wmaraci reklam

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 152.944 Okunma
smmexpress

matrax matrax Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Satış danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
Site hitleri çok oynak durumda 20 k dan geriledik 5k lara düştük şimdi ise 3klarda sürünüyor.

bir çare bulamadım site için. Yardımcı olabilirseniz sevinirim : artikburada.com

wmaraci
reklam

alkan alkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 187
  • Beğeniler 30 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ilk önce verdiginiz cevaplardan dolayı cok cok teşekkür ederim... Sitem 10. Gundur indexlenmiyor! Nasıl yapacağımı bilemiyorum... Google gibi getir yaptım, Ping gonderdim ama nafile indexlenmedi bie türlü site eyyubiye63. .com bakarsanız cok sevinirim

hellstrom hellstrom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar hocam genç yazarlar olarak yazılarımızı yayınlamak için bir site açtık puslukita.com bundan sonra ne yapılması gerekir acaba? Seo,google konularında çok acemiyiz siteyi açana kadar bile çok uğraştık.Yarımcı olabilirmisiniz?

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

patisepeti adlı üyeden alıntı

Merhaba, 1,5 yıl olmasına rağmen PR değerimiz ''0'', benzer içerikteki siteler, şuan bizim sitemizden Alexa da tüm sıralamalarda geride gözükürken PR 3 değerinde, sitemizi imleme yönünden oldukça fazla sayıda da backlinke sahip halen PR alamamamızın sebebi ne olabilir acaba? cevap için şimdiden teşekkürler...
Site: http://www.patisepeti.com

Pr değerinin yıl ile bir ilgisi yok öncelikle. 1,5 yıl geçmesi Pr değerini bağlamaz. Örneğin itcorp(nokta)com 27 yıllık bir domain, ama Pr değeri 1, yani bu değerin domain yaşı ile bağlantısı yok. Alexa için de başka bir örnekle devam edelim. trafikhareketi (nokta) org alexa sıralamasında Türkiye’de 72 bininci, fakat Pr değeri 9, yani Alexa değerinin de Pr değeri ile bir bağlantısı bulunmamakta. İmlemeler konusunda, imlemeler Pr almak veya hazırdaki Pr değerini arttırmak için kullanılan bir şey değil. İmleme, siteyi sosyalleştirme, index hızına katkı sağlaması ve doğru yapılırsa orta ve küçük çaptaki anahtar kelimelerin yükseltilmesi amacı ile yapılır. O halde imlemeninde Pr değeri ile doğrudan ilişkisi yoktur. Biraz daha açmamız gerek burayı. Pr ye en büyük katkı backlinkten olur, ben imleme yaparken aynı zamanda backlink almış oluyorsam, nasıl oluyor da bu değeri isteneni yapmama rağmen alamıyorum?

20 bin backlink ile pr 1 olamayabilirsiniz.
1 backlink ile pr 5 olabilirsiniz.

Burada belirleyici kıstas linkin kalitesidir. O halde imleme nedir? Bunu da belirtirsek cevap kendiliğinden karşımıza çıkar. İmleme, bir başka site üzerinden, içeriğimizi özet halinde yayınlayıp sitemize yönlendirme çalışmasıdır. Bu sitelere her web sitesi sahibi içeriğini imleyebilir. O halde şunu anlıyoruz, imlediğimiz içerik, her yeni girilen birbaşka içerikle arşive doğru gerilemekte ve aynı zamanda imleme yapan sitenin gücü bölünmekte. Ayrıca imlenen url nin pr değeri esas alınacağından, ki o url de yeni olduğundan pr değeri 0 bile değil -1 olmaktadır. Buna göre 0 bile olmayan onlarca url den link almanızın pr açısından bir önemi yoktur. İndex hızına katkısı olur, bazı anahtar kelimelere katkısı olur, fakat pr değerine bu kalitede url lerin doğrudan bir katkısı olmaz. Zaten bu şekilde olmasaydı internet pr çöplüğüne dönerdi. Her site sahibi başka bir domain ve host alır, wiki kurar ve bin tane farklı kelimede sitesine link verir ve pr 5 olurdu.

