wmaraci reklam

farmville yi gerçek hayata uyarlamak istiyorum

64 Mesajlar 8.046 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

1fikrimvarcom 1fikrimvarcom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)
denizlide ama şu an istanbulda memurum ailem denizlide hayvancılık ve çiftçilik yapıyor

wmaraci
reklam

krrgh krrgh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 138 / 36
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam bence bu farmville olayını gerçek haya uyarlamak gerçekten çok zor. Deneme girişiminde bulunacaksanız, batsanız bile kaybettiğiniz para ve zamanın size olumsuz bir etkisinin bulunmayacağı bir konumda olmalısınız. Eğer şartlar bu şekilde ise hiç düşünmeyin deneyin. Fakat bir Denizlili olarak benim size bir önerim var. Farmville yerine hobi bahçesi projesi oluşturun. Şöyle ki;

250 m2 lik parseller şeklinde ayırın tarlalarınızın bir kısmını, mesela 5 dönümünü. Bu size 4*5=20 işletme sağlar. Tabi bir Harita Mühendisi olarak tarım arazilerinin bu kadar küçük parçalara bölünemeyeceğini söylemek isterim. Zaten sizin amacımız bu işletmeleri kişilere satmak değil, hobi bahçesi olarak kiralamak olduğu için bu bölünememe durumu herhangi bir sıkıntı yaratmaz. 250 m2 lik parselasyonu yaptıktan sonra tüm işletmelerin köşelerine kazık çakarak sınırlandıracaksınız hatta tel örgü bile çevirebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra bir işletmeye kendiniz reklam amaçlı çiçek, domates, biber vs. ekin ve mümkün olduğunca gösterişli olsun çünkü web sitenizde tanıtım için o örnek işletmenin resimleri yer alacak. Resim çekimi için bir fotoğrafçı ile anlaşmanız yararınıza olacaktır. Parselasyon işlemini yaptırıp örnek bahçeyi de hazırladıktan sonra web sitesini tamamlarsınız. Artık geriye küçük broşürler bastırıp Denizli'nin zengin kısmında dağıtmak kalır. Zengin kesimine dağıtmanız sizin yararınıza olacaktır.

Böyle bir projenin farmville projesinden daha masrafsız, risksiz ve kontrol edilebilir olacağını düşünüyorum :) Hatta masraflarınızı azaltmak için parselasyon işlemini ücretsiz olarak ben yapabilirim :)

Ek Olarak: İnsanlar işletmeyi kiraladıktan sonra ne yapacaklar kısmına hiç değinmemişim ama o kısımdaki tohum ve gübre tedariklerini sizin sağlamanız gerektiği (ücretli) aşikar sanırım :)
steel

kişi bu mesajı beğendi.

halilibrahim.net - Tez / Ödev / Akademik Makale / Adsense / Wordpress

baates baates WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 215 / 160
  • Ticaret 5, (%100)
bence gerçek hayatta böyle birşey mümkün değil....umudunu kırmak istemem ama fantaziden ibaret kalır...

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)

Yunusemre adlı üyeden alıntı

Bence bu iş yaş olur, uğraşmayın bence hocam.
Ama bakılırsa tarlan var, hayvanların var.
Bence olmaz gibi.

HaleNur adlı üyeden alıntı

İyi bir fikir ama uğraşması vs. zor. Tarım bakanlığına falan bir mail atın belki maddi konuda destek olurlar. Bunun yanı sıra reklamı 2-3 sponsor tanıtımla falan çözersiniz. Zaten tarım destek olursa adı duyulur :)

krrgh adlı üyeden alıntı

Hocam bence bu farmville olayını gerçek haya uyarlamak gerçekten çok zor. Deneme girişiminde bulunacaksanız, batsanız bile kaybettiğiniz para ve zamanın size olumsuz bir etkisinin bulunmayacağı bir konumda olmalısınız. Eğer şartlar bu şekilde ise hiç düşünmeyin deneyin. Fakat bir Denizlili olarak benim size bir önerim var. Farmville yerine hobi bahçesi projesi oluşturun. Şöyle ki;

