyor.Bu tür birşey de düşünebilirsiniz :)

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

proje güzel. benim yıllardır düşündüğüm şeydi. memleketimin uzak olması sebebiyle sürekli erteliyordum ama bunu bir başkasından duymak güzeldi. kamera sistemi, internetten müdehale edilecek sulama motorları.. tabi ben işin tarım kısmına hayvancılığıda dahil etmiştim. birde ben istanbuldayken taa karsa hiç gitmeden bunları yapmak biraz zor. ama güzel fikir. hayallerinin arkasını bırakma derim.

AXonYeR adlı üyeden alıntı

Hocam bu yorumlar ne böyle :D
Konuyu açan arkadaş birden yemeksepeti olmak istemiyor ki...
Organik tarım adı altında bir web sitesi bir arazi bir de kamera sistemi damla sulama sist. ile çözülür.
Adam kivi isterse ne olacak demiş :D :D
Tarlada küçük küçük alanları yukardan bakan bir harita ile kiralatıp üstüne ürün seçeceği bir script ile işi çözersiniz sulamayı falan bitkiye göre yaparsınız.
Zaten biliyoruz ki organik ürün şartları çok zor bu sisteme bir kez denemek için bile olsa insanların ücret ödeyeceğine eminim :)
Sanal pos ve mobil ödemeyide unutma :)
Kamera websitesi vs gibi işlemler 5-6 bini bulur ve en önemliside reklam :))

L34DRi adlı üyeden alıntı

Gece görüşü olmayan kamera kaldı mı ?

O sadece Eskişehir'de yok. :D

bariserol26 adlı üyeden alıntı

7/24 güvenlik olması gerekebilir, adamın bahçesinden çalarlarsa ne olacak :)) ben dalarım tarlaya :)) güzel proje profesyonel çalışman gerekir. Hata affetmez.

1fikrimvarcom adlı üyeden alıntı

merhaba öerin için teşekkürler tarlam var hayvanlarımda var ailem çiftçi beni asıl düşündürüen internet kısmı

Ek Olarak: bütün herkese yorumları için teşekkür ederim. ben bu işe başlarsam sınırlı sayıda üye ile başlıcam. benim kendime ait 30 yakın büyükbaş 20 tane koyun keçi 100 adet tavuğum var hayvancılıkda eklenebilir. Ekilen ürünler de bulunduğum yerdeki iklime göre elbette sınırlı olacak. Sulama sistemi de yağmurlama olacak çünkü ekipmanları hazır

Yusuf KISA adlı üyeden alıntı

Artık wmaraci'nden bildirim alırız. Karpuzları toplamaya yardım et mesajı falan : )
İşin şakası tabi bu proje çok güzel. Tutturabilirsiniz. Fakat reklama ihtiyacınız olacak.

1fikrimvarcom adlı üyeden alıntı

evet reklam konusunda sıkıntımız olacak ama bunu haber kanllarında teleizyonlarda haber olarak yayınlanırsa ücrtsiz halledebiliriz

hepinize fikirleriniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve sizden web sitesi konusunda nasıl yapabiliriz mesajlar bekliyorum

Ek Olarak: yeni beyin fırtınaları bekliyorum arkadaşlar

Ek Olarak: yeni beyin fırtınaları bekliyorum arkadaşlar

Veysel Karaselek Veysel Karaselek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 85 / 21
  • Ticaret 6, (%100)
Sağlam bir sponsor bulman gerekiyor.

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)
benim ek sıkıntım sağlam bir web sitesi

wmaraci
wmaraci

yorumex yorumex Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 32 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaş özelden yorum yapmamı rica etti yapıyım ozaman kimse kusura bakmasin ama böyle bir fikirede fikire olumlu bakanlarada cok şaşırdım doğrusu biraz mantikli olalım arakadaşlar ya nasil bir hayal gucunuz var maksadim kesinlikle baltalamak degil boyle birsey icin cok buyuk bütçe ve reklam gerekir büyük firmaların bile mantıklı bakıp cesaret edeceklerini sanmam valla olumlu bakılmasına çok şaşırdım

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)

yorumex adlı üyeden alıntı

Arkadaş özelden yorum yapmamı rica etti yapıyım ozaman kimse kusura bakmasin ama böyle bir fikirede fikire olumlu bakanlarada cok şaşırdım doğrusu biraz mantikli olalım arakadaşlar ya nasil bir hayal gucunuz var maksadim kesinlikle baltalamak degil boyle birsey icin cok buyuk bütçe ve reklam gerekir büyük firmaların bile mantıklı bakıp cesaret edeceklerini sanmam valla olumlu bakılmasına çok şaşırdım

teşekkür ederim bütün olumlu ve olumsuz yorumlar yolumuzua devam etmek veya etmemek konusunda yardımcı olacaktır
yorumex

kişi bu mesajı beğendi.

Yunusemre Yunusemre Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)
Bence bu iş yaş olur, uğraşmayın bence hocam.
Ama bakılırsa tarlan var, hayvanların var.
Bence olmaz gibi.
1fikrimvarcom

kişi bu mesajı beğendi.

HaleNur HaleNur Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 23 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 17 / 17
  • Ticaret 3, (%100)
İyi bir fikir ama uğraşması vs. zor. Tarım bakanlığına falan bir mail atın belki maddi konuda destek olurlar. Bunun yanı sıra reklamı 2-3 sponsor tanıtımla falan çözersiniz. Zaten tarım destek olursa adı duyulur :)

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)
fikirleriniz için hepinize teşekkür ederim

YazTurkiye YazTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** L**
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 323 / 148
  • Ticaret 8, (%100)
Zor ama imkansız değil , bu işleri hangi şehirden yapmayı planlıyorsun acaba ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al