Bu kısma kadar alamama sebebinizin ne olduğu konusunda bilgi vermeye çalıştım.
Peki Pr değeri nasıl alınır?

Pr değeri iki farklı şekilde alınır.
1.si, backlink ile
2.si, sitenin kendisi ile

Backlink ile (1-9 arası değer alınabilir. 10 için ayrıca site kalite standartları gerekir) : Başka sitelerden backlink alarak
Sitenin kendisi ile (1-5 arası değer alınabilir. 6 veya üstü olada bilir ama ben hiç şahit olmadım): Kalite standartlarına uygun bir web sitesi yöneterek.

Backlink ile Pr alma : Backlink alarak pr değeri kazanmak istiyorsanız, öncelikle backlink alınan sitelere dikkat etmelisiniz.
Site içeriğinizle alakalı olmayan sitelerden backlink alabilirsiniz. Ama ilgili siteden backlink almanız bir öncekinden daha fazla katkı sağlar.
Aldığınız backlinklerde do follow etiketi kullanmayınız. Backlink veren site izin veriyora muse etiketi kullanınız.
Backlinklerinizin tamamını domaine almak yerine iç kategori ve içeriklere serpiştirin.
Her alınan backlinki kelime üzerinden almayın. http.. şeklinde url nizi koydurun. Genellikle makale tanıtım yazısı gibi durumlarda yazı sonuna şeklinde.
Sitenizi anahtar kelimeleriniz ile alexa ya kaydettirin. Sanırım alexa nın tek faydası bu sitelere(: (Hava atmak haricinde)
Anasayfanızdaki linkler çok ise, (200 gibi) İç sayfalara daha fazla backlink alın.
Sitenizi anasayfaya yönlendirip backlinki ana domaine alabilirsiniz. Örneğin : site . com a girince site . com / anasayfa ya atar. Ama siz backlinki site . com a alırsınız. Site . com da hiçbir link bulunmadığından tam pr değeri atanır. Yönlendirme yapıldığından pr değeri yönlenen sayfaya atanır. Bir yerine iki pr alırsınız ve anasayfa olan url kategorilerini de pr değerine sahip kılar.

Backlink ile Pr almak için link ekletmeniz veya satın almanız en sağlıklı yol maalesef. Satın almanız diyorum, çünkü dizin backlink, yorum backlink, wiki vs ücretsiz backlink servislerini kullanarak Pr almanız, en azından iyi bir Pr almanız boşa çaba oluşturacaktır. 100 Tl bir bütçe ayırabilirseniz (Forumda gördüğüm ilanların piyasası baz alınarak) Pr değerinizi 3 yapmanız muhtemel.

Ek Olarak:

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

Üstadım size Filmlerbizden.com a da bakabilir misiniz?

Tam olarak neyine bakmamı istiyorsunuz? Geneline derseniz o kadar vakit ayırmam imkansız, bir siteyi genel olarak incelemek 3 günü buluyor. Belli bir kelimede mi çıkmak istiyorsunuz? Genel film aramalarından mı hit almak istiyorsunuz? Sitede herhangi bir problem mi var? Vb vb

Ek Olarak:

matrax adlı üyeden alıntı

Site hitleri çok oynak durumda 20 k dan geriledik 5k lara düştük şimdi ise 3klarda sürünüyor.

bir çare bulamadım site için. Yardımcı olabilirseniz sevinirim : artikburada.com

Facebook karşılamasını kaldırın. Yasak. 3 günden fazla tutamazsınız kalite standartları gereği. Sağ sol reklamları kaldırın. Logo yanı reklamı kaldırın. İçeriklerdeki çift reklamları kaldırın. Yorumüstü reklamı kaldırın. Önce kalite standartlarına uyun site normale dönsün. Fakat asıl önemli faktörün yaptığınız çalışmalar olması muhtemel. Seo adına sitenize hit düşmeden hemen önceki süreçte yaptığınız çalışmaları bana iletir misiniz