250 m2 lik parseller şeklinde ayırın tarlalarınızın bir kısmını, mesela 5 dönümünü. Bu size 4*5=20 işletme sağlar. Tabi bir Harita Mühendisi olarak tarım arazilerinin bu kadar küçük parçalara bölünemeyeceğini söylemek isterim. Zaten sizin amacımız bu işletmeleri kişilere satmak değil, hobi bahçesi olarak kiralamak olduğu için bu bölünememe durumu herhangi bir sıkıntı yaratmaz. 250 m2 lik parselasyonu yaptıktan sonra tüm işletmelerin köşelerine kazık çakarak sınırlandıracaksınız hatta tel örgü bile çevirebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra bir işletmeye kendiniz reklam amaçlı çiçek, domates, biber vs. ekin ve mümkün olduğunca gösterişli olsun çünkü web sitenizde tanıtım için o örnek işletmenin resimleri yer alacak. Resim çekimi için bir fotoğrafçı ile anlaşmanız yararınıza olacaktır. Parselasyon işlemini yaptırıp örnek bahçeyi de hazırladıktan sonra web sitesini tamamlarsınız. Artık geriye küçük broşürler bastırıp Denizli'nin zengin kısmında dağıtmak kalır. Zengin kesimine dağıtmanız sizin yararınıza olacaktır.

Böyle bir projenin farmville projesinden daha masrafsız, risksiz ve kontrol edilebilir olacağını düşünüyorum :) Hatta masraflarınızı azaltmak için parselasyon işlemini ücretsiz olarak ben yapabilirim :)

Ek Olarak: İnsanlar işletmeyi kiraladıktan sonra ne yapacaklar kısmına hiç değinmemişim ama o kısımdaki tohum ve gübre tedariklerini sizin sağlamanız gerektiği (ücretli) aşikar sanırım :)

fikrin için teşekkür ederim. hobi bahçesi denizlide hiç yok araştırdım. o konuda beni düşündüren denizli merkeze 80 km olması. daha yakın olması projenin olabilirliğini yüksek kılardı bu arada yardım edeceğini belirttiğin için teşekkür ederim. Olabilirliği yüksek bir proje gözüküyor devamında ise 3-5 odalı köy evi düzenlemesi de olabilir. kalıp bir gece kalabilecekleri yada köydeki işlere katılabilecekleri aktiviteler olabilir.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

krrgh krrgh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 138 / 36
  • Ticaret 3, (%100)
Evet devamını ben de o şekilde düşünmüştüm :) 80 km mesafe, sakıncası yoksa neresi olduğunu öürenebilir miyim? Çivril geçiyor içimden :)

halilibrahim.net - Tez / Ödev / Akademik Makale / Adsense / Wordpress

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)
acıpayam gümüş köyü antalya yoluna 4 km içeride kalıyor

mertkaan mertkaan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek YAPI RESSAMI
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 48 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
ilginç bir fikir bu projeyi zengin bayanlara anlatıp yani sosyeteye organik meyve sebze meraklıları kesin alacağını düşüyorum bu zamana kadar böyle ilginç proje görmedim

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)

mert kaan adlı üyeden alıntı

ilginç bir fikir bu projeyi zengin bayanlara anlatıp yani sosyeteye organik meyve sebze meraklıları kesin alacağını düşüyorum bu zamana kadar böyle ilginç proje görmedim

haklsınız ama milleti kandırmadan işleri yapmak gerek çünkü gerçek organik yetiştirmek zor

mertkaan mertkaan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek YAPI RESSAMI
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 48 / 81
  • Ticaret 7, (%100)

1fikrimvarcom adlı üyeden alıntı

haklsınız ama milleti kandırmadan işleri yapmak gerek çünkü gerçek organik yetiştirmek zor

orası size kalmış ücretini ona göre alırsınız kiralık bahçe kenarında evde verirsiniz ister kendileri ister siz yaparsınız işleri

csariaslan csariaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
Fikir çok güzel ve çok kolay, ben köyde yaşıyorum ve herkes tarımla uğraşıyor bunu yapmak bu kadar zor değil, yılın belli aylarında yetişen ürünler kiralana bilir. Arkadaş demiş zaten tek sorun web sitesi diye onu yaparsan hiç bir sorun kalmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al