Ek Olarak:

alkan adlı üyeden alıntı

Hocam ilk önce verdiginiz cevaplardan dolayı cok cok teşekkür ederim... Sitem 10. Gundur indexlenmiyor! Nasıl yapacağımı bilemiyorum... Google gibi getir yaptım, Ping gonderdim ama nafile indexlenmedi bie türlü site eyyubiye63. .com bakarsanız cok sevinirim

(: Baktığım şu tarihle index almış görünüyor, ki bende bakmadan önce bunu yazacaktım bekleyin bu doğaldır diye kontrol edeyim dedim index aldığını görüyorum sorun kalmadı o halde

Ek Olarak:

hellstrom adlı üyeden alıntı

Merhabalar hocam genç yazarlar olarak yazılarımızı yayınlamak için bir site açtık puslukita.com bundan sonra ne yapılması gerekir acaba? Seo,google konularında çok acemiyiz siteyi açana kadar bile çok uğraştık.Yarımcı olabilirmisiniz?

Yeni bir site, hareketiniz güzel. Temel seo çalışmaları haricinde bir seo çalışması yapmayın. Başlıkları düzgün girin, içerikleri disiplinli girin, imla hatalarına dikkat edin. Anahtar kelimelerinizi içeriklerde vurgulayın ve bir kaçında linkleme yapın. Yapabiliyorsanız hergün düzenli olarak içerik girin. İçeriklerinize yorum yapın. Alexa profilinizde site adı yanında anahtar kelimelerinizden de ekleyin. Birkaç forumda linkinizi paylaşın fakat iç url linkini paylaşın anadomain değil. Yazıların tamamını kalın yapmayın. Sadece vurgulanan kısmı kalın yapın. Alexa pulunu kaldırın. Siteniz oturdukça çalışmaları eş orantılı olarak ağırlaştıracağız daha sonra
hellstrom

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba bir çok soru yanıtlamışsınız bende bir konu hakkında görüşünüzü merak ediyorum...

Birçok kişi sitesi için link alıyor fakat dışarıya link verme konusunda elini çok korkak alıştırıyor. Bende bu durumu birkaç sitem üzerinde test amaçlı denedim. link çıkışlarını arttırdım ve birden hitler katlanmaya başladı. (link değişimi olarak değil tabi karşılıksız link verdim)

Sizce google link alıyorsan linkte vermelisin olarak mı görüyor bu durumu yoksa sadece gecici bir durum mu yaşıyor bu siteler?

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Zen adlı üyeden alıntı

Merhaba bir çok soru yanıtlamışsınız bende bir konu hakkında görüşünüzü merak ediyorum...

Birçok kişi sitesi için link alıyor fakat dışarıya link verme konusunda elini çok korkak alıştırıyor. Bende bu durumu birkaç sitem üzerinde test amaçlı denedim. link çıkışlarını arttırdım ve birden hitler katlanmaya başladı. (link değişimi olarak değil tabi karşılıksız link verdim)

Sizce google link alıyorsan linkte vermelisin olarak mı görüyor bu durumu yoksa sadece gecici bir durum mu yaşıyor bu siteler?

Linkleri footer kısmından vermişseniz, bir istisna yaşamışsınız demektir. Linkleri içeriklerde vermişseniz bu zaten bizim bahsettiğimiz konular. Özgün site yoktur. Yapılır elbette ama Google bunu istemez. Yanıtları okudu iseniz oralarda da belirttim. Paylaşımcı olunmalıdır. Tamamen özgünlük asosyal bir site demektir. Google, son kullanıcının Türkçe tabirle sörf yapmasını ister. Fakat asosyal sitede sörf olmaz. Kişi ordan oraya, ordan oraya geçecek ki sosyal olsun. Tam özgün sitelerde ordan oraya mantığı yoktur. Ordan bana, benden yine bana, hiç boşuna uğraşma hep bana mantığı vardır. Dolayısı ile Google özgün siteye ziyaretçi yollarken şunu bilir, buraya tıklayacak ve geri bana gelecek. İlk bakışta bu Google açısından iyi gibi görünsede aslında iş öyle değildir. Çünkü bir arama motorunu arama motoru yapan şey, hızın yanında, kullanıcıyı tatmin edici sonuçlar çıkarabilmesidir. Bunun için çeşitli algoritmalar kullanmakla beraber, asıl kaynağı kullanıcı deneyimleridir. O halde, kullanıcının deneyimi yoksa, Google için bu sonuca ulaşmak dahada zorlaşır. Yani sosyal siteler aslında google’a çalışan sitelerdir. Burada link verilmemeli denen şeyden kastımız, anasayfadan verilmemelidir. Sitenin gücünü düşürür bu durum. İçerikten verilirkende, sadece link şeklinde değil, kaynak gösterme şeklinde verilmesi daha da avantajlıdır. Yani sizin yine bir içeriğiniz olmalı boş sayfaya link verme şeklinde olmamalı. Elbette her sayfadan link verme şeklinde de olmamalı. Başka alternatifleri sunduğunuz halde kullanıcının sizi seçmesi önemli olan şey. Linkleri araya serpiştirmek sitenizi sosyal yapar, sosyal kişilerin çevresi geniş olur, çevresi geniş kişileri, yalnız kişilerden daha fazla sever Google.
ysfzby

kişi bu mesajı beğendi.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Linkleri footer kısmından vermişseniz, bir istisna yaşamışsınız demektir. Linkleri içeriklerde vermişseniz bu zaten bizim bahsettiğimiz konular. Özgün site yoktur. Yapılır elbette ama Google bunu istemez. Yanıtları okudu iseniz oralarda da belirttim. Paylaşımcı olunmalıdır. Tamamen özgünlük asosyal bir site demektir. Google, son kullanıcının Türkçe tabirle sörf yapmasını ister. Fakat asosyal sitede sörf olmaz. Kişi ordan oraya, ordan oraya geçecek ki sosyal olsun. Tam özgün sitelerde ordan oraya mantığı yoktur. Ordan bana, benden yine bana, hiç boşuna uğraşma hep bana mantığı vardır. Dolayısı ile Google özgün siteye ziyaretçi yollarken şunu bilir, buraya tıklayacak ve geri bana gelecek. İlk bakışta bu Google açısından iyi gibi görünsede aslında iş öyle değildir. Çünkü bir arama motorunu arama motoru yapan şey, hızın yanında, kullanıcıyı tatmin edici sonuçlar çıkarabilmesidir. Bunun için çeşitli algoritmalar kullanmakla beraber, asıl kaynağı kullanıcı deneyimleridir. O halde, kullanıcının deneyimi yoksa, Google için bu sonuca ulaşmak dahada zorlaşır. Yani sosyal siteler aslında google’a çalışan sitelerdir. Burada link verilmemeli denen şeyden kastımız, anasayfadan verilmemelidir. Sitenin gücünü düşürür bu durum. İçerikten verilirkende, sadece link şeklinde değil, kaynak gösterme şeklinde verilmesi daha da avantajlıdır. Yani sizin yine bir içeriğiniz olmalı boş sayfaya link verme şeklinde olmamalı. Elbette her sayfadan link verme şeklinde de olmamalı. Başka alternatifleri sunduğunuz halde kullanıcının sizi seçmesi önemli olan şey. Linkleri araya serpiştirmek sitenizi sosyal yapar, sosyal kişilerin çevresi geniş olur, çevresi geniş kişileri, yalnız kişilerden daha fazla sever Google.

Cevabınız için teşekkürler...

Aynen bende bu mantıkla sormak istemiştim çoğu kişi konu içinden bile link vermekte korkarken footerda kendi siteleri dışında link veren bulmak zor zaten.:)

Bahsettiğiniz yazınızı okudum. Özgün site yapmak konusunda bende aynı görüşteyim ve ayrıca özgün sitelerin en büyük sıkıntısı makale azlığı oluyor. Onun yerine farklı kaynakları bir araya getirip kaynak sitelerin linklerini konu içlerine serpiştirmek yada yararlanılan eserleri yazmak gerçekten güzel etki yarattı...

Wikipedia bugun zirvedeyse bu yüzden zirvede çünkü kaynakları gizlemiyor.
Ama biz ne yapıyoruz başkalarının yazılarını kendi yazımız gibi gösterip aldığımız yerin nofollow olarak bile linkini vermiyoruz. Ama paravan bloglar kurup dofollow linkler verirken de hiç acımıyoruz. Hiç bağlantı çıkışı olmayan siteleri dofollow linklerle linç ediyoruz.

Asıl demek istediğim şey bir sitenin 300 backlik'i var ama dışarıya hiç backlink'i yoksa google bunu bencillik olarak görüp sizin dediğiniz gibi asosyal site kategorisine mi koyuyor olacaktı.

Neyse konuyu fazla bulandırmayalım bende biraz içimdekileri dökmek istedim. Cevabınız doğru şeyi yaptığımı gösteriyor :)

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Zen adlı üyeden alıntı

Cevabınız için teşekkürler...

Aynen bende bu mantıkla sormak istemiştim çoğu kişi konu içinden bile link vermekte korkarken footerda kendi siteleri dışında link veren bulmak zor zaten.:)

Bahsettiğiniz yazınızı okudum. Özgün site yapmak konusunda bende aynı görüşteyim ve ayrıca özgün sitelerin en büyük sıkıntısı makale azlığı oluyor. Onun yerine farklı kaynakları bir araya getirip kaynak sitelerin linklerini konu içlerine serpiştirmek yada yararlanılan eserleri yazmak gerçekten güzel etki yarattı...

Wikipedia bugun zirvedeyse bu yüzden zirvede çünkü kaynakları gizlemiyor.
Ama biz ne yapıyoruz başkalarının yazılarını kendi yazımız gibi gösterip aldığımız yerin nofollow olarak bile linkini vermiyoruz. Ama paravan bloglar kurup dofollow linkler verirken de hiç acımıyoruz. Hiç bağlantı çıkışı olmayan siteleri dofollow linklerle linç ediyoruz.

Asıl demek istediğim şey bir sitenin 300 backlik'i var ama dışarıya hiç backlink'i yoksa google bunu bencillik olarak görüp sizin dediğiniz gibi asosyal site kategorisine mi koyuyor olacaktı.

Neyse konuyu fazla bulandırmayalım bende biraz içimdekileri dökmek istedim. Cevabınız doğru şeyi yaptığımı gösteriyor :)

1 sitenin 300 backlinki var ve dışarıya backlink vermemiş = Asosyal

Diyemeyiz. Sitenin alanı önemli. Şöyle örnek verelim;

1 kurba sevenler derneği sitesi = dış bağlantı vermesine gerek yok
1 Film sitesi = dış bağlantı vermesi gerekli

Dış bağlantıyı içerikle alakalı vermeniz lazım. Çok özgün bir konu ise vermeniz gerekmez. Ama tabi günümüzde böyle site kalmadı(: O sebeple genel olarak verilmelidir diyoruz.

Vermez ise = Artısı olmaz eksisi olmaz
Verir ise = Artısı olur

hellstrom hellstrom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam verdiğiniz öneriler için teşekkür ederim.
AhmetYilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

MooNDaY MooNDaY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sadece bir şehre hitap eden firma ekleme sitesi açtım. Meta-tagına evrensel yerine bölgesel olarak seçim yapıp eklesem:

Bunun bana yerel aramalarda + faydası olur mu ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al